Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (11 Ağustos 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 10 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 11 Ağustos 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Perili Köşk (Haunted Mansion), Yumurtalar Firarda: Afrika Macerası (Little Eggs: An African Rescue), Ehl-i Cin: İntikam, Sessiz Kabus (Sound of Silence), Bıcırıklar: Yeni Yuvamız (The Muckles: The Quest for a New Home), Oda, Gölge Ajan: İstanbul’da Ölümcül Hesaplaşma (Shadow), Amcam (Mon Oncle), Bay Hulot’nun Tatili (Monsieur Hulot’s Holiday) ve Oyun Vakti (Playtime) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

YUMURTALAR FİRARDA: AFRİKA MACERASI

Orijinal Adı: Little Eggs: An African Rescue
Yönetmen: Rodolfo Riva-Palacio Alatriste, Gabriel Riva Palacio Alatriste
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 88 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Yumurtalar Firarda: Afrika Macerası (Little Eggs: An African Rescue), çocuklarını kurtarmak için kendilerini türlü maceraların içerisinde bulan horoz Toto ve tavuk Di’nin hikayesini konu ediniyor. Altın rengi olan ve bu nedenle “altın yumurta” olarak görülen sevimli küçük yumurtalar Uly ve Max’ın ebeveynleri olan horoz Toto ve tavuk Di, çocuklarını koleksiyoncuların elinden kurtarmak için türlü mücadelelerle Afrika’ya seyahat etmeye karar verirler.

PERİLİ KÖŞK

Orijinal Adı: Haunted Mansion
Yönetmen: Justin Simien
Oyuncular: Owen Wilson, Rosario Dawson, Lakeith Stanfield
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 123 Dakika

Justin Simien yönetmenliğinde vizyona giren Perili Köşk (Haunted Mansion), yeni taşındıkları evde kendilerini beklenmedik durumların içinde bulan bir anne ve oğlunun hikayesini konu ediniyor. Gabbie, satın aldığı ürkütücü bir malikaneye oğluyla birlikte yerleştikten sonra evde tek başlarına olmadıklarını fark eder. Davetsiz misafirleri evden kovmak için bir tur rehberi, bir medyum, bir rahip ve bir tarihçiden yardım ister…

SESSİZ KABUS

Orijinal Adı: Sound of Silence
Yönetmen: Alessandro Antonaci, T3 ., Daniel Lascar, Stefano Mandalà
Oyuncular: Guido Carta, Chiara Casolari, Lucia Caporaso
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 93 Dakika

Haftanın bir diğer korku filmi olan Sessiz Kabus (Sound of Silence), hayatta kalmak ve ailesini korumak için gizemli bir sırrı ortaya çıkarmak zorunda olan bir kadının hikayesini konu ediniyor. Rahatsızlanan babasının yanına İtalya’ya giden Emma, babasının evinde tek başına kalmak zorunda kalır. Burada perili bir radyo ve onun arkasındaki şeytani varlıkla yüzleşmek zorunda kalan Emma, karanlık sırrı çözmek için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

AMCAM

Orijinal Adı: Mon Oncle
Yönetmen: Jacques Tati
Oyuncular: Jean-Pierre Zola, Adrienne Servantie, Lucien Frégis
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 115 Dakika

Filmdeki Arpel çifti, Marie-France gibi dergilerin tavsiye edebileceği türden bir sosyal başarıya sahiptir. Adam ciddi bir işadamıdır, kadınsa kusursuz bir ev kadını. Mülklerindeki her şey yenidir: ev, geometrik bahçe, çakıl döşeme… Bu işlevsel evrende eksik olansa yaşama zevki ve israf edilmiş alanlar, baştan savmacılık ruhu ve okuldan kaçmalardır. Küçük Arpel bu ruhu ancak ‘ailenin yüzkarası’ olan dayısı Bay Hulot’yla keşfeder. Bay Hulot mutludur; St. Maur’da, herkesin birbirini tanıdığı, insanların çok basit bir kural, yani kibarlık çerçevesinde hareket ettiği küçük bir mahallede yaşar. Bay Hulot’nun Arpellerin evine gelişi çeşitli felaketlere yol açar. Sadece evin küçük oğlu, suç ortağı ve dostu olarak dayısına elini uzatır.

BAY HULOT'NUN TATİLİ

Orijinal Adı: Monsieur Hulot’s Holiday
Yönetmen: Jacques Tati
Oyuncular: Nathalie Pascaud, Jacques Tati, Micheline Rolla
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 88 Dakika

Sevimli ama beceriksiz bir Fransız adam deniz kenarındaki tesiste yer ve rahatlık aramaktadır ama nereye giderse gitsin kargaşa kendisini takip eder ve onu bir felaketten öbürüne sürükler.

BICIRIKLAR: YENİ YUVAMIZ

Orijinal Adı: The Muckles: The Quest for a New Home
Yönetmen: Ali Samadi Ahadi, Markus Dietrich
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Macera
Süre: 81 Dakika

Haftanın bir diğer animasyon filmi olan Bıcırıklar: Yeni Yuvamız (The Muckles: The Quest for a New Home), bir şeyleri dürtmeyi, onlarla el işleri ve şakalar yapmayı seven küçük goblinleri beyaz perdeye taşıyor. Yaşadıkları küçük dükkanın sahibinin ölmesiyle yaşadıkları kaotik ortam dönüşmeye başlar ve goblinler yeni bir mekan aramak durumunda kalırlar. Çok geçmeden dışarıdaki dünyanın tehlikeli olduğunu ve hayatta kalmak istiyorlarsa bir arada kalmaları gerektiğini anlarlar.

GÖLGE AJAN: İSTANBUL'DA ÖLÜMCÜL HESAPLAŞMA

Orijinal Adı: Shadow
Yönetmen: Ilya Kulikov, Anya Mirohina
Oyuncular: Martin Cooke, Iman Baysayeva, Tatyana Babenkova
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 90 Dakika

Sinemaseverleri maceraya ve aksiyona doyuracak filmlerden Gölge Ajan: İstanbul’da Ölümcül Hesaplaşma (Shadow), lakabı “Gölge” olarak bilinen ajanın devlet sırları ile kayıplara karışan başka bir Rus ajanını yakalama mücadelesini anlatıyor. Ülkenin ulusal güvenliği tehdit altında olduğundan bir an önce kimliğini sır gibi saklamayı başaran ve yeri tespit edilemeyen gizemli eski Rus ajanını bulmakla görevlendirilen “Gölge” ajan, kendisini Moskova’dan İstanbul’a uzanan bir kovalamacanın içerisinde bulur.

OYUN VAKTİ

Orijinal Adı: Playtime
Yönetmen: Jacques Tati
Oyuncular: Jacques Tati, Rita Maiden, Barbara Dennek
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 123 Dakika

Mösyö Hulot, her yanı modern araç gereçlerle dolu Paris’te sudan çıkmış balığa döner. İş için biriyle buluşmaya çalışırken kısa sürede kaybolur. Mösyö Hulot şehirde daireler çizerken, yolu sık sık, Amerikalı turist Barbara’yla kesişir.

EHL-İ CİN: İNTİKAM

Yönetmen: Batuhan Çelik
Oyuncular: Kerem Can Karaoğlu, Beyza Nur Önispir, Merve Erçel
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 92 Dakika

Haftanın korku filmlerinden Ehl-i Cin: İntikam, kendilerine yapılan uyarıları ciddiye almayıp, tatillerine devam eden bir grubun yaşadıklarını anlatıyor. Tatil için yola çıkan iki çift arkadaş, terk edilmiş bir köyden geçerken köyün yerlisi tarafından uyarılırlar. Köyün cinli olduğuna inanmayan arkadaş grubu, tatilleri boyunca bu gerçekle yüzleşmek zorunda kalırlar…

ODA

Yönetmen: Bülent Orçin
Oyuncular: Nesrin Tunç, Mustafa Zeren, Ceren Gülşah Elmalı
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 90 Dakika

Kıskandığı sevgilisi Denizin evine gizli kamera yerleştiren Oğuz ,gece izlediği görüntülerden evde tuhaf bir şeyler olduğunu sezince arkadaşı Cihan ile Denizin evine gitmeye karar verirler. Denizin evinde gizemli odayı merak ederler ancak bu gizemli odada bulunan her neyse Cihanın ölümüne neden olur. Bundan sonra korkunç kabuslar Oğuzun peşini bırakmaz, çareyi medyuma gitmekte bulan Oğuz kendisine aşık şeytani bir Cin’in musallat olduğunu öğrenir. Yeni evine taşınır musallat burada da peşini bırakmaz. Bu şeytani varlıktan kurtulması artık çok zordur.

Önceki İçerikKaliteli Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki İçerikÜçlemenin ikinci filmi: Kötü Adamın 10 Günü
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments