Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (20 Ekim 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 20 Ekim 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Testere X (Saw X), İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi, Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon), Her Şey Aşk İçin, Çözümler Kitabı (Book of Solutions), Öğretmen ve Serçenin Gözyaşı filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

TESTERE X

Orijinal Adı: Saw X
Yönetmen: Kevin Greutert
Oyuncular: Synnøve Macody Lund, Shawnee Smith, Tobin Bell
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, MPX, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür: Korku
Süre: 1 sa 58 dk

John Kramer (Tobin Bell) geri dönüyor! TESTERE serisinin şimdiye kadarki en rahatsız edici filmi, Jigsaw’un bugüne kadar anlatılmayan en kişisel hikâyesini anlatıyor. Serinin 1. ve 2. filminin arasında yaşananları konu alan filmde hasta ve umutsuz John, deneysel ve çok riskli bir ameliyat için Meksika’ya doğru yola çıkar. Oysa kanser hastalığının tedavisi için girdiği bu ameliyat tamamen düzmecedir, en savunmasız anında dolandırılmıştır. Meşhur seri katil, yepyeni amacıyla en iyi yaptığı işe geri döner: Kendisini dolandıran sahtekârları benzersiz, delice ve usta işi tuzaklarıyla sınamaya.

İBİ: DOĞU EKSPRESİ'NİN GİZEMİ

Yönetmen: Sinan Ölmez
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 27 dk

Film, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmek için yola çıkan İbi’nin, treni Bilinmez Diyar’a ışınlayan kötü bir masal kahramanına karşı arkadaşlarıyla birlikte verdiği mücadeleyi konu ediniyor. İbi, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Doğu Ekspresi’yle Kars’a seyahat ederken Baldiyar masallarının yazıldığı yer olan Masalaltı’ndan gelen, henüz masalı yazılmamış, ismi bile konulmamış gizemli bir masal kahramanının yapacağı kötülükleri engellemek, sevdiklerini korumak ve Doğu Ekspresi’nin Kars’a ulaşmasını sağlamak için geri dönüşü olmayan bir fedakârlık yapmak zorundadır.

HER ŞEY AŞK İÇİN

Yönetmen: Ahmet Kapucu
Oyuncular: Gizem Sevim, Safa Sarı, Zafer Algöz
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium, VIP
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 54 dk

Sedef ve Alper aşklarının taçlandırmak üzerelerdir. Alper ve ailesi Sedef’i istemeye giderler. Sedef’in dedesi Emekli Albay İskender, Alper’in askerliğini bedelli yaptığını öğrenince bu evliliğe rıza göstermez. Şimdi ortada çözülmesi gereken büyük bir problem vardır. İskender bu evliliğe tek bir şart ile izin verir. O da Alper’i kendisinin çiftliğinde 30 günlük bir askeri eğitime tabii tutmak. Alper bu teklifi kabul eder ancak bu sandığından çok daha zor durumlarla karşılaşacağından haberi yoktur. İskender, en ağır askeri eğitimi uygular. Alper isyanlar içerisinde İskender’in verdiği eğitimleri yapar. Alper, eğitim sırasında İskender’in vasiyetini bulur. Artık Alper için durumu tersine çevirme fırsatı doğar. Ancak ortada yarım kalan bir aşk ve giderek hafızasını kaybeden bir adam vardır. İskender Alzheimer’dır ve Alper vasiyeti İskender ölmeden yerine getirmek için beraber yola çıkarlar.

DOLUNAY KATİLLERİ

Orijinal Adı: Killers of the Flower Moon
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone
Formatlar: 2D, GoldClass, IMAX, Altyazılı
Tür: Suç
Süre: 3 sa 26 dk

Film, 1920’lerde Oklahoma’da yaşadıkları bölgede petrol çıkmasıyla mensupları birer birer öldürülen Osage yerli halkını ve o dönem hâlâ iptidai hâlde olan FBI’ın bu dava için sürdürdüğü soruşturmayı konu ediniyor. 20. yüzyılın başında petrol, bir gecede dünyanın en zengin insanları olan Osage Halkı’na servet kazandırmıştır. Bu Amerikan yerlilerinin zenginliği Osage parasını mümkün olduğunca manipüle eden, gasp eden ve çalan beyaz tüccarları, cinayete başvurmadan önce, hemen cezbetmiştir.

ÇÖZÜMLER KİTABI

Orijinal Adı: Book of Solutions
Yönetmen: Michel Gondry
Oyuncular: Françoise Lebrun, Pierre Niney, Blanche Gardin
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür:
Dram
Süre:
1 sa 42 dk

Yapımcıları ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu filmini teyzesinin evinde bitirmek zorunda kalan Marc, bir taraftan da ilhamını geri kazanmaya çalışmaktadır. Hikayesini güzelleştiren eğlenceli, komik noktalar yakalasa da kariyeri ve akli dengesini korumak arasında bunalmaktadır. Tepe taklak giden süreç içinde komik ve şiirsel yetenekleri geri dönecektir.

ÖĞRETMEN

Yönetmen: Bilal Kalyoncu
Oyuncular: Önder Açıkbaş, İnan Ulaş Torun, Bilal Hancı
Formatlar: 2D, Sky Auditorium
Tür: Komedi
Süre: 2 sa 13 dk

Film, Trabzon’un Çaykara ilçesine atanan koyu Fenerbahçeli bir öğretmenin gözünden Trabzonspor-Fenerbahçe rekabetinin byansımaları anlatılıyor.

SERÇENİN GÖZYAŞI

Yönetmen: Aysun Akyüz Mehdiabbas
Oyuncular: Uğur Güneş, Yeşim Salkım, Ezgi Şenler
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 57 dk

Emine, kocası Mesut tarafından şiddet gören, cinsel saldırıya maruz kalan bir kadındır. Yine şiddete uğradığı bir gün kocasından kaçarken yakalanır ve mücadele sırasında kocasının silahı ateşlenir. Mesut, ölmese de durumu kritiktir. Çoğunlukla şiddete maruz kalan kadınların davalarıyla ilgilenen ünlü avukat Ayten Çetiner, Emine’nin davasını alır. Ayten, annesi Nilüfer tarafından kurulan ‘Ses Sizsiniz Derneği’ni uluslararası platforma taşımış, büyük başarılara imza atmıştır. Annesini kanser nedeniyle kaybetmiştir. Büyük bir tesadüf eseri Emine, Ayten’in annesi ile aynı köydendir… Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bu köyde yaşananlar, ‘geçmişin, geleceğin aynası’ olduğu tezini güçlendirmektedir.

Önceki İçerikYitik Uygarlıkların İzinde | Halil Akdeniz Söyleşisi
Sonraki İçerikRüyaların ve Gerçeklerin Buluşma Noktası: Mavi Müzikhol
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments