Coke Studio Türkiye Albümü’nün yeni şarkısı: Yaz Yaz Yaz

mor ve ötesi ve Aleyna Tilki, Coke Studio için birlikte "Yaz Yaz Yaz" şarkısını seslendirdi.

0

Dünya çapında başarılı çıkış yapan 19 sanatçının iş birliği ile ses getiren Coke Studio’nun ikinci sezonu, Türkiye’ye özel hayata geçirilen, benzersiz bir projeye ile devam ediyor.

Bu yaza damgasını vuracak “Coke Studio Türkiye Albümü“nün mor ve ötesi ve Aleyna Tilki‘nin beraber seslendirdiği yeni şarkısı “Yaz Yaz Yaz” yayımlandı. 

Farklılıklar bir araya geldiğinde, dünyanın daha zengin ve mucizevi bir yer haline geldiğini vurgulayan “Gerçek Mucize” mottosuyla yola çıkan Coke Studio’nun Türkiye’ye özel olarak  hayata geçirdiği “Coke Studio Türkiye Albümü” projesinin yeni şarkısı “Yaz Yaz Yaz” müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Coke Studio Türkiye Albümü’nde, türk rock müziğinin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden mor ve ötesi ile türk pop müziğinin genç temsilcilerinden Aleyna Tilki bir araya gelerek beklenmedik ve büyük merak uyandıran bir ortak çalışmaya imza attı.

Proje kapsamında Şehrazat imzalı “Yaz Yaz Yaz”ı yeniden yorumladılar. Sanatçılar, şarkının prodüksiyonunu yeni kuşağın önemli müzik prodüktörlerinden Kaan Arslan’a teslim ettiler.

Coke Studio Türkiye Albüm’ünde yer aldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen mor ve ötesi “Aleyna, yıllardır uzaktan ilgiyle takip ettiğimiz genç ve başarılı bir meslekdaşımız. Çok farklı bir ses rengi ve kendi hikayesine dair farklı bir tavrı ve iddiası var. Bu kayıtta bir arada çalışmak bizim için çok keyifliydi. Disiplinli, sürekli ufkunu geliştirmeye çalışan zeki ve yetenekli bir genç sanatçı. Popüler müziğin kalıcı isimlerinden biri olacağını düşünüyoruz. Ortaya çıkan sonuç bizi çok heyecanlandırdı, umarız dinleyenler de keyif alırlar.” dedi.

Aleyna Tilki ise; “Coke Studio sayesinde hayranlıkla takip ettiğim mor ve ötesi ile beraber şarkı seslendirmek benim için çok heyecan vericiydi. Özellikle Ajda Pekkan’ın sevdiğim şarkılarından birini kendi tarzımla yorumlamak ve mor ve ötesi ile birlikte bir proje yapmak benim için  büyüleyiciydi” dedi.

mor ve ötesi & Aleyna Tilki’nin beraber seslendirdiği Yaz Yaz Yaz şarkısını tüm müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

Projede yer alan sanatçılar:

  • Mert Demir& Bege
  • Melike Şahin& Hey Douglas
  • mor ve ötesi & Aleyna Tilki
  • Sefo & Simge Sağın

Coke Studio Türkiye albüm projesi Temmuz boyunca her Cuma yeni şarkılarla devam edecek.

YAZ YAZ YAZ

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Temmuz 2023)
Sonraki İçerikNASA yayın platformunu hayata geçiriyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments