Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 2 Şubat 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Efsane, Sadık Ahmet, Aşk Mevsimi, Argylle: Gizli Casus, Öğretmenler Odası (The Teachers’ Lounge), Hannas 2 ve Bars filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ARGYLLE: GİZLİ CASUS

Orijinal Adı: Argylle
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Bryce Dallas Howard, Henry Cavill
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, IMAX, ScreenX, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür: Gerilim
Süre: 2 sa 15 dk

Henry Cavill, Bryce Dallas Howard ve Samuel L. Jackson’lı kadrosuyla vizyona girecek Argylle: Gizli Casus, kurgusal dünya ile gerçek dünya arasındaki çizginin bulanıklaştığı bir casus hikayesini konu ediniyor. Hafıza kaybı yaşayan bir romancı, yavaş yavaş hafızasını geri kazanır ve adının Argylle olduğunu, bir zamanlar dünya çapında bir casus olduğunu hatırlar. Bu durumun ardından Argylle, kendisini dünyayı dolaşmasına neden olacak bir maceranın içinde bulur…

EFSANE

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Cemile Canyurt, Cengiz Bozkurt, Ahmet Kural
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 45 dk

Selçuk Aydemir yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın komedi filmlerinden Efsane, izleyicileri başrollerini Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt ve Cemile Canyurt’un paylaştığı bir kahkaha tufanına davet ediyor. Sadık, Çorum’da ailesiyle birlikte binlerce yıllık aile geleneğini sürdürerek yoğurtçuluk yapar. Yoğurtları yapan ve yoğurtların sırrını tek bilen kişi olan ailenin büyüğü dede, bir yaz günü kar yağmasıyla bu sırrı aileye açıklamak zorundadır. Birbirine küs olan İkiz kardeşler Sadık ve Özgür, dedelerinden el alıp yoğurdun sırrını öğrenebilmek için amansız bir mücadeleye girişir.

SADIK AHMET

Yönetmen: Hakan Yonat
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Turgay Aydın
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Dram
Süre: 2 sa 5 dk

Senaristliğini Mert Dikmen’in üstlendiği, yönetmenliğini Hakan Yonat’ın yaptığı Sadık Ahmet, Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük mücadelesinin lideri olan Doktor Sadık Ahmet’in hayat hikayesini konu ediniyor. 1947 yılında Gümülcine’de doğan Sadık Ahmet, tıp eğitimini tamamlayarak doktor olur. Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin birçok hakkının devlet tarafından hiçe sayılması üzerine Dr. Sadık Ahmet, siyasi bir mücadeleye girişir.

HANNAS 2

Yönetmen: Gökhan Arı
Oyuncular: Sibel Ecenur Öztürk, Oğuz Ali Şenol, Tayfun Sav
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Korku
Süre: 1 sa 19 dk

Haftanın korku filmlerinden Hannas 2, ailelerinin evlenmelerine izin vermemesi üzerine kaçmaya karar veren bir çiftin yaşadıklarını konu ediniyor. Ali ve Jale, ilişkilerini ailelerine açıkladıklarında beklenmedik bir tepki ile karşı karşıya kalırlar. Aileleri onların ilişkisine kesinlikle karşıdır. Ne olursa olsun birbirlerinden vazgeçmek istemeyen Ali ve Jale, şehir dışına kaçmaya karar verirler. Bir tanıdıklarının evinde kalan Ali ve Jale, burada paranormal olaylar yaşamaya başlar…

ÖĞRETMENLER ODASI

Orijinal Adı: The Teachers’ Lounge
Yönetmen: İlker Çatak
Oyuncular: Eva Löbau, Leonie Benesch, Leonard Stettnisch
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 39 dk

İlker Çatak yönetmenliğinde vizyona giren Almanya yapımı Öğretmenler Odası (The Teachers’ Lounge), öğretmenliğe yeni başlayan bir kadının okulda karşılaştığı hırsızlık olayıyla mücadelesini konu ediniyor. Hâlâ bozulmamış idealizmiyle hırsızlık olayını araştırmaya başlayan matematik öğretmeni Carla, özellikle meslektaşları, ebeveynler ve öğrenciler arasında bir anlayış eksikliği ile karşılaşır. Asıl şüphelinin de Oskar değil onun annesi olduğunu öğrendiğindeyse ideallerinin gerçekle pek de örtüşmediğini fark eder…

AŞK MEVSİMİ

Yönetmen: Murat Şeker
Oyuncular: Cem Yiğit Üzümoğlu, Fırat Tanış, Dilan Çiçek Deniz
Formatlar: 2D
Tür: Romantik
Süre: 2 sa 6 dk

Yönetmen koltuğunda Murat Şeker’in oturduğu Aşk Mevsimi, gençlik yıllarındaki tutkulu aşkların zaman geçtikçe nasıl şekillendiğini gözler önüne seriyor. Şirin ve Ali Yaman’ın hikayesi onlar henüz çok gençken Bozcaada’da başlar. Ancak geçen yılların ardından ilişkileri içinden çıkılmaz bir hal alır. Farklı zamanlarda aşk mevsimine kapılan Şirin ve Ali’nin hisleri bir türlü aynı anda gerçekleşmez.

BARS

Yönetmen: Orçun Köksal
Oyuncular: Münir Can Cindoruk, Ali Seçkiner Alıcı, Görkem Kasal
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 49 dk

Soyu tükenmiş Anadolu parsını arayan iki zoolog, geçmişin izlerini takip ederek Anadolu’yu keşfe çıkar. Veysel, efsanevi varlıkla yüzleşmek için, Emre ise kırk yıldır görüntülenemeyen parsa duyduğu özlemle doludur. Ancak, çektikleri karanlık fotoğraf, onları karşılarına çıkan bürokratik engellerle yüzleşmeye zorlar. Milli park izinleri olmadan devam etmek zorunda kalan ikili, Hacıbektaş’ta Veysel’in sırrını paylaştığında hayatlarının dönüm noktasına ulaşır. Olmayan bir şeyi aramak, onları da mı yok edecektir?

Önceki İçerikNazan Öncel’den yeni albüm: “Kara Plak”
Sonraki İçerikSİS’ten yeni EP: “Har-ı Aşk”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments