Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (22 Eylül 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 10 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 22 Eylül 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Cehennem Melekleri 4 (Expend4bles), 1976, Ammar 4, Büyük Felaket: Asit Yağmuru (Acide), Ölümcül Dalış (The Dive), Yasa Dışı (The Gemini Lounge), Yıldız Tozu, Düet, Huzurum Kalmadı ve Kocamı Kim Öldürür filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

CEHENNEM MELEKLERİ 4

Orijinal Adı: Expend4bles
Yönetmen: Scott Waugh
Oyuncular: Jason Statham, Sylvester Stallone, 50 Cent, Dolph Lundgren, Megan Fox
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 43 dk

Cehennem Melekleri serisi her filminde oyuncu kadrosu ve aksiyon sahneleri açısından sinema sektöründe alternatifi olmayan en önemli yapımlar arasında yer alıyor. Yüksek bütçesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla 2023 yılının en çok beklenen aksiyon filmleri arasında yer alan serinin 4. filminde Sylvester Stallone, Jason Statham, Megan Fox, Andy Garcia, 50 Cent, Dolph Lundgren, Iko Uwais gibi usta oyuncular yer alıyor. Efsane ekip yepyeni ve zorlu bir görev için yeniden bir araya geliyor. Cehennem Melekleri 4 , 22 Eylül’de dünya ile aynı anda Altyazılı – Dublaj / 2D ve 4DX seçenekleriyle Türkiye’de vizyona girecek. Filmde, deniz açıklarında bulunan bir nükleer füze gemisinin teröristlerce ele geçirilmesi sonucu başlatılan operasyon konu alınıyor.

1976

Yönetmen: Manuela Martelli
Oyuncular: Aline Kuppenheim, Nicolas Sepulveda, Hugo Medina
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 35 dk

Şili, 1976. Carmen yazlık evine doğru yola çıkar. Bir papaz saklanan genç bir adam ile ilgilenmesini istediğinde, Carmen sakin ve sessiz yaşamından uzaklaşarak keşfedilmemiş yerlere adım atar.

AMMAR 4

Yönetmen: Uğur Kaplan
Oyuncular: Sezai Yeşilyurt, Sanaz Nazarı, Muhammed Genç
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Korku
Süre: 1 sa 30 dk

Gülnaz, komşusu Ömer’in evliliğini bitirmeyi amaçlar. Bunu gerçekleştirmek için de Ömer’in annesi ile birlikte hocaya gidip büyü yaptırır. Ancak onların yaptırdığı ters teper ve beklenmedik sonuçlara yol açar.

BÜYÜK FELAKET: ASİT YAĞMURU

Orijinal Adı: Acide
Yönetmen: Just Philippot
Oyuncular: Laetitia Dosch, Guillaume Canet, Suliane Brahim
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 30 dk

Dünya genelinde yaşanan yüksek sıcaklıklarla birlikte asit yağmurları da ölümcül bir seviyeye gelir. Latin Amerika’dan Fransa’ya, dünyanın dört bir yanına dağılan bu yağmurlar büyük bir paniğe ve kaosa sebep olur. Bu felaketin ortasında kalan bir aile ise hayatta kalmak için bir an önce güvenli bir yer bulmak zorundadır.

ÖLÜMCÜL DALIŞ

Orijinal Adı: The Dive
Yönetmen: Maximilian Erlenwein
Oyuncular: Louisa Krause, Sophie Lowe
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 31 dk

Dalış için harika bir gün. Açık bir görüş alanı, durgun bir hava ve mükemmel, bakir bir dalış noktası. Drew ve May birlikte dalış yapmayı seven, keşfedilmemiş sualtı dünyasına hayranlık besleyen, sıkı ve derin bir bağa sahip olan iki kız kardeştir. İkilinin heyecanı May’e aniden çarpan bir kaya ile yarıda kesilir. Düşen kaya May’in gözlüğünü düşürür ve onu almaya çalışırken kayalara sıkışır. Kardeşinin onu sıkıştığı yerden kurtarıp yüzeye çıkarması için sadece dakikaları vardır.

YASA DIŞI

Orijinal Adı: The Gemini Lounge
Yönetmen: Danny A. Abeckaser
Oyuncular: Emile Hirsch, Lucy Hale, Jake Cannavale
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Suç
Süre: 1 sa 31 dk

Bobby Belluci New York polis departmanında çalışan öfke kontrolü olmayan gözden düşmüş ve rütbesi düşürülmüş bir dedektiftir. Öfke sorunları nedeniyle hem işinde hem de aile yaşamında sıkıntılı günler geçirmektedir. Bobby her şeyi telafi etmenin bir yolunu aramaya başlar. Dışarı çıktığı bir gece yaşanan kavga sırasında Chris adlı birine yardım eder. Chris bu iyiliğinin karşılığında Bobby’i Gemini Lounge adlı bir bara götürür. Ertesi gün Bobby fark eder ki gittikleri yer Demeo adlı ünlü mafya çetesinin barıdır.

YILDIZ TOZU

Yönetmen: Ahmet Sönmez
Oyuncular: Süleyman Biçen, Toprak Can Adıgüzel, Berat Çağan
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Aile
Süre: 1 sa 45 dk

Küçük bir kasabada, kardeşini kaybetme korkusuyla karşı karşıya kalan bir çocuğun duygu dolu öyküsü. Aile ilişkilerinin ve kardeşlik bağının önemini anlatan bir film. Bir çocuğun mutluluğunu ve hayallerini önemseyecek, dünyaya onun yüreğinden bakacaksınız.

DÜET

Yönetmen: Ekin İlkbağ, İdil Akkuş
Formatlar: 2D
Tür: Belgesel
Süre: 1 sa 12 dk

Mısra ve Defne, senkronize yüzme sporu sayesinde tanışmış iki yakın arkadaş ve düet partneridir. 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri’nde yarışma şansını kaçırdıktan sonra 2020 Olimpiyatları için çalışmaya başlarlar. Hayallerinin peşinden gittikleri sırada, spor için yetersiz koşullar ve Kovid-19 pandemisi gibi birçok sorunla yüzleşmek zorunda kalırlar. Kadınlar için baskıcı bir toplumda ortak hayalleri için çalışırken, karakterleri birbirinden tamamen farklı bu iki arkadaşın mücadelesi, onları zor bir kararla karşı karşıya bırakır.

HUZURUM KALMADI

Yönetmen: Soner Demirci
Oyuncular: Umut Özalp, Taner Şahin, Emrullah Baran Öztürk
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 24 dk

Necdet ve Ziya, iş adamı görüntüsü altında silah kaçakçılığı yapmaktadırlar. Tek bir sabıkaları bile yoktur. Bunların hepsini, patronları olan Baron’a borçlulardır. Önceki gece Baronun izni olmadan birbirlerini adamlarını öldürtmüşlerdir. Baron bu olayı öğrenip, Necdet ve Ziya’yı ertesi sabah mekânına çağırıp, önce sertçe uyarır, sonra zoraki barışmalarını sağlar. Necdet ve Ziya mekândan ayrılır. Emir komiser ve yardımcısı Aslı bu cinayetlerin peşine çoktan düşmüştür. Necdet, ATM de para çeken Mahmut amcayla, Ziya ise yaya geçidinden geçen Nermin teyzeyle tartışır. Bu tartışmalar karakolda biter. Mahmut ve Nermin’in sevgili olduğu ortaya çıkar. Mahmut aynı zamanda Emekli savcıdır. Necdet, Ziya ve Ercan kendilerini hakim karşısında bulur. “YEDİ GÜN BOYUNCA HUZUREVİNDE ÇALIŞMA CEZASI” alırlar. Düştükleri huzurevindeki yaşlılar aciz ve güçsüz değildir. Nizamettin amaca ve kuzenleri Hasan ile Nazmiye dünyaca ünlü suç kartelinin başıdır. Bu huzurevi ise Türkiye’deki üsleridir. Aylardır emniyet ve Baron gözünü buraya dikmiştir. Ziya, Ercan ve Necdet’in hiçbirinden haberi yoktur…

KOCAMI KİM ÖLDÜRÜR

Yönetmen: Bilal Kalyoncu
Oyuncular: Aleyna Solaker, Hayrettin Karaoğuz, Burak Satıbol
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 40 dk

Merve, hayatının baharında yaşadığı türlü zorlukların üstesinden gelmeye çalışan genç bir kandındır. Girdiği işlerde bir türlü başarıyı yakalayamayan Merve, zenginlerin maskarası haline gelir. Artık bu duruma bir son vermek, valıklı bir yaşam sürmek isteyen Merve, çareyi servet evliliği yapmakta bulur. Ancak bir gün başkasına aşık olduğunda işler karışır. Aşk ve para konusunda bir tercih yapmak istemeyen Merve, yaptığı evlilik sözleşmesi yüzünden iyice çaresiz kalır. Artık onun için tek çözüm yolu vardır; kocasını öldürmek.

Önceki İçerikMarquez’in İzinde: Gabo İllias’ın Duygusal Serüveni
Sonraki İçerikMelek Zeynep Bulut’un ödüllü eseri “Açık Yapıt” Londra Silüetinde
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments