Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (14 Temmuz 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 14 Temmuz 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One), Semur 4: Mahşer, Çılgın Dostum Finnik (Finnick), Cinnas, Harold Fry’ın Beklenmedik Yolculuğu (The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry), Resif: Kanlı Takip (The Reef: Stalked) ve Tanrının Unuttuğu Yer (Godland) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

MISSION: IMPOSSIBLE - ÖLÜMCÜL HESAPLAŞMA BİRİNCİ BÖLÜM

Orijinal Adı: Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
Yönetmen: Christopher McQuarrie
Oyuncular: Hayley Atwell, Tom Cruise, Rebecca Ferguson
Formatlar: 2D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 163 Dakika

Tom Cruise’un başrolde olduğu Görevimiz Tehlike serisinin 7. filmi olan Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One), 12 Temmuz Çarşamba günü sinemaseverlerle buluşuyor. Christopher McQuarrie’nin yönettiği film, tehlikeli bir silahın yerini yanlış kişilerin eline düşmeden önce bulmaya çalışan Ethan Hunt ve Mission Impossible Force ekibinin mücadelesini konu alıyor.

SEMUR 4: MAHŞER

Yönetmen: Hakkı Kaplan
Oyuncular: Kaan Şahin, Mecbure Bozyel, Osman Cavcı
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 79 Dakika

Korku filmi tutkunlarının beğenisini kazanan Semur serisinin 4. filmi olan Semur 4: Mahşer, Hakkı Kaplan yönetmenliğinde ve Melisa Çoşkunarslan senaryosuyla vizyona giriyor. Filmde, kendisine miras kaldığını öğrendiği evi satmaya karar veren Ozan’ın arkadaşlarıyla birlikte bir gece o evde kalmak zorunda kalması ve başlarından geçen korku dolu anlar beyazperdeye taşınıyor.

ÇILGIN DOSTUM FINNIK

Orijinal Adı: Finnick
Yönetmen: Denis Chernov
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 85 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Çılgın Dostum Finnik (Finnick), tüylü bir yaratık olan Finnik’in başından geçenleri konu ediniyor. Yaşadığı evin sahipleriyle iyi geçinemeyen Finnik, evde yaşayan herkesi bir bir kovmayı başarır, ta ki arkadaş olacağı Christine ile tanışana dek. Film, bu ikilinin şehri etkisi altına alan gizemi çözmek üzere içerisine girdikleri mücadeleyi anlatıyor.

CİNNAS

Orijinal Adı: Khennas
Yönetmen: Elvin Abdulla
Oyuncular: Parvin Abiyeva, Zemfira Abdulsamedova, Hikmat Rahimov
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 90 Dakika

Haftanın bir diğer korku filmi olan Cinnas, cinler tarafından ele geçirilen bir eve giden İlkin ve arkadaşlarının yaşadıklarını konu ediyor. Film, gördüğü rüyanın etkisiyle babasının ve dedesinin kaybolduğu eve gitmek isteyen İlkin’in arkadaşlarıyla birlikte yüzleşmek zorunda kaldığı korkunç olayları konu ediniyor.

HAROLD FRY'IN BEKLENMEDİK YOLCULUĞU

Orijinal Adı: The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry
Yönetmen: Hettie Macdonald
Oyuncular: Earl Cave, Jim Broadbent, Penelope Wilton
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 108 Dakika

Hettie Macdonald’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dram türünde film Harold Fry’ın Beklenmedik Yolculuğu (The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry), emekli bir memurun hayatı yeniden keşfetmesini konu ediniyor. Film, kanser olduğunu öğrendiği eski bir arkadaşını teselli etmek için ona mektup götürmeye karar veren Harold Fry’ın bu yolculukta geçmiş hataları, kayıpları ve başarılarıyla yüzleşmesine tanıklık ediyor

RESİF: KANLI TAKİP

Orijinal Adı: The Reef: Stalked
Yönetmen: Andrew Traucki
Oyuncular: Kate Lister, Ann Truong, Teressa Liane
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 93 Dakika

Haftanın gerilim türündeki filmlerinden Resif: Kanlı Takip (The Reef: Stalked), yaşadığı kötü günleri ardında bırakmak için gittiği tatilde korkularıyla yüzleşmek zorunda kalan genç bir kız ve arkadaşlarının hikayesini konu ediniyor. Arkadaşlarıyla birlikte kano ve dalış macerası yaşamak isteyen Nic ve arkadaşları, büyük beyaz bir köpekbalığının saldırısına uğrarlar. Nic, bir taraftan travma sonrası stresin üzerinden gelmek, korkularıyla yüzleşmek diğer taraftan da hem kendisinin hem de arkadaşlarının hayatını kurtarmak zorundadır…

TANRININ UNUTTUĞU YER

Orijinal Adı: Godland
Yönetmen: Hlynur Pálmason
Oyuncular: Elliott Crosset Hove, Ingvar E. Sigurdsson, Vic Carmen Sonne
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 138 Dakika

İnanç, ölüm, doğa, aile, zaman, ahlâk kavramlarını ele alan film, bir kilise inşa etmek amacıyla 19. yüzyılda İzlanda’ya gelen Danimarkalı bir rahibin doğayla ve ada halkıyla karşı karşıya geldikçe asıl niyetinden, kendi ahlaki ve insani ideallerinden uzaklaşmasını anlatıyor.

Önceki İçerikAntik Dünyayı Bütünleştiren Roma Politikası: Leukaktios Evi
Sonraki İçerikMalt’tan yıllar sonra yeni şarkı: “Aşk Aşısı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments