Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (29 Eylül 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 29 Eylül 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Kuru Otlar Üstüne, Paw Patrol: Süper Film (Paw Patrol: The Mighty Movie), Kare Takımı: Gizemli Ada, Yaratıcı (The Creator), Her Şeye Rağmen, Godless: Şeytan Tohumu (Godless: The Eastfield Exorcism), Melanet, Kalp Estetiği ve Emeklilik Planı (The Retirement Plan) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KURU OTLAR ÜSTÜNE

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Musab Ekici, Merve Dizdar
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Skybox, Starium
Tür: Dram
Süre: 3 sa 17 dk

76’ncı Cannes Film Festivali’nde yarışan ve Merve Dizdar’a “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandıran Kuru Otlar Üstüne, ücra bir kasabada yaptığı zorunlu görevini tamamlayıp tayin olmayı bekleyen bir öğretmenin hikayesini konu ediniyor. Başrollerini Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici’nin oluşturduğu Nuri Bilge Ceylan imzalı film, resim öğretmeni Samet’in başına gelen ve anlam vermekte zorlandığı olaylara odaklanıyor.

PAW PATROL: SÜPER FİLM

Orijinal Adı: Paw Patrol: The Mighty Movie
Yönetmen: Cal Brunker
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 33 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Paw Patrol: Süper Film (Paw Patrol: The Mighty Movie), süper köpekçiklerin Macera Şehri’nin güvenliğini sağlamak için içerisine girdikleri mücadeleyi anlatıyor. Şehre büyülü bir meteor çarpması sonucu süper güçlere sahip olan köpekçikler, ezeli rakipleri Humdinger ile yüzleşmek zorunda kalırlar. Şehrin güvenliği bu mücadelenin sonucuna bağlıdır…

KARE TAKIMI: GİZEMLİ ADA

Yönetmen: Orhan Bal
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 20 dk

Haftanın bir diğer animasyon filmi Kare Takımı: Gizemli Ada, müzik yarışmasına hazırlanırken bir anda ortadan kaybolan aile üyelerinin peşine düşen Çayırlar ve Misketler’in hikayesini konu ediniyor. Filmde, “renkli notalar müzik yarışmasına” katılan, birbirlerinden ve yaptıkları müzikten hoşlanmayan Çayırlar ve Misketler ailelerinin en küçük üyelerinin adada kaybolmasıyla olaylar daha karmaşık bir hal alıyor.

YARATICI

Orijinal Adı: The Creator
Yönetmen: Gareth Edwards
Oyuncular: Madeleine Yuna Voyles, John David Washington, Gemma Chan
Formatlar: 2D, 4DX, GoldClass, IMAX, ScreenX, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 13 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Gareth Edwards’in yaptığı Yaratıcı (The Creator), insanlar ile yapay zeka güçleri arasındaki savaşa odaklanıyor. Karısının ortadan kaybolmasının yasını tutan eski bir özel kuvvetler ajanı olan Joshua, gelişmiş yapay zeka Yaratıcı ve onun yakalanması zor mimarını bulup öldürmek için görevlendirilir. Seçkin ajanlardan oluşan ekibi ile birlikte Joshua, yapay zekanın işgal ettiği karanlık dünyanın kalbine doğru bir yolculuk gerçekleştirir.

HER ŞEYE RAĞMEN

Yönetmen: Erdal Murat Aktaş
Oyuncular: Sinan Akdeniz, Erkan Petekkaya, Nihan Büyükağaç
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 59 dk

Erkan Petekkaya, Sinan Akdeniz ve Nihan Büyükağaç’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Her Şeye Rağmen, hayatın en dip ve en zirve noktalarının görüldüğü bir vazgeçmeme hikâyesi anlatıyor. Kariyer basamaklarını teker teker tırmanan genç bir adam, dünya çağında bir network ustası olur. Ancak o, çocukluk yaralarıyla yüzleşmenin yükünü ömür boyu omuzlarında taşır. Filmde, her ne kadar zor olsa da hayatta aşılamayacak hiçbir engel olmadığı gözler önüne seriliyor.

GODLESS: ŞEYTAN TOHUMU

Orijinal Adı: Godless: The Eastfield Exorcism
Yönetmen: Nick Kozakis
Oyuncular: Georgia Eyers, Tim Pocock, Dan Ewing
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 31 dk

Nick Kozakis’in yönetmenliğinde vizyona giren Godless: Şeytan Tohumu (Godless: The Eastfield Exorcism), hayatını kabusa çeviren halüsinasyonlardan kurtulmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. Halüsinasyonlardan muzdarip olan Lara, psikiyatriste giderek tedavi olmaya başlar. Ancak Lara’nın ruhu çoktan şeytanlar tarafından ele geçirilmiştir…

MELANET

Yönetmen: Kemal Danacı
Oyuncular: Erol Sertel, Emrah Yardımcı, Zeynep Er
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 14 dk

Maden araştırması için Zonguldak’a giden İlker ve Cemre kendilerini sıradışı olaylar içerisinde bulurlar. Kim tarafından yapıldığı belli olmayan büyülerden kurtulmak için Sani hocadan yardım isterlerken, işler daha da içinden çıkılmaz hal alır.

KALP ESTETİĞİ

Yönetmen: Haydar Işık
Oyuncular: Ersin Korkut, Evliya Aykan, Müge Boz
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 39 dk

Çılgın menajer Tufan, tek oyuncusu Timuçin’i ünlü yapmak için her yolu denemektedir. Timuçin ise kendince yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen yakışıklı olmadığından bir türlü istediği rolleri alamaz. Tufan’ın ilginç ve hileli tanıtım fikirleri yüzünden Timuçin’in başına gelmeyen kalmaz.

EMEKLİLİK PLANI

Orijinal Adı: The Retirement Plan
Yönetmen: Tim Brown
Oyuncular: Nicolas Cage, Ashley Greene, Ron Perlman
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 43 dk

Cayman sahillerinde mütevazı bir emekli hayatı yaşayan Matt’i bu hayattan çekip çıkaracak tek bir şey vardır: kızı ve torununun, peşlerine düşen suç örgütünün pençesinden kurtarmak! Ne yazık ki birbirine kavuşan ailenin saadeti, çete liderinin izlerini sürmesiyle yarım kalır. Bu yüksek aksiyon kovalamaca Ashley’e babasının gizli geçmişine dair gerçekleri gösterecektir.

Önceki İçerikPınar Deniz ile NetWork’ün Modern Şehir Hikayesi
Sonraki İçerikKoridor’da… | Barlas
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments