Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Şubat 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 16 Şubat 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Kral Şakir: Devler Uyandı, Zaferin Rengi, Madame Web, C Takımı, Hatıran Yeter, Bob Marley: One Love ve Dört Kız Kardeş (Four Daughters) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

MADAME WEB

Yönetmen: S.J. Clarkson
Oyuncular: Isabela Merced, Dakota Johnson, Sydney Sweeney
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür: Macera
Süre: 1 sa 56 dk

Haftanın bilim kurgu filmlerinden Madame Web, hayatlarını tehdit eden bir tehlikeden kurtarmaya çalışan, ileride farklı süper kahramanlara evrilecek üç genç kadının hikayesini konu ediniyor. Sezgisel yeteneklere sahip, paramedik bir sağlık görevlisi olan Cassandra, gelecekte gerçekleşecek olan olayları görmeye başlar. O, geçmişiyle ilgili ortaya çıkan gerçeklerle yüzleşmeye çalışırken, kendisi gibi güçlü yeteneklere sahip olan iki kadınla ilişki kurar. Hayatlarını tehdit eden bir maceradan kurtulmaya çalışan üç genç kadın, başarılı olabilirlerse ileride farklı süper kahramanlara evrilecektir…

KRAL ŞAKİR: DEVLER UYANDI

Yönetmen: Haluk Can Dizdaroğlu, Berk Tokay
Oyuncular: Mustafa Oral, Atilla Şendil, Didem Atlıhan
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Skybox, Starium
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 24 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının favorilerinden Kral Şakir serisinin yeni filmi Kral Şakir: Devler Uyandı, Şakir ve ailesinin teknoloji ile mücadelesini konu ediniyor. Bir keşif gezisinde keşfedilen, kötü bir taşın içerisine hapsedilen kötü bir savaşçı ünlü bir teknoloji firmasının sahibi Harun’un içine girer. Harun’un yarattığı teknolojik orduyu dünyayı ele geçirmek için kullanır. Şakir ve ailesi de kötü niyetli savaşçının amacına ulaşmasını engellemek için zorlu bir maceraya atılır.

ZAFERİN RENGİ

Yönetmen: Abdullah Oğuz
Oyuncular: Gülper Özdemir, Nejat İşler, Kubilay Aka
Formatlar: 2D, GoldClass, ScreenX, Sky Auditorium, Starium
Tür: Dram
Süre: 2 sa 37 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un üstlendiği Zaferin Rengi, Fenerbahçe futbol takımının Harington Kupası kapsamında karşı karşıya geldiği Birleşik Krallık işgal kuvvetleri karma futbol takımına karşı elde ettiği zaferi konu ediniyor. Film, 1919 yılında İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı örgütlenen insanların Anadolu’da başlattıkları direnişi, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından olan General Harington Kupası efsanesinin etrafında anlatıyor.

BOB MARLEY: ONE LOVE

Yönetmen: Reinaldo Marcus Green
Oyuncular: Lashana Lynch, James Norton, Kingsley Ben-Adir
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 1 sa 47 dk

Bob Marley: One Love, sevgi ve birlik mesajlarıyla nesillere ilham olan Bob Marley’in hayat hikayesini ve müziğini konu ediniyor. Hayatı boyunca türlü engellerle karşı karşıya kalan Bob Marley’in zorlukların üstesinden gelme konusundaki güçlü öyküsünün anlatıldığı filmde, Bob Marley’in devrim niteliğinde olan müziğinin arkasında yatan hikayesi gözler önüne seriliyor.

C TAKIMI

Yönetmen: Bora Onur
Oyuncular: Sera Tokdemir, Toygan Avanoğlu, Murat Akkoyunlu
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 51 dk

Yapımcılığını Vahdet Erdoğan’ın, yönetmenliğini Bora Onur’un yaptığı, senaryosunu Barış Başar’ın kaleme aldığı C Takımı, 30 yıldır arkadaş olan altı kişinin yaşadığı maceraları konu ediniyor. İntikam almak için gruba dahil edilen eski mahalle kabadayısı hırsız Necmi, grubun planlarını bozar. Yolun sonunun nereye varacağından bihaber olan grup, kimi zaman engebeli kimi zamansa kolay geçen bu yolculukta kendilerini türlü maceraların içerisinde bulurlar.

DÖRT KIZ KARDEŞ

Orijinal Adı: Four Daughters
Yönetmen: Kaouther Ben Hania
Oyuncular: Eya Chikhaoui, Olfa Hamrouni
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 47 dk

Filmde, Olfa’nın filme adını veren dört kızından en büyük iki kızı evi terk edince ailenin yaşadığı acıyı hafifletmesi için yönetmen Kaouther Ben Hania’nın önerisiyle, iki oyuncu kayıp kızların rolünü üstleniyor. Olfa’nın geride kalan iki küçük kızı da kendilerini canlandırıyor.

HATIRAN YETER

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı
Oyuncular: Belçim Bilgin, Aytaç Şaşmaz , Sümeyye Aydoğan
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Aşk
Süre: 2 sa 18 dk

Senaristliğini ve yönetmenlliğini Ömer Faruk Yardımcı’nın üstlendiği Hatıran Yeter, duyma ve konuşma engelli Baha ve Yeşim’in hayatın farklı engellerine çarpan aşkını konu ediniyor. Çocukluğu yaşıtlarına göre oldukça zorlu geçen ve yalnız kalan Baha’nın hayatı kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Birbirlerine aşık olan çiftin önünde aşmaları gereken büyük engeller vardır. Baha, aşklarının meyvesi olan kızları Yeşim’e kavuşmak için büyük mücadeleler vermek zorunda kalacaktır.

Önceki İçerikKayıp Kitaplar Kütüphanesi’nden yeni kitap: Perviz
Sonraki İçerikOpenAI’den yeni yapay zeka teknolojisi: Sora
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments