Bruce Lee’nin kızından Çin gösteriminde Tarantino’ya çalım: Filmin babamı aptal gibi gösteriyor; ama burada gösteremeyecek!

0

Quentin Tarantino, Çinli film yetkililerini memnun etmek için Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon A Time In Hollywood) filminde istenen değişiklikleri yapmayı reddetti ve yapımın Çin gösterimi askıya alındı.

Dün (18 Ekim) Çin Ulusal Film İdaresi’nin, Bruce Lee’nin kızının başvurusu üzerine Tarantino’nun filminin gösterimini aniden iptal ettiği belirtilmişti. Shannon Lee, temmuzda yaptığı açıklamada filmin babasını “saçma sapan, kendini beğenmiş bir pislik” gibi resmettiğini savunarak filmi açıkça eleştirmişti.

Tarantino’nun, gösterime girmesi için filmde istenen değişiklikleri yapmak amacıyla Çinli dağıtımcıyla “telaşlı bir çalışma” içine girdiği iddialarına karşın, Hollywood Reporter yönetmenin filmiyle ilgili “ister beğen ister beğenme tavrı” takındığını belirtiyor.

Haber ayrıca Tarantino’nun kararının kısmen Çin Ulusal Film İdaresi’nin kendisine filmin gösteriminin neden iptal edildiğini açıkça açıklamayı reddetmesinden kaynaklandığını öne sürüyor.

Hollywood Reporter’a konuşan bir kaynak, Lee’nin babasını betimleyen sahneye ilişkin Çin Ulusal Film İdaresine’ne başvuruda bulunmasının yanı sıra kurum içinde filmdeki şiddet düzeyiyle ilgili endişelerin de olabileceğini söyledi.

Bir Zamanlar… Hollywood’da filminin 25 Ekim’de Çin’de gösterime girmesi planlanıyordu. Ancak filmin o tarihte gösterime girebilmesi için yeni bir kurgu üzerinde zamanında anlaşmaya varılması pek mümkün görünmüyor.

Film, Çin’de geniş çapta gösterime girecek ilk Tarantino filmi olacaktı.

Önceki İçerikJames Mattis: “Ben de generallerin Meryl Streep’iyim”
Sonraki İçerikBir zamanların Catwoman’ı yenisine öğütler vermeyi ihmal etmiyor: Kostümünü Batman setinin hemen her noktasına uygun tasarlat!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments