Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (14 Haziran 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 14 Haziran 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Ters Yüz 2 (Inside Out 2), Siccin 7, Veda Partisi, Süper Maymun Shimmy (Shimmy: The First Monkey King), Daha İyi Bir Yarın, Mahzen, Sekiz1, Kötü Oyuncu (Bad Actor) ve Işıkları Kapat (Dreaded Light) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

TERS YÜZ 2

Orijinal Adı: Inside Out 2
Yönetmen: Kelsey Mann
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 36 dk

Çok sevilen animasyon filmi Ters Yüz’ün ikinci filmi Ters Yüz 2 (Inside Out 2), artık bir ergen olan ve çok daha çılgın, kişiselleştirilmiş duygularla uğraşmak zorunda olan Genç Riley’nin maceralarını konu ediniyor. Riley, artık tam bir ergendir ve bu durum kumanda merkezinde karışıklığı neden olur. Bu zamana kadar çok iyi çalışan kumanda merkezi yıkımdan geçer çünkü beklenmedik bir duyguya yer açmak zorundadır. Yıllardır merkezi başarılı bir şekilde yöneten Neşe, Üzüntü, Öfke, Korku ve Tiksinti, aralarına Kaygı, Gıpta, Bıkkınlık ve Utanç’ın katılmasıyla karmaşık duygular içerisindedir.

SİCCİN 7

Yönetmen: Alper Mestçi
Oyuncular: Tuğba Begde, Serkan Atar, Funda Eskioğlu
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium
Tür: Korku
Süre: 1 sa 33 dk

Haftanın korku filmlerinden Siccin 7, mafyadan kaçıp ailesiyle birlikte yerleştiği konakta korkunç olaylar yaşayan bir adamın yaşadıklarını konu ediniyor. Doktor olan Kemal, çocuk dilenci mafyasıyla yaptığı kanlı pazarlık sonrasında mesleğini bırakıp kaçmak zorunda kalır ve ailesiyle birlikte amcasının konağına yerleşir. Kemal’in, kızını kurtarmak için bulaştığı sır, alzheimer hastası olan annesi Lale’nin zihninin karanlığıyla birleşince konakta paranormal bir kabuslar labirentine dönüşür. Bu sırada Meral, zor zamanlar geçiren aileye yardımcı olmak için eve girer. Ancak onun asıl niyeti, 2018’in Kara Ay’ında yapılan bir ayinin şartlarını yerine getirebilmektir.

MAHZEN

Orijinal Adı: Baghead
Yönetmen: Alberto Corredor
Oyuncular: Peter Mullan, Freya Allan, Ned Dennehy
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 35 dk

Alberto Corredor yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın korku filmlerinden Mahzen, kendisine miras kalan barın mahzenindeki yaratıklardan kurtulmaya çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Babasının ölümünün ardından Iris, kendisine köhne bir barın miras kaldığını öğrenir. Mirası devralan Iris, o andan itibaren barın mahzeninde yaşayan ve ölülerin şeklini alabilen “Çuval Kafa” isimli yaratıkla ilgilenmek zorunda kalır. İnsanlar, 2 bin sterlin ödeyerek ölen sevdiklerini iki dakika da olsa görebilmektedir. Babası gibi yaratığın gücünden yararlanmak isteyen Iris’in ilk müşterisi karısını kaybetmiş olan Neil olur. Ancak işler Iris’in hiç de düşündüğü gibi gitmez ve yaratık onu yok etmeden önce ondan kurtulmanın yolunu arar.

VEDA PARTİSİ

Yönetmen: Ufuk Cebeci
Oyuncular: Seda Akman, Toygan Avanoğlu, Aslı Bekiroğlu
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 35 dk

Toygan Avanoğlu, Aslı Bekiroğlu ve Seda Akman’dan oluşan oyuncu kadrosuyla vizyona girecek komedi filmi Veda Partisi, evlenecek arkadaşları için bekarlığa veda partisi düzenleyen beş yakın arkadaşın yaşadıklarını konu ediniyor. Arkadaşları Yonca için sürpriz bir bekarlığa veda partisi düzenlemeye karar veren 5 arkadaş, bu amaçla bir siyasi partinin genel başkanı İbrahim’den havuzlu bir villa kiralamasını ister. Grup, her şey ayarlanıp kiralanan villaya gittiklerinde ev sahibi Açelya’nın fantazi dolu dünyası ile karşılaşır. Pembe dekor ve objelerle dolu olan evde gördüklerine şaşıran arkadaşlar, neredeyse partiyi unutup Açelya’nın eşyalarını didiklemeye başlar. Grubun eğlenceli gecesi, kilitli bir oda bulmalarıyla yerini heyecana bırakır. Tüm gece keyifli vakit geçiren kızlar, sabaha büyük bir şokla uyanır.

IŞIKLARI KAPAT

Orijinal Adı: Dreaded Light
Yönetmen: Mark MacNicol
Oyuncular: Kirsty Strain, Adam Robertson, rachel Flynn
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 2 sa 6 dk

Bir Spiritüalist Ortam, yaşlı bir dul adamın kızının neden gün ışığı fobisi geliştirdiğini anlamasına yardım etmeyi kabul eder.

SÜPER MAYMUN SHIMMY

Orijinal Adı: Shimmy: The First Monkey King
Yönetmen: Palph Zondag, Dick Zondag
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 29 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek haftanın diğer animasyon filmi Süper Maymun Shimmy (Shimmy: The First Monkey King), dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü güçlerle mücadele eden, süper güçlere sahip bir maymunun hikayesini konu ediniyor. Shimmy, süper kahraman güçlerini yeni keşfeden bir maymundur. Olağanüstü yeteneklerini nasıl kontrol edeceğini öğrenmeye çalışan Shimmy, dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü güçlerin amaçlarına ulaşmasını engellemekle görevlendirilir. Bu zorlu görev için bir “maymun kral”a dönüşen Shimmy, kendisini zorlu bir mücadelenin içerisinde bulur.

DAHA İYİ BİR YARIN

Yönetmen: Emre Kavuk
Oyuncular: Hande Doğandemir, Yağız Can Konyalı, Nur Fettahoğlu
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 34 dk

Başrollerini Yağız Can Konyalı, Hande Doğandemir ve Nur Fettahoğlu’nun paylaştığı Daha İyi Bir Yarın, sevgilisi tarafından terk edilen genç bir adamın hikayesini konu ediniyor. Sevgilisi tarafından terk edilen Ozan, büyük bir yıkıma uğrar. Aşk acısı çeken genç adam, gittiği hiçbir yerde teselli bulamaz ve artık intihar etmeye karar verir. İntihar etmek devlet kontrolünde olduğu sürece yasaldır ancak uyulması gereken tek bir şart vardır; intihar edecek olan kişiye kimse aşık olmamalıdır. İntihar etmek için yaşam sonlandırma merkezine giden Ozan, başvurusuna beklenmedik bir şekilde olumsuz yanıt alır çünkü hiç tanımadığı bir kadın olan Ekin ona aşıktır. İntihar etmeye kararlı olan Ozan, aşkından vazgeçirmek için Ekin’i bulmaya karar verir. Bu süreçte Ozan, hiç beklemediği bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.

KÖTÜ OYUNCU

Orijinal Adı: Bad Actor
Yönetmen: Jorge Cuchi
Oyuncular: Fiona Palomo, Gerardo Trejoluna, Alfonso Dosal
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 2 sa 9 dk

Bir film çekimi esnasında rol arkadaşının yasal yollara başvurarak suçlamasıyla karşı karşıya kalan bir aktörün yaşadıkları konu ediniyor.

SEKİZ1

Yönetmen: Vural Eyikan
Oyuncular: Enes Kurt, Sinan Çelik, Cihan Dönmez
Formatlar: 2D
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 11 dk

Davut’un dolduruşuyla saf değiştiren Erkan, kardeşi olarak bildiği Barış’ı tuzağa düşürür. Barış bu tuzaktan ağır yaralı halde kurtarılır, uzun bir iyileşme süreci sonrası biraz da güvendiği kişilerden yediği kazığın da psikolojik bunalımıyla elini ayağını her şeyden çekerek Volkan ve Fırat ile oto galericilik yapmaya başlar.

Önceki İçerikGizli Geçit’ten ilk single: “Bakımsız Aşk”
Sonraki İçerikEuro 2024 heyecanı başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments