Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (13 Ekim 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 13 Ekim 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Güven Bana, Bak Şu Leyleğe 2: Zümrüt Taşının Peşinde (Richard the Stork 2), Zübeyde, Analar ve Oğullar, Zuhur: Cinn-i Ayin, Durdurulamaz (Retribution), Sur’da Devran, Keriz Parası (Dumb Money), Tehlikeli Sular (Dangerous Waters) ve Bir Tutam Karanfil filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

GÜVEN BANA

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Okan Çabalar, Ufuk Bayraktar, Cihangir Ceyhan
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 52 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in üstlendiği Güven Bana, iki kardeşin tefeciye olan borçlarını ödemek için ödünç aldıkları paraların sahte çıkmasıyla başlarından geçenleri konu ediniyor. İki kardeş Özcan ve Sercan, tefeciye borçlarını ödemek için dayılarından borç alırlar. Ancak paranın sahte çıkmasıyla onları bazı sürprizler bekler…

BAK ŞU LEYLEĞE 2: ZÜMRÜT TAŞININ PEŞİNDE

Orijinal Adı: Richard the Stork 2
Yönetmen: Mette Tange, Benjamin Quabeck
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 24 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Bak Şu Leyleğe 2: Zümrüt Taşının Peşinde (Richard the Stork 2), zorla tutulan serçe sürüsünü kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan serçe Richard’ın hikayesini konu ediyor. Sürüye liderlik edemeyeceğini öğrenen sevimli serçe Richard, kendi başına uçmaya karar verir. Yolda tanıştığı yeni serçelerin de tavus kuşu tarafından zorla tutulmasıyla onları kurtarmak için mücadeleye atılır.

ZÜBEYDE, ANALAR VE OĞULLAR

Yönetmen: Cenk Yaz
Oyuncular: Alican Yücesoy, Emre Kınay, Aslıhan Güner
Formatlar: 2D, GoldClass, Tempur
Tür: Dram
Süre: 1 sa 44 dk

Başrollerinde Aslıhan Güner, Alican Yücesoy ve Emre Kınay’ın rol aldığı Zübeyde, Analar ve Oğullar, Zübeyde Hanım’ın, savaşlar, salgın hastalıklar, göçler ve yokluk içinde 6 çocuğundan 4’ünü ve eşini kaybederken “Mustafa”sını nasıl yetiştirdiğini beyaz perdeye taşıyor. Film, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hakkında pek bilgi sahibi olmadığımız annesi Zübeyde Hanım’ın, “Sarı Paşa”sı ile yaşadığı çatışmaları, onun uğruna verdiği mücadeleyi, dirayetini ve cesaretini anlatıyor.

ZUHUR: CİNN-İ AYİN

Yönetmen: Mert Uzunmehmet
Oyuncular: Sinem Yalçın, Erol Sertel, Larissa Lara Türközer
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Korku
Süre: 1 sa 25 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Mert Uzunmehmet’in yaptığı Zuhur: Cinn-i Ayin, karanlık geçmişe sahip olan bir eve taşınan bir ailenin hikayesini konu ediniyor. Ünlü koleksiyoner Barbaros ve ailesi mühürlenen bir eve taşınırlar, ancak Barbaros’un evin arkasındaki alanda bulduğu “şeytan heykeli”ni koleksiyonuna eklemesiyle korkunç olaylar birbirini izler…

DURDURULAMAZ

Orijinal Adı: Retribution
Yönetmen: Nimród Antal
Oyuncular: Noma Dumezweni, Lilly Aspell, Liam Neeson
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 31 dk

Gerilim ve aksiyonu bir araya getiren Durdurulamaz (Retribution), Bir bankanın üst düzey yöneticisinin arabasında bomba olduğunu öğrenmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. Amerikalı iş insanı Matt Turner’ın hayatı bir sabah çocuklarını okula götürürken arabasının altında bomba olduğunu öğrenmesiyle alt üst olur. Arabasının içerisinde mahsur kalan Matt, ailesini korumak için kendisine verilen talimatları yerine getirmeye çalışır. Giderek daha tehlikeli hale gelen görevleri yapmaya çalışan Matt, içene düştüğü bu kabustan kurtulmayı başarabilecek midir?

SUR'DA DEVRAN

Yönetmen: Haşim Aydemir
Oyuncular: Yüksel Ünal, Nazmi Kırık, Sırrı Süreyya Önder
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 51 dk

Haftanın komedi filmlerinden Sur’da Devran, beyaz bir güvercinin peşinden yola koyulan üç arkadaşın hikayesini konu ediniyor. Diyarbakır Sur’da yaşayan üç arkadaş Titi, Dodo ve Şaşo bir yatışmaya katılmak için besledikleri güvercinleri serbest bırakırlar ama güvercinler geri dönmez. Planları suya düşen arkadaşların hayatı beyaz bir güvercinle değişir.

KERİZ PARASI

Orijinal Adı: Dumb Money
Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Anthony Ramos, Shailene Woodley, Paul Dano
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 44 dk

Keriz Parası filmi, 2021 yılının başında gerçekleşen ve bir Reddit forumunda alevlenip Wall Street’e büyük bir darbe vurmaya kadar giden GameStop vakasını konu ediniyor.

TEHLİKELİ SULAR

Orijinal Adı: Dangerous Waters
Yönetmen: John Barr
Oyuncular: Eric Dane, Odeya Rush, Ray Liotta
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 41 dk

Rose ve annesi, annesinin eskiden polis olan yeni erkek arkadaşının yelkenlisiyle 10 günlük hayal gibi geçmesi planlanan deniz tatiline çıkarlar. Bu tatilde açık denizlerde şampanyalar içilecek ve sürpriz bir doğum günü kutlanacaktır. Fakat açık denizin ortasında tatillerinin ilk sabahında hızla gelen bir tekne yelkenliye çarpar, tehlikeli ve silahlı adamlar yelkenliyi basar. Rose’un annesinin erkek arkadaşı ile adamlar arasında kavga başlar, kavga sırasında araya giren Rose’un annesi başından vurularak öldürülür ve erkek arkadaşı da feci şekilde dövülür. Yelkenlide yangın başlar ve tehlikeli adamlar yangının başlamasıyla teknelerine binip hızla uzaklaşır. Rose yelkenlinin banyosunda korku içinde saklandığı yerden çıkar. Annesi çoktan ölmüştür, annesinin erkek arkadaşı denizde baygın şekilde suyun üzerinde durmaktadır. Öldü sanıp denizden yelkenliye çıkardığı adam yaşamaktadır. Yelkenlide çıkan yangın söner fakat yelkenli kullanılacak gibi değildir, rüzgârın etkisi ile ıssız bir adaya çıkılır. Rose annesinin erkek arkadaşının karanlık yüzünü ortaya çıkartmasıyla her şey kontrolden çıkar. Rose’un tehlikelerle dolu yolculuğu daha yeni başlamıştır.

BİR TUTAM KARANFİL

Yönetmen: Bekir Bülbül
Oyuncular: Demir Parscan, Bahadır Efe, Şam Şerit Zeydan
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 43 dk

Savaşın şiddeti hala devam ederken, dedesiyle birlikte ülkesine dönmeye çalışan bir mülteci kız çocuğunun hikayesi.

Önceki İçerikTalip Emiroğlu’ndan öykü kitabı: “Kanlı Ceket”
Sonraki İçerikSeramik sanatçıları 10. kez Kuşadası’nda bir araya geldi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments