Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (12 Mayıs 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 12 Mayıs 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Karabasan (Marerittet, Nightmare), Lanetli Kan (Blood), Neşeli Çiftlik: Tren Kalkıyor! (A Mystery on the Cattle Hill Express), Sırrı Cin, Sword Art Online the Movie: Progressive – Scherzo of Deep Night, Koku, Belle ve Sebastian: Cesur Dostum ve Masum (The Innocent) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KARABASAN

Orijinal Adı: Marerittet / Nightmare
Yönetmen:
 Kjersti Helen Rasmussen
Oyuncular: Eili Harboe, Herman Tømmeraas, Dennis Storhøi
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 100 Dakika

Yönetmenliğini ve senaristliğini Kjersti Rasmussen’in yaptığı Norveç yapımı Karabasan (Marerittet, Nightmare), yeni evli çiftin taşındıkları evde başlarından geçen doğaüstü olayları konu ediniyor. Yeni evlerinde sürekli komşularının kavga ve bebek çığlık seslerini duyan Mona ve Robby, bir süre sonra bu seslerin evden geldiğini fark eder ve bir iblis tarafından saldırıya uğrarlar.

LANETLİ KAN

Orijinal Adı: Blood
Yönetmen: 
Brad Anderson
Oyuncular:
Michelle Monaghan, Finlay Wojtak-Hissong, Skeet Ulrich
Formatlar:
2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür:
Korku
Süre:
108 Dakika

Michelle Monaghan, Danika Frederick ve Skeet Ulrich’li oyucu kadrosuyla vizyona giren Lanetli Kan (Blood), küçük bir ailenin başlarından geçen talihsiz olayları anlatıyor. Hemşire olan Jess’in kızı ve küçük oğlu Owen ile birlikte ailesinin eski çiftlik evine taşınması ve sonrasında Owen’ın doğaüstü varlıklar tarafından ele geçirilmesi hayatlarını altüst eder. Jess, oğlunu kurtarabilmek için sınırlarını zorlamak zorundadır.

NEŞELİ ÇİFTLİK: TREN KALKIYOR

Orijinal Adı: A Mystery on the Cattle Hill Express
Yönetmen: Will Ashurst
Formatlar: 2D, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 70 Dakika

Animasyon tutkunlarının ve çocukların beğenisini kazanacak Neşeli Çiftlik: Tren Kalkıyor! (A Mystery on the Cattle Hill Express), ekinlerin büyümesini sağlayan nano-tohumun çalınması ve sonrasında hırsızı arama mücadelesini konu ediniyor. Neşeli Çiftlik’in devrimsel icadının ürettiği paha biçilmez tohumun çalınması sonucu Klara ve Gaute, ünlü dedektif Agatha Christensen’e gider. Neşeli Çiftlik’in kurtulması artık bu üçlü takımın başarısına bağlıdır.

SIRRI CİN

Yönetmen: Uğur Karakuzu
Oyuncular: Leyla Parlak, Zöhre Alsan, Serkan Güney
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 83 Dakika

Uğur Karakuzu’nun yönetmenliğinde vizyona giren Sırrı Cin, saklı kalmış bir sırrın ortaya çıkması sonrası gelişen olayları konu ediniyor. Babil cinlerinin gizlediği bir sırrın açığa çıkma sürecini ve sonrasını anlatan filmde, bir köye öğretmen olarak atanan Tülay, kayalık bir alanda keşfedilmemiş bir sır keşfeder ve hayatı altüst olur.

SWORD ART ONLINE THE MOVIE: PROGRESSIVE - SCHERZO OF DEEP NIGHT

Yönetmen: Ayako Kouno
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Anime
Süre: 101 Dakika

Anime tutkunlarını vizyona çekecek Sword Art Online the Movie: Progressive – Scherzo of Deep Night, bir ölüm oyununda oyun lideri olarak kapana kısılan iki liderin yaşam mücadelesi anlatılıyor. Sword Art Online’da mücadele eden Kirito ve Asuna, yaşamak için farklı kat ve kademelerde canavarlarla yüzleşmek zorunda kalırlar.

KOKU

Yönetmen: Barış Gördağ, Yasin Çetin
Oyuncular: Mehlika Buğlem Kılıç, Nergis Öztürk, Yunus Emre Yıldırımer
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 100 Dakika

Barış Gördağ ve Yasin Çetin ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği yerli dram filmi Koku, ailesinden ilgi ve sevgi göremeyen bir kadının hikayesini anlatıyor. Felsefe profesörü olan İlhan, kendi ailesini kurarak ailesinden göremediği sevgiyi bulma arayışında işitme ve konuşma engelli bir çocukla tanışır ve aralarında farklı bir bağ oluşur. Kullandığı parfümü ile çocuğun ninesinin nergis kokusunu anımsatan İlhan, küçük kız sayesinde sevginin ne demek olduğunu öğrenir.

BELLE VE SEBASTIAN: CESUR DOSTUM

Orijinal Adı: Belle and Sébastien: The New Generation
Yönetmen:
 Pierre Coré
Oyuncular: Michèle Laroque, Robinson Mensah Rouanet, Alice David
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Macera
Süre: 96 Dakika

10 yaşındaki Sebastian tatilini gönülsüzce büyükannesi ve teyzesiyle dağlarda geçirmek zorundadır. Şehirde büyüyen bir çocuk için tatil dağlarda koyunları otlatmak yani çobanlık yapmak değildir. Fakat hesaba katmadığı şey onu en heyecan verici tatilin beklediği gerçeğidir. Belle, sahibi tarafından kötü muamele gören kocaman kartopu gibi bembeyaz bir köpektir. Belle ve Sebastian ilk karşılaşmalarında birbirlerine alışmış ve tüm günü birlikte dağlarda koşarak geçirir olmuşlardır. Geçen zaman içerisinde Sebastian, Belle’nin yardımıyla cesur bir çobana dönüşür.

MASUM

Orijinal Adı: The Innocent
Yönetmen:
 Louis Garrel
Oyuncular: Roschdy Zem, Louis Garrel, Anouk Grinberg
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 98 Dakika

Abel, 60 yaşındaki annesinin hapishanede mahkûm bir adamla evlenmeye karar verdiğini öğrendiğinde kızar, endişelenir ve annesini korumak amacıyla elinden geleni yapmaya karar verir. Fakat yeni üvey babası Michel ile tanıştığında hayata ve gerçeklere bakışını değiştirmesi gerektiğini anlar. Ünlü Fransız oyuncu Louis Garrel’in yönettiği, hem aksiyon hem komedi öğeleri taşıyan bu sıcak aile dramı, 2022 Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı gösterildi. Louis Garrel, bu filmi, 20 yıl kadar hapishanelerde tiyatro atölyeleri yapan annesinden esinlenerek tasarladı: “Bu hikâyenin çıkış noktası, annemin gerçek hikâyesi. Annem hapishanede evlendi, ben de üvey babamla gayet iyi anlaştım ve böylece hiç bilmediğim bir dünyanın kapıları bana açılmış oldu.”

Önceki İçerikTianzhou 6, Tiangong uzay istasyonuna başarıyla kenetlendi
Sonraki İçerikMüziKoridor #6
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments