Garanti Caz Yeşili güz konserleri devam ediyor

0

Garanti Caz Yeşili kapsamında düzenlenen sonbahar konserleri, ekim ve kasım ayları boyunca da sürüyor. True Detective dizisinin müziklerinin yaratıcısı Lera Lynn de konser verecek isimler arasında.

Garanti Caz Yeşili kapsamında ekim ve kasım ayları boyunca yetenekli müzisyenlerin sahne alacağı konserler; Nardis Jazz Club, Babylon ve Zorlu PSM’de sürüyor. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen ve farklı tarzları harmanlayan caz seçkisi, sonbahar-kış sezonu boyunca eşsiz tınılar ve renkli sahne performanslarıyla içimizi ısıtmaya hazırlanıyor.

İşte Garanti Caz Yeşili sonbahar konserleri programı:

Michael Pipoquinha

23 Ekim Salı – 24 Ekim Çarşamba

Nardis Jazz Club

Henüz 22 yaşında olan genç bas virtüözü Michael Pipoquinha, Youtube’da yayınladığı videolar ile yeteneklerini dünyaya tanıttı. Brezilya Fortaleza Bas Festivali, Guaramiranga Caz ve Blues Festivali ve Rio das Ostras Festivali gibi enstrümantal müzik alanında önemli etkinliklerde sahne aldı. İlk albümü olan Cearencinho, 2014 yılında yayınlandı.

Etkinlik Saati: 22.00

Ought

8 Kasım Perşembe / Babylon

Dörtlü, 2012 yılında kendi kaydettikleri EP “New Calm”ın ardından 2014 yılında çıkış albümleri “More Than Any Other Day”i yayınladı. Başarılı çıkışları, 2015 yılında raflarda yerini bulan ikinci albümleri “Sun Coming Down” ile devam etti. Ekip, vibrafon, kendine özgü gitar tınıları, drum machine’ler ve 70 kişilik bir koro ile sahip olduğu güçlü post-punk sound’unu genişletmeyi başardı.Garanti kredi kartı sahipleri konsere %20 indirimli bilet satın alabilirler.

Etkinlik Saati: 21.30

Submotion Orchestra

9 Kasım Cuma / Babylon

2010’da yayınladıkları çıkış albümleri “Finest Hour” ile electronica, jazz, soul ve downtempo’yu harmanlayarak kendilerine özgü bir sound yakalayan Submotion Orchestra, kısa sürede kitlelere ulaşmayı başardı. 2012’den beri Glastonbury, Bestival, London Jazz Festival, The Big Chill gibi Avrupa’nın önemli festivallerinde yer alarak isimlerini duyurdular. Bu sene yayınlanan 5. albümleri Kites grubun kişisel hikayelerinden ilham alarak yakaladıkları 10 adet polaroid fotoğrafın etrafında kurulan 10 şarkıdan oluşuyor.

Etkinlik Saati: 22.30

Joan Osborne Sings the Songs of Bob Dylan

Saygın, tutkulu bir performans sanatçısı ve duygusal bir söz yazarı olan Joan Osborne, kendi jenerasyonunun en saygın seslerinden biri olmayı başardı. Yedi Grammy müzik ödülü adaylığı bulunan, dünya çapında milyonlarca albümü satılan Osborne, son projesi “Songs of Bob Dylan” ile dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor. Songs of Bob Dylan albümüyle vokal dehasını tüm saflığıyla ortaya koyan Osborne, Bob Dylan’ın sevilen şarkılarına feminist bir yorum katarak yeni tatlar yaratıyor. Garanti kredi kartı sahipleri konsere %20 indirimli bilet satın alabilirler.

Etkinlik Saati: 20.30

Lera Lynn

22 Kasım Perşembe / Zorlu PSM

2011’de çıkardığı ilk albümü “Have You Met Lera Lynn?” ile çağdaş müzik sahnesinin aktif oyuncularından biri haline gelen Lera Lynn, büyüleyici sesi ile şarkıcı-söz yazarları arasında sağlam bir yer edindi. İlk albümüyle adını duyuran Lynn’in ikinci albümü “The Avenues” ile HBO draması True Detective’in yapımcılarından T-Bone Burnett’ın dikkatini çeken Lynn, kısa sürede dizinin müziklerini bestelemeye başladı. Garanti kredi kartı sahipleri konsere %20 indirimli bilet satın alabilirler.

Etkinlik Saati: 20.30

CAZ YAPAN SOKAK MÜZİSYENLERİNE EŞLİK EDEN TEYZELER

Önceki İçerikBTS grubu, BM’den gençlere seslendi: “Kendini anlat”
Sonraki İçerik20 milyon yıllık fildişi fosili bulundu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments