Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (1 Eylül 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 1 Eylül 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Adalet 3 (The Equalizer 3), Konuş Benimle (Talk to Me), Hırçın (Scrapper), Para Avı (Kill Shot), Dabbetü’l-Arz: Kıyamet, Ölümüne Aşk ve Para Konuşur filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ADALET 3

Orijinal Adı: The Equalizer 3
Yönetmen: Antoine Fuqua
Oyuncular: Denzel Washington, Dakota Fanning, Eugenio Mastrandrea
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 49 dk

Her zaman ezilenlerin yanında olup adaleti aramakta teselli bulan Robert McCall bir hükümet suikastçısı olarak hayatından vazgeçtiğinden beri, geçmişte yaptığı korkunç şeyler yüzünden kendini affetmek için mücadele ediyor. McCall, Güney İtalya’da bir şekilde kendini evinde bulup, yeni arkadaşlarının yerel mafyaların kontrolü altında olduğunu fark eder. Olaylar ölümcül bir hal alırken McCall arkadaşlarının koruyucusu olup mafyayı alt etmesi gerektiğini biliyor.

KONUŞ BENİMLE

Orijinal Adı: Talk to Me
Yönetmen: Danny Philippou, Michael Philippou
Oyuncular: Ari McCarthy, Hamish Phillips, Kit Erhart-Bruce
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 34 dk

Bir grup arkadaş, mumyalanmış bir el aracılığı ile ruh çağırabileceklerini keşfederler. Başlarda çok eğlenceli ve heyecanlı olsa da gruptan bir kişi fazla ileri gider ve dehşet verici doğaüstü güçleri serbest bırakır.

HIRÇIN

Orijinal Adı: Scrapper
Yönetmen: Charlotte Regan
Oyuncular: Alin Uzun, Harris Dickinson, Lola Campbell
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 24 dk

Ergenlik yıllarından beri klip yönetmenliği yapan Charlotte Regan’ın ilk uzun metrajı, 12 yaşında, hayalperest, komik, kendi başına buyruk Georgie’nin peşinden hiç ayrılmıyor. Annesinin ölümünün ardından Georgie, Londra’nın dışındaki evlerinde tek başına mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmektedir, arkadaşı Ali ile birlikte evini ve dünyasını yaşama sevinciyle doldurmaktadır. Birdenbire Georgie’nin babası olduğunu iddia eden bir adam ortaya çıkar ve onu gerçeklerle yüzleşmeye zorlar. Canlı, sıcak, neşeli, esprili, yaratıcı, tatlı, duygusal bir baba-kız hikâyesi olan Hırçın’da baba rolü Triangle of Sadness / Hüzün Üçgeni’nin başrolündeki Harris Dickinson’a emanet.

PARA AVI

Orijinal Adı: Kill Shot
Yönetmen: Ari Novak
Oyuncular: Xian Mikol, Rachel Cook, Rib Hillis
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 32 dk

Bir grup terörist Afganistan’da afyon kaçakçılarından 100 milyon dolar dolu bir çanta kaçırır. Çanta uçakla Kanada’ya hareket eder fakat Kanada sınırında uçak ormanın derinliklerinde yere çakılır. Teröristler uçaktaki parayı aramaya başlasalar da pilot 100 milyonun içinde bulunduğu çantayla yok olmuştur. Kazanın olduğu yere yakın bir yerde olan bitenden habersiz bir kadın ve bir erkek habersizce geyik avına çıkmışlardır. Bu avlanma sırasında adam pilotun ağaca takılarak öldüğünü ve çantanın bulunduğu yeri keşfeder. 100 milyonun olduğu çantayı gizlice almasıyla kendisini ve yanındaki kadını büyük bir tehlikenin içine atacaktır. İkisi de teröristlere av olmadan bu kedi fare oyunudan sağ olarak kurtulmaya çalışırlar.

DABBETÜ'L-ARZ: KIYAMET

Yönetmen: Gökhan Arı
Oyuncular: Mehmet Sabri Arafatoğlu, Taner Şahin, Bertan Dirikolu
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 25 dk

Rukye hocası Cemil’in yaşadığı köyde yaşayan bütün hamile kadınlarda bir musallat başlar. Cemil hoca, yaşanan bu musallatı bozmak için cin kavminin tamamını yakmasından sonra her şey geriye dönülmez bir hal alır.

ÖLÜMÜNE AŞK

Yönetmen: Okan Ege Ergüven
Oyuncular: Ayten Uncuoğlu, Fulya Zenginer, Murat Akkoyunlu
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 26 dk

Altınel ailesinin yanında uzun yıllardır bahçıvanlık yapan Tahsin, evde beş aydır hizmetçi olarak çalışan güzel Ayperi’ye abayı yakar. Ailenin tatile çıkmasıyla, Ayperi’ye açılmakta, aşkını itiraf etmekte zorlanan Tahsin’in aradığı fırsatı ayağına gelir. Fakat ailesiyle gitmeyen evin haylaz oğlu Timuçin’in gece yarısı aniden arkadaşlarıyla birlikte eve gelmesi her şeyi değiştirir. Parti yapacaklardır. Timuçin, Tahsin ile Ayperi’ye kötü davranmakla kalmaz, gecenin o saatinde hizmet etmek zorunda bırakır. Burnundan soluyan Tahsin’in eli kolu bağlıdır. Ayperi’nin tarçın yerine yanlışlıkla elmaların üstüne fare zehri dökmesi olayların çığırından çıkmasına neden olur. Artık Ayperi ve Tahsin 5 kişinin ölümünden sorumlu birer katildirler.

PARA KONUŞUR

Yönetmen: Bülent Terzioğlu
Oyuncular: Aslıhan Karalar, Selçuk Kılıç, Kubilay Penbeklioğlu
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 33 dk

Pars, 30’lu yaşlardadır. İnatçı, dürüst, adaletli ve centilmen bir sporcudur. Profesyonel kafes dövüşçüsüdür. Bu spora babasından etkilenerek başlamıştır. Her ne kadar Pars’ın babası istemese de başarılı bir dövüş sporcusu olmuştur. Profesyonel kafes dövüşçüsü olan Kafkas, bir maçta rakibinin ölümüne sebep olur. Bu nedenle sporu bırakarak, evlenmiş ve çocuklarıyla sakin bir hayat yaşamaktadır. Kafkas’ın yıllar önce ölümüne sebep olduğu rakibinin oğlu zengin ve nüfuzlu bir insan olmuşsa da babasının ölümünü unutamamıştır. Baba acısıyla intikam peşine düşen Patron, soğukkanlı ve zekice bir plan tasarlar. Bu plan doğrultusunda babasının ölümüne sebep olan Kafkas ve ailesini kaçırıp, gizli bir bölgeye hapseder. Amacı, Babasının ölümüne sebep olan Kafkas’a aynı acıyı yaşatmaktır. Hedefi Kafkas olan bu planın en büyük kurbanı Pars’tır. Dövüşte ve hayatta adil bir karaktere sahip olan ve profesyonellikten taviz vermeyen Pars, kendini adil olmayan, kuralsız ve ölümcül bir savaşın içinde bulur.

Önceki İçerikSelin Baycan’dan yeni tekli: “Kaybolan Ne Var”
Sonraki İçerikPopülerlik ve Kültürel İçerik Dengesi: One Piece
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments