Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (2 Haziran 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 2 Haziran 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Prestij Meselesi, Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş (Spider-Man: Across the Spider-Verse), Hypnotic: Zihin Avı (Hypnotic), The Boogeyman, Eyvah Babam (About My Father), Dali Diyarı (Daliland), Tori ve Lokita filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ÖRÜMCEK-ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNE GEÇİŞ

Orijinal Adı: Spider-Man: Across the Spider-Verse
Yönetmen: Joaquim Dos Santos, Justin K. Thompson, Kemp Powers
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Premium Cinema, ScreenX, Altyazılı, Tempur
Tür: Aksiyon
Süre: 140 Dakika

2018 yapımı Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyon filminin devam filmi olan Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş (Spider-Man: Across the Spider-Verse), Spider-Man’in yeni bir ekibinin daha önce karşılaşmadıkları seviyede bir güce sahip olan bir kötüye karşı mücadelesini anlatıyor. Filmde, Gwen Stacy ile yeniden bir araya gelen Miles, Çoklu Evrenleri geçiyor. Burada ekip örümcek – insanlarla karşılaşırlar ve bu tehdit karşısında yeteneklerini kullanmak zorunda kalacaktır…

HYPNOTIC: ZİHİN AVI

Orijinal Adı: Hypnotic
Yönetmen: Robert Rodriguez
Oyuncular: Ben Affleck, JD Pardo, Alice Braga
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 93 Dakika

Ben Affleck, Alice Braga ve JD Pardo’dan oluşan oyuncu kadrosuyla vizyona girecek Hypnotic: Zihin Avı (Hypnotic), Dedektif Danny Rourke’un küçük kızı Minnie’yi ararken başından geçenleri konu ediniyor. Kaybolan kızını arayan dedektifin ipuçların peşinden giderken karşısına çıkan insanların zihinlerine yön verip algısını yönetebilen hipnotiklerle mücadele etmek zorunda kalacaktır.

EYVAH BABAM

Orijinal Adı: About My Father
Yönetmen: Laura Terruso
Oyuncular:Sebastian Maniscalco, Robert De Niro, Leslie Bibb
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 89 Dakika

Komedi tutkunlarını sinemaya çekecek Eyvah Babam (About My Father), babasını nişanlısı ve ailesiyle tanıştırmak için bir yolculuğa çıkan genç bir adamın hikayesini konu ediniyor. Robert De Niro’nun başrolde olduğu iki farklı ailenin bir araya gelmesiyle yaşanan komik olayları konu alan filmde, Sebastian’ın nişanlısını tanıştırmak üzere babasıyla çıktığı yolculukta hiç planlamadığı olaylarla karşılaşması anlatılıyor.

THE BOOGEYMAN

Yönetmen: Rob Savage
Oyuncular: David Dastmalchian, Chris Messina, Sophie Thatcher
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 98 Dakika

Rob Savage’in yönetmen koltuğunda oturduğu gerilim filmi The Boogeyman, Stephen King’in aynı isimli romanının uyarlamasıdır. Film, trajik bir ölümle annelerini kaybeden iki kız çocuğunun evlerinde gölgelerde yaşayan ve kurbanlarının acılarıyla beslenen şeytani bir varlıkla mücadele etmelerini konu ediniyor.

DALİ DİYARI

Orijinal Adı: Daliland
Yönetmen: Mary Harron
Oyuncular: Ben Kingsley , Ezra Miller, Barbara Sukowa
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 104 Dakika

Senaryosunu John Walsh’ın yazdığı, Mary Harrron’un yönetmen koltuğunda oturduğu Dali Diyarı (Daliland), büyük sergisine hazırlanan Savador Dali ve ona yardım eden genç asistanının hikayesini konu ediniyor.

TORI VE LOKITA

Orijinal Adı: Tori & Lokita
Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Oyuncular: Joely Mbundu, Pablo Schils, Alban Ukaj
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 88 Dakika

Dardenne Kardeşlerin günümüz Belçikası’nda geçen filmde Afrika’dan Belçika’ya tek başlarına seyahat eden küçük bir çocuk ve genç bir kızın yenilmez dostlukları, sürgünlerinin zor koşullarıyla test ediliyor. 2022 Cannes Film Festivali’nde yarışan Tori and Lokita festivalin özel 75. Yıldönümü Ödülü’nü kazandı.

PRESTİJ MESELESİ

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: Engin Hepileri, Şebnem Bozoklu, Aslıhan Güner, Eser Yenenler, Biran Damla Yılmaz
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 121 Dakika

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğinde müzikal türünde sinemaseverlerle buluşacak Prestij Meselesi, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in şöhret basamaklarını tırmanışını konu ediniyor. Filmde, 1991 yılında kurulan ve özellikle 90’lı yıllar boyunca ülke müziğine birçok önemli ismi kazandıran Prestij Müzik ile yolları kesişen sanatçıların yıldızlığa uzanan yolculuğu anlatılıyor.

Önceki İçerikArtContact İstanbul 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı başladı
Sonraki İçerikGüliz Ayla’nın yeni heyecanı “An’da”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments