Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (17 Mayıs 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 11 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 17 Mayıs 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Hayali Arkadaşlar (Imaginary Friends), Ziyaretçiler Bölüm 1 (The Strangers: Chapter 1), Alem-i Cin 5, Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta (Combat Wombat: Back 2 Back), Becky’nin Gazabı (The Wrath of Becky), Üç Silahşörler: D’Artagnan (The Three Musketeers: D’Artagnan), Dünya Malı – Eksi Bir, Eclipse, Birader (Shaqow), Yeter Artık ve Yurt filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

HAYALİ ARKADAŞLAR

Orijinal Adı: If
Yönetmen: John Krasinski
Oyuncular: Ryan Reynolds, Cailey Fleming, John Krasinski
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aile
Süre: 1 sa 41 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini John Krasinski’nin üstlendiği Hayali Arkadaşlar (Imaginary Friends), fantastik bir aile filmi olarak sinemaseverlerle buluşuyor. Film, insanların hayali arkadaşlarını ve bu süper güçlerin neler yaptığını görebildiğini keşfeden bir kızın hikayesini konu ediniyor. Genç bir kız olan Bea, bir gün herkesin hayali arkadaşlarını görebildiğini keşfeder. Bu süper gücü ile Bea, büyürken herkesin geride bıraktığı, unutulmuş hayali arkadaşlarıyla yeniden bir araya getirmek için büyülü bir maceraya atılır.

ÜÇ SİLAHŞÖRLER: D'ARTAGNAN

Orijinal Adı: The Three Musketeers: D’Artagnan
Yönetmen: Martin Bourboulon
Oyuncular: François Civil, Vincent Cassel, Romain Duris
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Macera
Süre: 2 sa 1 dk

Martin Bourboulon’un yönettiği 2023 yapımı bir epik aksiyon-macera filmi Üç Silahşörler: D’Artagnan (The Three Musketeers: D’Artagnan), Alexandre Dumas’ın 1844 tarihli Üç Silahşörler romanının bir uyarlaması olarak vizyona giriyor. Güneybatı Fransa’daki uykulu Gaskonya’dan ulusun kalbine Paris’e taşınan D’Artagnan, kralın üç silahşörlerine katılır: Athos , Porthos ve Aramis. Dörtlü, din savaşlarıyla bölünmüş ve İngiliz ordusunun tehdidi altında olan bir ülkede istikrarı sağlamak istemektedir. Ama önce karanlık planları olan Kardinal Richelieu’nun izini sürmeleri gerekir. Ancak D’Artagnan için işler kraliçenin sırdaşı Constance Bonacieux’ye kapıldığında tehlikeli bir hal alır. Çünkü ona olan aşkı şaibeli karakterlerin de onu fark etmesini sağlar. Milady de Winter gözünü hızla onun hayatına diker.

ZİYARETÇİLER: BÖLÜM 1

Orijinal Adı: The Strangers: Chapter 1
Yönetmen: Renny Harlin
Oyuncular: Gabriel Basso, Madelaine Petsch, Rachel Shenton
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 30 dk

Haftanın korku filmlerinden Ziyaretçiler Bölüm 1 (The Strangers: Chapter 1), evlilik yıldönümlerini kutlamak isterlerken kendilerini korkunç bir kabusun içinde bulan bir çiftin hikayesini konu ediniyor. Genç bir çift, yıldönümlerini kutlamak için yola koyulur. Ancak seyahatleri arabalarının yolda arızalanmasıyla yarım kalır. Yola devam edemeyen çift, geceyi geçirmek için şehirden uzaktaki ıssız bir kasabada bir ev kiralamak zorunda kalır. Çiftin sakin başlayan gecesi, kiraladıkları eve üç maskeli katilin gelmesiyle kabusa dönüşür.

BİRADER

Orijinal Adı: Shaqow
Yönetmen: Karim El Sobky
Oyuncular: Amr Youssef, Amina Khalil, Mohamed Mamdouh
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 2 sa 8 dk

Film, Dr. Yusra için hırsızlık operasyonlarını yürüten İsmail ve Hegazy’nin hikâyesini anlatıyor.

DÜNYA MALI - EKSİ BİR

Yönetmen: Uğur Akkaya
Oyuncular: Berk Hakman, Asena Tuğal, Erkan Köse
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 56 dk

Vural, ustası Suphi’yi hapse attıran Küt Haluk’un kumarhanesinde çalışmak zorunda kalır. Haluk’un Barnabas İncili’ni çalmayı planladığını öğrenen Vural, ustasının intikamını almak için beklediği fırsatı yakalar. Vural, İncil’in peşindeki ajanların ve mafyanın yanı sıra kendi iç çatışmalarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır.

ALEM-İ CİN 5: AZAP

Yönetmen: Ahmet Arslan
Oyuncular: Merve Özel, Levent Çakır, Özcan Varaylı
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 17 dk

Haftanın bir diğer korku filmi Alem-i Cin 5, babasının ölümünün ardından yıllardır gitmediği köyüne dönen genç bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Genç bir kadın olan Aslı, yıllardır görüşmediği babasının ölüm haberini alır. Bu durum üzerine Aslı engelli kardeşiyle ilgilenmek zorunda kalır ve bu yüzden İstanbul’dan ayrılarak 20 yıldır gitmediği köyüne döner. Aslı, ilk fırsatta İstanbul’a dönme planları yapsa da kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulur. Babasının ölümünden sonra köylünün sakladığı büyük bir günahı öğrenen Aslı, köye çöken cinlerin laneti ve köy halkıyla mücadele eder.

BECKY'NİN GAZABI

Orijinal Adı: The Wrath of Becky
Yönetmen: Matt Angel, Suzanne Coote
Oyuncular: Matt Angel, Lulu Wilson, Courtney Gains, Seann William Scott
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 24 dk

Haftanın aksiyon filmlerinden Becky’nin Gazabı (The Wrath of Becky), hayatını yeniden kurmaya çalışırken evlerine gerçekleşen bir saldırı sonucu ortalığı kan gölüne çevirmeye karar veren genç bir kızın hikayesini konu ediniyor. 16 yaşındaki Becky, iki yıl önce Neo-Nazilerin evlerine saldırması sonucu kimsesiz kalır. O zamandan beri Becky, yaşlı bir kadın olan Elane’nın bakımı altında hayatını yeniden kurmaya çalışır. Ancak onun hayatı, kendilerine ‘Asil Adamlar’ adını verdikleri bir grubun evlerine girmesiyle yeniden alt üst olur. Evlerine saldıran grup, Becky’nin köpeğini kaçırır. Artık sevdiklerini ve kendisini korumak için her şeyi göze alan Becky, ortalığı kan gölüne çevirmeye kararlıdır.

ECLIPSE

Yönetmen: Efe Öztezdoğan, İpek Kent
Oyuncular: Ahmet Önder, İbrahim Çolak, Nazlı Savranbaşı
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Belgesel
Süre: 1 sa 24 dk

İzmir’den beş jimnastikçi tarihi bir başarıyla 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanır, ancak karşılarına eşi benzeri görüşmemiş bir engel çıkar; Covid-19. Pandemi nedeniyle tarihinde ilk kez ertelenen olimpiyatlarda hayallerine tutunup Türkiye’nin ilk olimpiyat madalyasını alabilmek için karantina, deprem, sakatlıklarla geçen zorlu bir yılın üstesinden gelmeye çalışırlar.

TOMBUL MOMBUL TAKIMI: SIRT SIRTA

Orijinal Adı: Combat Wombat: Back 2 Back
Yönetmen: Tania Vincent, Ricard Cussó
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 21 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta (Combat Wombat: Back 2 Back), büyük bir tehlike ile karşı karşıya olan şehrini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Combat Wombat’ın hikayesini konu ediniyor. Kötü bir teknoloji dehası, şehri bir metaevren simülasyonuna dönüştürmekle tehdit eder. Bu durum üzerine Combat Wombat, şehri kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

YETER ARTIK

Yönetmen: Murat Kuşçu
Oyuncular: Feyza Aydın Kılıç, Aleyna Kılıç, Deniz Oral
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 45 dk

Feyza ve Hamdi”nin mutlu giden bir evliliği vardır ve bu evlilikten bir kız çocuk dünyaya gelecektir. Ancak 3. Şahısların araya girmesiyle Hamdi’ye yalan yanlış şeyleri söylemeleri evliliklerinin her geçen gün kötüye gitmesine neden olur. Artık Hamdi, Feyza ya şiddet uygulamaya başlar. Kız çocukları büyümüş genç bir kız olmuştur. Annesi kızını korumak ve şiddetten etkilenmemesi için tüm çabayı gösterir. Fakat çabası kızını korumaya yetmez ve kızına yapılan cinsel taciz ve saldırı sonrasında Annesinin kişiyle ilgili tüm hayelleri yıkılır ve gözü kararır. Sonu felaketle sonuçlanan olaylar çıkar. Aile yıkılmıştır. Gerçek yaşanmış bir hikayedir.

YURT

Yönetmen: Nehir Tuna
Oyuncular: Can Bartu Aslan, Ozan Çelik, Doğa Karakaş
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 56 dk

Yakın zamanda kendini İslam’a adamış babasının zoruyla, erkeklerin kaldığı bir dini yurda yerleştirilen Ahmet, alıştığı sıcak aile ortamından koparılmanın çaresizliğini yaşar. Bir yandan babasının beklentilerini karşılamanın ağırlığı altında ezilirken, bir yandan da okul ve yurt arasındaki ikili hayatında izolasyon ve baskılarla karşılaşır. Aidiyet duygusunu hepten yitiren Ahmet’in tek sığınağı ise, yurdun tecrübeli öğrencisi Hakan olur ve birlikte kuralları çiğnedikleri bu genç adamın yarattığı heyecan ve özgürlük onu ilk kez kendi seçimlerini yapacağı bir yola sürükler.

Önceki İçerikBurcu Ünlü ile “Yansımalar” üzerine
Sonraki İçerikDeniz Mert’in yeni teklisi: “derdin ne”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments