Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Mart 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 10 Mart 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Çığlık 6 (Scream VI), 65, Hayaller Ülkesi: Gizemli Macera (The Wishmas Tree), Ne Olacak Halim?, Pinkfong: Baby Shark, Sessiz Kız (The Quiet Girl), Tek Yürek İmalat-ı Harbiye, Uçuş 811 ve Ulan Salih filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ÇIĞLIK 6

Orijinal Adı: Scream VI
Yönetmen:
 Tyler Gillett, Matt Bettinelli-Olpin
Oyuncular: Jenna Ortega, Courteney Cox, Melissa Barrera
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Skybox, Starium, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 123 Dakika

Scream 6, Ghostface cinayetlerinden kurtulduktan sonra Woodsboro kasabasını geride bırakıp New York’ta yeni bir hayata başkayan dört kişinin hayatına odaklanıyor. Onlar Woodsboro’dan kurtulsalar da maskeli katilden kurtulmayı başarabilecekler midir?

65

Yönetmen: Scott Beck, Bryan Woods
Oyuncular: Adam Driver, Chloe Coleman, Ariana Greenblatt
Formatlar:
 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 93 Dakika

Korkunç bir kaza sonucu bilinmeyen bir gezegende pilot Mills fark eder ki aslında o Dünya’nın üzerine iniş yapmıştır… 65 milyon önceki dünyaya. Artık Mills ve onun dışında tek hayatta kalan kız Koa için kurtulmanın tek yolu, tarih öncesinde yaşayan tehlikeli yaratıklarla dolu bu araziden kaçmak.

HAYALLER ÜLKESİ: GİZEMLİ MACERA

Orijinal Adı: The Wishmas Tree
Yönetmen:
 Ricard Cussó
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 90 Dakika

Genç ve çok haylaz olan Kerry yanlış tuttuğu dileği ile sadece memleketi Sanctuary City’nin tamamını dondurmakla kalmaz, aynı zamanda orada yaşayan tüm hayvanların hayatını tehdit eder ancak Hayaller Şehri sonsuza kadar yok olmadan önce, dileğinin sonuçlarını geri almak ,tüm hayvanları ve şehrini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

NE OLACAK HALİM?

Yönetmen: Semra Dündar
Oyuncular: Lemi Filozof, Emre Altuğ, Algı Eke
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 115 Dakika

Ünlü sunucu Halim Pekyaman canlı yayında çocuklar hakkında ileri geri konuşunca “çocuk düşmanı” ilan edilip kanaldan kovulur ve halk tarafından neredeyse linç edilecektir. Menajerinin tavsiyesiyle Kuşadası’nda bir süreliğine inzivya çekilen Halim, orada evine temizliğe gelen 4 çocuklu bekar bir anne olan Melek’e aşık olunca işler karışır.

PINKFONG: BABY SHARK

Yönetmen: Sukyoung Kim
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 71 Dakika

Türkiye’nin ilk interaktif animasyon sinema filmi. Çocukların hayran olduğu Pinkfong ve Hogi’nin tüm dünyada mega hiti BABY SHARK dahil olmak üzere en sevilen şarkılarını Türkçe olarak söyleyecekler ve dans edecekler.

SESSİZ KIZ

Orijinal Adı: The Quiet Girl
Yönetmen:
 Colm Bairéad
Oyuncular: Carrie Crowley, Catherine Clinch, Andrew Bennett
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 94 Dakika

Hastalıklı ailesi, içine kapanık ve ihmal edilmiş kızları, Cait’i yazı geçirmesi için koruyucu ailesinin yanına gönderir. Cait alışık olmadığı ilgi sayesinde serpilirken, hayatını daha önce deneyimlemediği bir şekilde yaşamaya başlar. Bu huzurlu evde, hiç beklemediği bir sır keşfedecektir. İrlanda tarafından 2022 Oscar adayı gösterilerek En İyi Uluslararası Film adayı olan film; Berlin Film Festivali’nin yanında, Sydney ve Dublin Film Festivalleri’nde de adaylık ve ödüllere layık görüldü.

TEK YÜREK İMALAT-I HARBİYE

Yönetmen: Serdar Çetinkaya
Oyuncular: Turgay Tanülkü, İnanç Konukçu, Sitare Akbaş
Formatlar: 2D
Tür: Tarihi
Süre: 110 Dakika

İmalat-ı Harbiyeli işçilerin mola vakitlerinde fabrikanın bahçesinde oynamaya başladıkları futbol kısa süre sonra milli bir davanın parçası haline gelir bu topraklarda. Fransızların idaresindeki İstanbul Ligi’nde mücadele ettikleri sırada işgalin başlamasıyla direniş örgütüne dönüşüp memleket için tek yürek olup mücadele eder her bir yiğit. 113 yıl önce başlayan bu şanlı tarihin ve armanın taraftarı olanlar ise aynı ruhla, günümüzde Yiğit için tek yürek olup mücadele eder. Tek hayali Ankaragücü’nde futbolcu olmak olan kanser hastası Yiğit’in ve taraftarın asıl maçı şimdi başlıyordur. İstiklal ateşi yanmıştır bir kere.

UÇUŞ 811

Yönetmen: Hakan Kerim Karademir
Oyuncular: Yosi Mizrahi, Burcu Kara, Emre Karayel
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 87 Dakika

Azra ve Cengiz, 2 milyon dolar değerinde olan değerli bir taşı ABD’de de yapılacak müzayedeye götürmek için 811 numaralı uçağa biner. Uçakta şüpheli bir ölüm meydana geldiğinde, tüm yolcuların kaderi değişir.

ULAN SALİH

Yönetmen: Bülent Terzioğlu
Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Eslem Akar, Levent Sülün
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 106 Dakika

Hayatında birçok şeyi gerçekleştirememiş olan Salih’in, sevgilisi Aysel’den ayrılıp kız kardeşinin uygun gördüğü Sultan ile evlilik yoluna girmesi sonrası gelişen olayları anlatıyor. Salih, geçmişte üniversitede okuduğu heykel bölümünü yarıda bırakmış, girişimde bulunduğu birçok işte başarıyı yakalayamamış, hayatında arzu ettiği düzeni kurmaya çabalayan fakat beceremeyen birisidir. Kardeşi Sezgin ve kız kardeşi Ayşegül’ün kocası olan Yıldıray’la birlikte babadan kalma oto tamirhaneyi işletmektedir. 6 yılı birlikte geçirdiği büyük aşkı Aysel’i terk etmiş ve hayatını düzene sokmak adına kız kardeşinin uygun gördüğü Sultan’la evlenmeye karar vermiştir. Bunun için ilk adımı atar ve ailesiyle birlikte Sultan’ı istemek için kız evine gider. Fakat o sırada Salih’in eski sevgilisi ve yüreğinin gerçek sahibi Aysel’den gelen telefon her şeyi bir anda değiştirir.

Önceki İçerikErik & The Worldly Savages’tan yeni EP: Future Thunder Void
Sonraki İçerikBir “Yetmez ama evet” hikayesi…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments