yokyer’den yeni tekli: “Uyan”

2016 yılında çıkardıkları Ekinoks albümünden beri sessizliğini koruyan yokyer, kendini sevenlerine tekrar hatırlattı.

0

Karakteristik sesini ‘Serebral Müzik’ olarak tanımlayan yokyer, Indie Rock ve Electronica tarzlarına da temas ederek yarattığı yeni teklisi Uyan‘ı müzikseverlerin beğenisine sundu.

2016 yılında çıkardıkları Ekinoks albümünden beri sessizliğini koruyan yokyer, kendini sevenlerine tekrar hatırlattı. Eski tarzlarından uzak bir görünüm sergileyen yeni müzikleri, sofistike dinleyicileri hedef altına almış gözüküyor. Piyasadaki sanatçıların alışılmış seslerinin birkaç adım kenarında duran yokyer, bu kararını teklisi ile taçlandırıyor.

Uyan, taşıdığı sade ama karmaşık havasıyla önemli bir konuyu aynı potada eritiyor: Küresel iklim krizi. Gelecek ve şimdi için kaygı duyan sözlere sahip şarkı, bu kaygısını müzik videosuyla destekleyerek güçlü bir tepki açığa çıkarıyor. Geçtiğimiz 3 Nisan’da hayata geçirilen Dijital İklim Grevi‘nde Instagram üzerinden canlı yayına çıkan grup, sesini kendisiyle ortak değerlere sahip insanlara ulaştırmak istiyor.

Grubun beyni Emre Akdeniz: “Uyan bizim tahribata, kaderciliğe, vurdumduymazlığa, bencilliğe doğru çıkan sesimiz.” diyerek şarkısının arkasında duruyor. Dinleyicilerine ise: “Uğruna emek verdiğimiz şeyler bizi biz yapıyor ve ne kadar çokuz, o kadar güçlü. Nihayetinde insan dayanışma ve paylaşma yapabildiği için insandır değil mi?” sözleri ile sesleniyor.

yokyer’i Taki Edin;

Önceki İçerikyokyer’den yeni tekli: “Uyan”
Sonraki İçerikBrad Pitt, Dr. Fauci görünümüyle Trump’a sert çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments