Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (19 Mayıs 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 19 Mayıs 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Hızlı ve Öfkeli 10 (Fast X), Süper Aile (Helt Super), Araf 6: Ölüm, Çılgın Yarışçılar, Bir Umut ve Aşkın Bununla Ne İlgisi Var? (What’s Love Got to Do with It?) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

HIZLI VE ÖFKELİ 10

Orijinal Adı: Fast X
Yönetmen:
 Louis Leterrier
Oyuncular: Charlize Theron, Michelle Rodriguez, Jason Momoa, Vin Diesel, Jason Statham
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 141 Dakika

Çok sevilen Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni filmi Hızlı ve Öfkeli 10 (Fast X), Dom Torretto’dan intikam almak için Dom’un aile olarak nitelendirdiği sevdiklerini hedefleyen bir kötüye karşı tüm ekibin verdiği mücadeleyi konu ediniyor. Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Jason Momoa’dan oluşan usta oyuncu kadrosuyla vizyona girecek film, sinemaseverleri 140 dakikalık aksiyon dolu bir yolculuğa çıkartıyor.

ÇILGIN YARIŞÇILAR

Orijinal Adı: Crazy Racing
Yönetmen: Zhu Guo-Yang
Formatlar: 2D, Cinemini, Dublajlı, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 96 Dakika

Haftanın bir diğer animasyon filmi olan Çılgın Yarışçılar, ailesine ait olan bir ünvanı almak için elinden geleni yapan, yarış arabalarına tutkusu olan bir gencin hikayesini konu ediniyor. Film, yarış arabalarına tutkuyla bağlı bir genç olan Sloan’ın ailesinin de bir zamanlar yarışçı olduğunu öğrenmesiyle onlara ait olan unvanı geri kazanmak için harekete geçmesini anlatıyor.

SÜPER AİLE

Orijinal Adı: Just Super
Yönetmen: Rasmus A. Sivertsen
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 76 Dakika

Rasmus A. Sivertsen’in yönetmen koltuğunda oturduğu Norveç yapımı animasyon filmi Süper Aile (Helt Super), animasyon tutkunlarına keyifli bir 76 dakika vadediyor. Film, babasından sonra şehrin süper kahramanı olma rolünü üstlenmeye çalışan Hedvig’in başından geçenleri anlatıyor. Koca bir şehrin süper kahramanı olmak göründüğünden çok daha zordur…

ARAF 6: ÖLÜM

Yönetmen: Biray Dalkıran, Tarık Karakulak
Oyuncular: Esenay Kılıç, Ekin İlkim, Gökhan Eryılmaz
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 80 Dakika

Korku filmi tutkunlarının ilgisini çekecek Araf 6: Ölüm, sınıf öğretmenliği yapan Yavuz’un başından geçen talihsiz olayları konu ediniyor. Sınıfa gelen yeni bir öğrenciyle gerçek ve rüyalar arasında kaybolan Yavuz, kısa bir süre sonra cinler tarafından esir alındığını öğrenir. Eski eşi Ayşe’den şüphelenen öğretmen, bu sır perdesini çözmek için elinden geleni yapar…

AŞKIN BUNUNLA NE İLGİSİ VAR?

Orijinal Adı: What’s Love Got to Do with It?
Yönetmen:
 Shekhar Kapur
Oyuncular: Mim Shaikh, Lily James, Iman Boujelouah
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Romantik Komedi
Süre: 108 Dakika

Romantik komedisiz yapamayanların favorisi olmaya aday Aşkın Bununla Ne İlgisi Var? (What’s Love Got to Do with It?), Londra’dan Lahor’a uzanan, görücü usulü evlilik hikayesini anlatıyor. Sürekli yanlış kişileri seçerek gerçek aşkı bulamayan Zoe ile gerçek aşkın sırrının görücü usulü evlilik olduğunu düşünen Kazım’ın farklı bakış açıları sonsuz aşkı bulmalarına yetecek midir?

BİR UMUT

Yönetmen: Ümit Köreken
Oyuncular: Funda Eskioğlu, Baran Şükrü Babacan, Eylen Yıldız
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 93 Dakika

Umut, sinema filmlerinde rol almak isteyen bir oyuncudur. Asiye özel bir tiyatroda yönetmenlik yapmaktadır. Asiye’nin yönettiği ‘Martı’ oyununda annesinin sevgisizliğinden dolayı yaşama tutunma mücadelesi veren Treplev rolünü oynayan Umut, on dört yaşında iken babasını kaybetmiş, annesinin yeniden evlenmesi üzerine Bursa’da yaşayan dayısının yanına gönderilmiştir. Bu olaydan sonra yirmi yıl boyunca annesi ile hiç görüşmemiştir. Sınırda yaşadığı sorun nedeniyle Bursa’ya dönemeyen tır şoförü dayısından bir telefon alır. Anadolu’nun küçük bir kasabasında yaşayan annesi MS hastalığı nedeniyle tedavi için Bursa’ya gelmiştir. Annesinin gelişiyle geçmişe ait travmaları yeniden canlanan Umut, bir günde yaşamındaki her şeyi kaybetme noktasına gelir.

Önceki İçerikMortal Kombat 1’in çıkış tarihi belli oldu
Sonraki İçerikSmells Like Teen Spirit’in yayımlanmamış sözleri ortaya çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments