Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (22 Mart 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 6'sı yerli, 13 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 22 Mart 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Cesur Balina Katak (Katak: The Brave Beluga), Hüddam 4: Ahmer, Sevmek Yüzünden, Ölümcül Sır (The Bricklayer), Sırrını Biliyorum, Demir Pençe (The Iron Claw), Queen Mary’nin Laneti (Haunting of the Queen Mary), Evie, İki Yüzlü, Öldüm Bittim, BTOB TIME: Be Together the Movie, Eflâtun ve Köylüler (The Peasants) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

CESUR BALİNA KATAK

Orijinal Adı: Katak: The Brave Beluga
Yönetmen: Nicola Lemay, Christine Dallaire-Dupont
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 22 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Cesur Balina Katak (Katak: The Brave Beluga), büyük olduğunu kanıtlamak ve çok sevdiği büyükannesinin son dileğini yerine getirmek için tehlikeli bir yolculuğa çıkan küçük bir balinanın hikayesini konu ediniyor. Kanada’daki St. Lawrence Nehri’nin sularında huzur içinde yaşayan genç bir balina olan Katak, hala gri olduğu için arkadaşlarının zorbalığına uğrar. Katak, büyüdüğünü kanıtlamak ve çok sevdiği büyükannesinin son dileğini yerine getirmek için Büyük Kuzey’e tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca ölümcül canavarlarla karşılaşan ve beklenmedik arkadaşlar edinen Katak, bu süreçte cesur olmak için büyük olmaya gerek olmadığını öğrenir.

DEMİR PENÇE

Orijinal Adı: The Iron Claw
Yönetmen: Sean Durkin
Oyuncular: Jeremy Allen White, Zac Efron, Harris Dickinson
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Spor
Süre: 2 sa 10 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Sean Durkin’in üstlendiği Demir Pençe (The Iron Claw), Demir Pençe, 1980’lerin başında profesyonel güreşin yoğun rekabet dünyasında tarih yazan Von Erich kardeşlerin hikayesini konu ediniyor. Başarılı bir güreşçi olan Fritz Von Erich, oğullarının da kendisi gibi başarılı olmaları için despot bir biçimde, zalimce yöntemler uygular. Kardeşler, koçları olan babalarının gölgesinde sporda zirveye tırmanırlarken, tüm aile çalkantılı olaylara ve güçlüklere göğüs germek zorunda kalır.

EVIE

Yönetmen: Jamie Lundy, Dominic Brunt
Oyuncular: Jay Taylor, Holli Dempsey, Michael Smiley
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 23 dk

Film, bulduğu kolyenin lanetli çıkmasıyla bir su iblisini serbest bırakmış olan Evie’nin bu kötü varlıkla mücadelesini anlatıyor.

Genç kız Evie, deniz kenarında lanetli bir kolye bulduğunda, onunla bağlantılı kötü varlığın farkına varmaz. Gücü onu ele geçirirken, kendisini ve sevdiklerini ele geçirmek isteyen ölümcül bir su iblisini serbest bırakır.

HÜDDAM 4: AHMER

Yönetmen: Utku Uçar
Oyuncular: Alperen Aktaş, Eser Ağçalı, Tuğba Sükmen
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 26 dk

Haftanın korku filmlerinden Hüddam 4: Ahmer, çocuk sahibi olmak isteyen bir çiftin hayatına odaklanıyor. Uzun süredir çocuk sahibi olmak isteyen bir Erdem ile Gonca, çocuk sahibi olmak için her yolu deneseler de bir türlü sonuç alamazlar. Bu durum üzerine çift, son çare olarak bir hocaya gitmeye karar verir. Cafer adında bir hocadan yardım alan çift, hayallerine kavuşacakları günü beklemeye başlarlar. Onlar ne kadar bebeklerine kavuşmak isteseler de bu çocuğun doğmaması Erdem ve Gonca için daha hayırlı olacaktır.

ÖLÜMCÜL SIR

Orijinal Adı: The Bricklayer
Yönetmen: Renny Harlin
Oyuncular: Nina Dobrev, Aaron Eckhart, Clifton Collins Jr.
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 50 dk

Hatanın aksiyon ve gerilimi birleştiren filmi Ölümcül Sır (The Bricklayer), emekliliğini bir kenara bırakıp işinin başına dönmek zorunda kalan bir ajanın hikayesini konu ediniyor. Bir süredir CIA’e yapılan şantajlar artık kontrol edilemez bir hal alır. Bu durum üzerine teşkilatı en iyi ajanı olan Vail, emekliliğini bir kenara bırakır ve işinin başına geri döner. Çok geçmeden olaylar sıra dışı bir hal alır ve uluslararası bir komployla karşı karşıya oldukları ortaya çıkar. Ekibiyle birlikte olayı çözmeye çalışan Vail, bu süreçte kendisini bir hayatta kalma mücadelesinin içinde bulur.

QUEEN MARY'NİN LANETİ

Orijinal Adı: Haunting of the Queen Mary
Yönetmen: Gary Shore
Oyuncular: Alice Eve, Wesley Alfvin, Joel Fry
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 54 dk

Haftanın bir diğer korku filmi Queen Mary’nin Laneti (Haunting of the Queen Mary), Long Island’a kalıcı olarak demirlenen ve perili olduğuna inanılan ünlü “The Queen Mary” gemisinin korkutucu hikayesini konu ediniyor. Fotoğrafçı çift Anne ve Patrick Caulder, küçük oğulları Lukas ile birlikte ünlü ve tarihi yolcu gemisi Queen Mary’ye bindiklerinde gizemli bir olaylar zincirini harekete geçirirler. Birdenbire kendilerini korkunç bir terörün ortasında bulan aile, yavaş yavaş ortaya çıkan gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Lüks yolcu gemisinin görkemli geçmişi pek çok şiddete dayanmaktadır…

SEVMEK YÜZÜNDEN

Yönetmen: Ahmet Kapucu
Oyuncular: Serhat Teoman, Ayça Ayşin Turan, Ali Gözüşirin
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Romantik
Süre: 1 sa 44 dk

Ahmet Kapucu yönetmenliğinde vizyona girecek Sevmek Yüzünden, beklenmedik bir anda geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan ve bu süreçte hemcinsi için mücadele eden güçlü bir kadının hikayesini konu ediniyor. Ayça Ayşin Turan, sürekli anlatılan beyaz atlı prens hikayelerinden bıkıp, kendi hayatına yön vermeye çalışan İdil’i canlandırırken, Serhat Teoman ise yaşadığı kaybın ardından kendi kabuğuna çekilen Ömer’e hayat veriyor.

BTOB TIME: BE TOGETHER THE MOVIE

Yönetmen: Kim Jin-Chul
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gösteri
Süre: 1 sa 41 dk

Film, BTOB’un verdiği 10. yıl özel konserini ve konserde yaşananları gözler önüne seriyor.

EFLÂTUN

Yönetmen: Cüneyt Karakuş
Oyuncular: İrem Helvacıoğlu, Nazan Diper, Kerem Bürsin
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 1 sa 43 dk

Kerem Bursin, İrem Helvacıoğlu ve Nazan Diper’li kadrosuyla vizyona girecek Eflâtun, bir adamın sesine aşık olan görme engelli bir kadının hikayesini konu ediyor. Beş yaşındayken görme yetisini kaybeden Eflâtun, babasının öğrettiği ses ve gölge oyunları ile ekolokasyon yöntemini kullanarak hayata tutunur. Babasından kalma saat tamircisinde çalışarak geçimini sağlayan Eflâtun, kendisine gerçek ile hayalin birbirine geçtiği bir dünya kurar. Onun hayatı, yağmurlu bir günde kendisine şemşiye emanet eden bir adamın sesine aşık olmasıyla bambaşka bir hal alır.

KÖYLÜLER

Orijinal Adı: The Peasants
Yönetmen: DK Welchman, Hugh Welchman
Oyuncular: Robert Gulaczyk, Kamila Urzedowska, Miroslaw Baka
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 54 dk

Film, bir köylü kızı olan Jagna’nın, Antek’e olan sevgisine rağmen kendisinden çok daha yaşlı ve varlıklı bir çiftçi olan Maciej ile evlenmeye zorlanmasının trajik hikâyesini anlatıyor.

Zamanla Jagna, köylülerin kıskançlık ve nefret nesnesi haline gelir ve bağımsızlığını korumak için savaşmak zorunda kalır. 19. ve 20. Yüzyıl Polonya kırsalında geçen hikayenin dramatik kırılmaları, değişen mevsimlere, tarlalardaki ağır işlere ve geleneksel bayramlara bağlanıyor.

İKİ YÜZLÜ

Yönetmen: Bülent Terzioğlu
Oyuncular: Levent Sülün, Gökçe Özyol, Aslıhan Karalar
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 30 dk

Film, görüştüğü kadının ailesi tarafından yemeğe davet edilen ve sempatik tavırlarıyla ailenin güvenini kazanan Sarp’ın, gerçek yüzünü göstermesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

ÖLDÜM BİTTİM

Yönetmen: Ayhan Rüzgar
Oyuncular: Ayhan Taş, Burcu Özçelik, Arzu Yanardağ
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 30 dk

Film, hastalık hastası biri olan Mehmet’in bir haftalık ömrü kaldığı yanılgısına kapıldıktan sonra gelişen olayları konu ediniyor.

SIRRINI BİLİYORUM

Yönetmen: Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Beren Gençalp, Timur Acar, Didem Balçın
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 46 dk

Hasta olan annesini iyileştirmek için gizemli bir adamla anlaşma yapan Nora’nın sıra dışı hikâyesi.

Önceki İçerikAbu Dhabi Louvre Müzesi ilk defa bir Türk sanatçıyı ağırlıyor
Sonraki İçerikVedat Özkaya’dan yeni şarkı: “Göğsümde Sakladım”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments