Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Kasım 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 25 Kasım 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Kendi Yolumda, Kemikler ve Her Şey (Bones and All), One Piece Film: Red, Tehlikeli Oyun (Poker Face), Mihrez 2: Cin Padişahı, Kutsal Örümcek (Holy Spider) ve Poşetten Kanatlar filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KENDİ YOLUMDA

Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Oyuncular: Ferit Aktuğ, Gökçe Bahadır, Gökhan Özoğuz
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 119 Dakika

Gökhan Özoğuz’un arabası, Adana’nın kenar bir mahallesinde bozulur. Gittiği tamircide, babasıyla birlikte çalışan ve aslında müzisyen olmak isteyen, ancak aile baskısı ve zor hayat şartları sebebi ile bu hayalini gerçekleştirememiş bir tamirci çırağı olan Ömer Ali ile karşılaşır. Ömer Ali, Gökhan’a telefonuna kayıt ettiği şarkısını dinletir. Gökhan şarkıyı beğenir ve işin peşini bırakmamasını söyler. Baskıcı bir babaya sahip olan genç tamirci, Gökhan’a; “Sen de benim gibi bir aileye, benim doğduğum coğrafyada doğsaydın, Athena olabilir miydin?” sorusunu yöneltir. Gökhan, Ömer Ali’nin sorusundan etkilenmiştir. Arabanın tamirini beklerken uykuya dalar. Komedram türündeki filmin devamını, Gökhan’ın kendini Adana’nın zorlu mahallelerinde büyüyen bir tamirci çırağı olarak gördüğü; eğlenceli, romantik, müzik ve aksiyonla dolu rüyasından izleriz. Kendi yolunda gitmenin önemini sorgulatan, çarpıcı bir rüya…

KENDİ YOLUMDA

KEMİKLER VE HER ŞEY / BONES AND ALL

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Taylor Russell, Mark Rylance, Timothée Chalamet
Formatlar:
 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 130 Dakika

Warner Bros yapımı bir dram filmi olan Kemikler ve Her Şey (Bones and All), toplumun kıyılarında hayatta kalmayı öğrenen bir kadın olan Maren ile dışlanmış ve hakları elinden alınmış bir serseri olan Lee arasındaki aşkın hikayesini işliyor. Ronald Reagan’ın Amerika başkanı olduğu yılarda geçen filmde iki sevgili arka yollardan, gizli geçitlerinden ve tuzak kapılarından geçerek 1500 kilometrelik bir serüvene çıkıyor.

KEMİKLER VE HER ŞEY / BONES AND ALL

ONE PIECE FILM: RED

Yönetmen: Gorô Taniguchi
Formatlar: 2D, GoldClass, ScreenX, Altyazılı
Tür: Anime
Süre: 115 Dakika

Anime severlerin favorilerinden olan One Piece serisinin sinema filmi One Piece Film: Red, Luffy ve Hasır Şapka Korsanlarının müzik adası macerasını anlatıyor. Dünyanın en iyi sanatçısı olarak bilinen ama daha önce yüzü hiç görülmemiş olan Uta, bu adada ilk canlı konserini verecek ve hayranlarına kendini gösterecektir. Ancak korsanlarımız etkinlikler başladığında Uta’yla ilgili onları şok edecek bir gerçeği öğreniyorlar.

ONE PIECE FILM: RED

TEHLİKELİ OYUN / POKER FACE

Yönetmen: Russell Crowe
Oyuncular: Liam Hemsworth, Russell Crowe, RZA
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 94 Dakika

Russell Crowe’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de Stephen M. Coates ile birlikte senaryosunu yazdığı gerilim filmi Tehlikeli Oyun (Poker Face), büyük kazançların ve kayıpların olduğu poker dünyasına odaklanıyor. Milyarder Foley, en iyi arkadaşlarına asla unutamayacakları bir gece hazırlıyor ve onlara hayal bile edemeyecekleri kadar çok para kazanma şansı tanıyor. Ancak bu oyunu oynamak için, oyuncuların hayatları pahasına korudukları tek şeyi, yani en özel sırlarını ortaya dökmeleri gerekiyor. Oyun ilerledikçe, Foley’in arkadaşları oynadıkları oyunun gerçekte ne hakkında olduğunu keşfediyor.

TEHLİKELİ OYUN / POKER FACE

MİHREZ 2: CİN PADİŞAHI

Yönetmen: Ahmet Arslan
Oyuncular: Zülfü Hamit Altın, Hande Göktepe, Levent Çakır
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 89 Dakika

Senaryosunu Raziye Sultan’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Ahmet Arslan’ın oturduğu yerli korku filmi Mihrez 2: Cin Padişahı, 2015 yılında gösterime giren Mihrez: Cin Padişahı filminin devamında gelişen olayları konu ediniyor. Korku filmi sevenlere 89 dakikalık bir gösteri sunan yapıtın oyuncu kadrosunda ise Levent Çakır, Zülfü Hamit Altın, Hande Göktepe, Şengül Kaya ve Jale Ak bulunuyor.

MİHREZ 2: CİN PADİŞAHI

KUTSAL ÖRÜMCEK / HOLY SPIDER

Yönetmen: Ali Abbasi
Oyuncular: Mehdi Bajestani, Zar Amir-Ebrahimi, Arash Ashtiani
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 116 Dakika

Ali Abbasi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu gerilim ve suç filmi olan Kutsal Örümcek (Holy Spider), İran’ın kutsal şehri Meşhed’i, ahlaksız ve yozlaşmış sokak kadınlarından “temizlemek” için kendi dini arayışına girişen aile babası Saeed’in hikayesini konu ediyor. Cannes Film Festivali gibi pek çok festivalden ödül kazanan film, bir kadın gazetecinin olayı kendi olanaklarıyla araştırmaya çalışmasını anlatıyor.

KUTSAL ÖRÜMCEK / HOLY SPIDER

POŞETTEN KANATLAR

Yönetmen: Mustafa Özer
Oyuncular: Gülnihal Demir, Şevki Özcan, Jale Ak
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 76 Dakika

Mustafa Özer’in yönetmenliğini yaptığı yerli dram filmi Poşetten Kanatlar, engelli bir çocuğun uçma hayalini anlatıyor. Bu hayalin gerçekleşmesi için uğraş veren çocuğun arkadaşları, hayaline ulaşmayı bekleyen çocuk için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

POŞETTEN KANATLAR

Önceki İçerik“Normalliğin Deliliği” sergisi KUN Art Space’te
Sonraki İçerikHeavy Metalin Âsi Tarihi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments