Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Temmuz 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 5 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 28 Temmuz 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş, Lilith Cinleri, Örümcek Ağı (Cobweb), The First Slam Dunk ve Sürü (La jauría) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

BULMACA KULESİ 2: EVE DÖNÜŞ

Yönetmen: Ahmet Erdal, Ahmet Ercan
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium
Tür: Animasyon
Süre: 84 Dakika

Animasyon tutkularının ve çocukların ilgisini çekecek Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş, üç yakın arkadaş olan Aslı, Can ve Mert’in Bulmaca Kulesi’ndeki serüvenlerini anlatıyor. Bulmacaları çözerek Bulmaca Kulesi’nden çıkıp evlerine dönmenin planını yapan 3 arkadaş, kuleyi yöneten asaya el koyan ve hazinelere sahip olmak isteyen İskender’le karşılaşırlar. Bu karşılaşma sonucu eve dönmekten vazgeçerler, artık amaçları kulenin güvenliğini sağlamak olmuştur.

ÖRÜMCEK AĞI

Orijinal Adı: Cobweb
Yönetmen: Samuel Bodin
Oyuncular: Antony Starr, Cleopatra Coleman, Lizzy Caplan
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 88 Dakika

Haftanın bir diğer korku-gerilim türündeki filmi Örümcek Ağı (Cobweb), evde yaşadığı tuhaf olayların nedeninin ailesinin sakladığı sırlar olabileceğini düşünen küçük bir çocuğun yaşadıklarını konu ediniyor. Yatak odasının duvarlarından garip sesler duyan sekiz yaşındaki Peter, ailesini ikna edemez ve korkusu yoğunlaştıkça da ailesinin ondan korkunç bir sır sakladığına inanmaya başlar…

LILITH CİNLERİ

Yönetmen: Özlem Yeşilyurt
Oyuncular: Berkant Aksoy, Pınar Demiral, Furkan Avcı
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 89 Dakika

Özlem Yeşilyurt’un yönetmenliğinde vizyona giren korku filmi Lilith Cinleri, cinler ile insanlar arasındaki savaşı konu ediniyor. Genç bir anne, uyandığında bebeğini yanında bulamaz ve kundağının da kanlı olduğunu fark edince onun Al Karısı olarak bilinen Lilith tarafından kaçırıldığını anlar. Ormanda 3 büyük cin kabilesini toplayan Lilith, dünyadaki tüm cin kabilelerine emrini ileterek cinler ve insanlar arasındaki savaşı başlatır.

SÜRÜ

Orijinal Adı: La jauría
Yönetmen: Andrés Ramírez Pulido
Oyuncular: Jhojan Estiven Jimenez, Maicol Andres Jimenez
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 86 Dakika

Andrés Ramirez Pulido’nun hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği Sürü, işlediği suçtan dolayı bir çocuk merkezine hapsedilen bir gencin hayatına odaklanıyor. Filmde, taşralı bir çocuk olan Eliu ve arkadaşı El Mono birlikte bir suç işlerler. Daha sonra çocuk merkezinde hapsedilen çocuklar, bir süre sonra aynı hapishaneye nakledirler. Ancak bir araya gelmeleri kaçmaya çalıştıkları geçmişlerini de beraberinde getirir.

THE FIRST SLAM DUNK

Yönetmen: Takehiko Inoue
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Anime
Süre: 124 Dakika

Japonya yapımı bir animasyon filmi olan The First Slam Dunk, ağabeyini çocukken kaybettikten sonra onun basketbol yıldızı olma hayalini gerçekleştirmek için mücadele eden 17 yaşındaki Ryota Miyagi’nin hayatına odaklanıyor. Abisinin tutkusu olan basketbola sarılan Ryota ve genel olarak güçsüz olarak görülen Shohoku Lisesi takım arkadaşları, liseler arası ulusal şampiyonaya katılırlar. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençlerin bunu başarıp başaramayacakları merak konusudur…

Önceki İçerikYeni hazine avı ve nişancılık oyunu: HAWKED
Sonraki İçerikCoke Studio Türkiye Albümü’nün yeni şarkısı: Yaz Yaz Yaz
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments