BTS grubu, BM’den gençlere seslendi: “Kendini anlat”

0

BM’ye hitap eden ilk Güney Koreli sanatçı olan BTS grubu, vermeye çalıştığı ‘Kendini sev’ mesajını bir adım ileriye taşıdı ve gençlere ‘Kendinizi anlatın’ çağrısı yaptı.

ABD’de Billboard Müzik Ödülleri’nde 2 yıl üst üste ödül kazanan Güney Koreli grup BTS, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) yeni kampanyası ‘Generation Unlimited’ın (Sınırları Olmayan Jenerasyon) tanıtımı için BM’ye hitap etti.

Love Yourself (Kendini Sev) serisinin son albümü olan Love Yourself: Answer’ı geçen ay piyasaya süren, Love Yourself adlı dünya turu halihazırda devam eden ve UNICEF’le birlikte çocuk ve gençler için ‘Love Myself’ adlı bir kampanya yürüten BTS, böylelikle BM’de konuşan ilk K-Pop grubu oldu.

2030’a kadar her gence kaliteli eğitim ve iş imkanı sunmayı amaçlayan programın tanıtımında 3 dakikalık konuşma hakkı verilen BTS’in diğer 6 üyesini (Kim Seok-jin, Min Yoon-gi/ Suga, Jung Ho-seok/ J-Hope, Park Ji-min, Kim Tae-hyung/ V, Jeon Jung-kook) de temsilen, grubun lideri RM (asıl adıyla Kim Nam-joon) mikrofona geçti. Konuşmaya çocukluğunu anlatmakla başlayan RM, “Mutlu bir çocukluk geçirdim. Gökyüzüne bakıp dünyaya kurtaran bir süper kahraman olduğumu hayal ederdim” dedi.

Ancak 9-10 yaşından itibaren diğer insanların kendisi hakkında ne düşündüğünü kafaya takmaya başladığını, kendisine başkalarının gözünden baktığını söyleyen RM “Kendi kendimi susturmaya başlamıştım. Ben, biz, isimlerimizi kaybettik. Hayaletlere benzedik” diye devam etti.

Müziğin kendisini değiştirdiğini ama BTS grubuna dahil olduktan sonra dahi vazgeçmeyi düşündüğü anlar olduğunu, birçok insanın grup üyelerini umutsuz vaka olarak gördüğünü hatırlatan RM “BTS o büyük stadyumlarda sahne alan, albümleri milyonlarca satan bir sanatçı haline geldi ama ben hala 24 yaşında sıradan bir gencim” vurgusu yaptı.

Bugüne kadar başardığı şeyleri grup arkadaşlarına ve ARMY adını verdikleri hayranlarına borçlu olduğunun altını çizen RM “Belki geçmişte hatalar yaptım ama o hataları yapan kişi bendim. Bugün de tüm kusurlarım ve hatalarımla aynı kişiyim. Gelecekte daha olgun olabilirim ama o olgun kişi de yine ben olacağım” ifadelerini kullandı.

Love Yourself albümlerine atıfla “Kendimizi sevmeyi öğrendik, şimdi ise kendinizi anlatmanızı istiyorum” diyen RM, “Hepinize şunu soruyorum: Sizin adınız ne? Sizi heyecanlandıran, kalbinizi pır pır ettiren şeyler ne? Bana hikayenizi anlatın. Kim olduğunuz, nereli olduğunuz, teninizin rengi, cinsel kimliğiniz önemli değil. Kendinizi anlatın. Kendinizi anlatarak kim olduğunuzu ve kendi sesinizi bulun” çağrısı yaptı.

RM sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ben Kim Nam-joon. Aynı zamanda BTS’ten RM. Ben bir idolüm. Kore’de küçük bir şehirden çıkmış bir sanatçıyım. Çoğu insan gibi hayatımda birçok hata yaptım. Kusurlarım var, korkularım var ama kendime olabildiğince sıkı sarılacağım. Kendimi yavaş yavaş sevmeye başladım. Adın ne? Kendini anlat.”

Önceki İçerikAnimasyon Filmi Aşamaları-II
Sonraki İçerikGaranti Caz Yeşili güz konserleri devam ediyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments