Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (3 Mayıs 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 10'u yerli, 14 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 3 Mayıs 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Tarot (Horrorscope), Bakkal Amca: Mahmut Tuncer, Back to Black, Sobe: Sakallı Bebek, Çocuk Kalbi, Sinemada İtiraz Ediyorum, Üç Günlük Dünya, Grabuna, Şahsi Meselemiz Merkez Üssü Hatay, Küçük Prens Karlar Ülkesi (The Swiss Adventure), Tereddüt Çizgisi, Hanna ve Minik Canavarlar (Hanna And The Monsters), Vazgeçme ve Kanlı Gece: Kamp filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

TAROT

Orijinal Adı: Horrorscope
Yönetmen: Spenser Cohen, Anna Halberg
Oyuncular: Humberly González, Jacob Batalon, Alana Boden
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı, VIP
Tür: Korku
Süre: 1 sa 32 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Anna Halberg ve Spenser Cohen’in üstlendiği Tarot (Horrorscope), tarot falı okumalarında önemli bir kuralı ihlal eden bir grup arkadaşın başına gelenleri konu ediniyor. Bir grup arkadaş, başka birinin destesini asla kullanmamak şeklindeki kutsal Tarot okuma kuralını pervasızca ihlal ettiğinde, bilmeden lanetli kartların içinde sıkışıp kalmış, korkunç bir kötülüğü serbest bırakırlar. Birer birer kaderle yüzleşen gençler, kartların öngördüğü gelecekten kaçmak için kendilerini ölüme karşı bir yarışın içinde bulurlar.

BACK TO BLACK

Yönetmen: Sam Taylor-Johnson
Oyuncular: Lesley Manville, Marisa Abela, Jack O’Connell
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 2 sa 2 dk

Marisa Abela, Jack O’Connell ve Eddie Marsan’ın oyuncu kadrosunda bulunduğu Back to Black, 27 yaşında hayata veda eden İngiliz caz ve soul müzik ikonu, Grammy ödüllü şarkıcı Amy Winehouse’un hayat hikayesini konu ediniyor. Amy Winehouse’un hayatının bilinmeyenlerinin anlatıldığı yapımda, efsanevi sanatçının şöhret basamaklarını çıkışına ve çığır açan stüdyo albümü Back to Black’in yayınlanışına kadar hayatının birçok dönüm noktasına odaklanıyor. Amy’nin bakış açısından anlatılan filmde, tüm zamanların en efsanevi albümlerinden birinin merkezindeki çalkantılı ilişki anlatılıyor.

BAKKAL AMCA: MAHMUT TUNCER

Yönetmen: Bilal Kalyoncu
Oyuncular: Mehmet Ali Kaptanlar, Mahmut Tuncer, Necmi Yapıcı
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 45 dk

Bilal Kalyoncu yönetmenliğinde vizyona girecek Bakkal Amca: Mahmut Tuncer, biyografi filmi çekerek işlerini yoluna koymayı planlayan bir yönetmenin hikayesini konu ediniyor. Yönetmen olan Tevfik Gürol, kayınçosu Kuntiz ile hangi projeye el atsa batırır. İşleri bir türlü yolunda gitmeyen Tevfik, yapımcı Taner Dişli’nin biyografi filmlerinden çok para kazandığını görünce Mahmut Tuncer’e bir biyografi filmi çekmeye karar verir. Bu film sayesinde tefecilere olan borcunu ödemeyi uman Tevfik’in tek sorunu Mahmut Tuncer’in yaşayan ve ismi unutulan bir türkücü olmasıdır. Acaba bu film tutacak mıdır?

HANNA VE MİNİK CANAVARLAR

Orijinal Adı: Hanna And The Monsters
Yönetmen: Lorena Ares
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 s 35 dk

Monsterville, insanlar arasında yaşamaktan bıkmış canavarların yaşadığı bir kasabadır. Ancak bir gün Hanna adında küçük bir kız onların dünyasına girmeyi başarır ve Monsterville’i riske atar.

KÜÇÜK PRENS KARLAR ÜLKESİ

Orijinal Adı: The Swiss Adventure
Yönetmen: Boris Chertkov
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 14 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Küçük Prens Karlar Ülkesi (The Swiss Adventure), çıktığı macera dolu yolculukta gerçek bir kahramana dönüşen küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Grisha, mecera ruhlu olan bir çocuktur. Zengin kontun oğlunun yerine geçmeye zorlanan Grisha, kendisini İsviçre seferinde bulur. Grisha, çıktığı bu yolculukta türlü zorluklar ve önemli olaylarla karşı karşıya kalır. Grisha bu süreçte beklenmedik bir şekilde kendisini ortasında efsanevi Rus komutan Alexander Suvorov’un emrinde hizmet ederken bulur.

ÇOCUK KALBİ

Yönetmen: Sinan Biçici
Oyuncular: İlker Aksum, Eser Eyüboğlu, Alihan Türkdemir
Formatlar: 2D
Tür: Aile
Süre: 1 sa 36 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Sinan Biçici’nin üstlendiği Çocuk Kalbi, arkadaşlarının taşınmasını engellemek için bir araya gelen bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Ailesiyle birlikte şirin bir kasabada yaşayan Emre’nin babasının işlerinin kötü gitmesi nedeniyle aile taşınmayı düşünür. Bu durum Emre’nin okulundan ve arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalmasına neden olacaktır. Emre’den ayrılmak istemeyen arkadaşları, Emre’nin babasının lokantasını Türkiye’nin en ünlü lokantası haline getirmeye çalışırlar. Ancak bu süreçte asıl mücadeleyi her fırsatta başlarına bela olan okulun kötü çetesine karşı verirler.

GRABUNA

Yönetmen: Tolga Savu
Oyuncular: Hakan Akgün, Öykü Gürman, Kaan Yılmaz
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 48 dk

Film, 70’li yıllarda Ankara’dan Edirne’ye atanan bir memurun gizemli bir müzede yaşadıklarını konu ediniyor.

ŞAHSİ MESELEMİZ MERKEZ ÜSSÜ HATAY

Yönetmen: Gürsel Ateş
Oyuncular: İskender Bağcılar, Emre Özmen, Bülent Durgun
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 33 dk

Film, öğretmen Baran’ın evlilik yıldönümü olan 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybetmesinin ardından, Baran’ın babasının Atatürk’ün ‘şahsi meselemiz’ dediği Hatay’ı terk etmemesini konu ediyor.

Öğretmen olan Erzurumlu Baran’ın ataması Hatay’a yapılır. Yaşadığı yerden ayrılıp, mesleği için Hatay’a yerleşen Baran, yıllar içerisinde Hatay’da evlenir. Baran, evliliklerinin yıldönümü olan 6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen depremde hayatını kaybeder. Oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan Baran’ın babası, Atatürk’ün ‘şahsi meselemiz’ dediği Hatay’ı terk etmez.

SİNEMADA İTİRAZ EDİYORUM

Yönetmen: Müfit Can Saçıntı
Oyuncular: Müfit Can Saçıntı
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 13 dk

Haftanın komedi filmlerinden Sinemada İtiraz Ediyorum, Müfit Can Saçıntı’nın 5 yıldır tiyatro sahnelerinde sürdürdüğü tek kişilik güldürüsünü beyaz perdeye taşıyor. Gösteride yaşadığı gerçek olayları anlatan Saçıntı, evlilikten, eğitim sistemine, zamlardan, reklamlara kadar pek çok konuda yaptığı esprilerle güldürürken düşündürmeyi başarıyor. Gösterisinde birlik beraberlik mesajı vermeyi ihmal etmeyen Müfit Can Saçıntı, aynı zamanda izleyenlere “Mutluluk Formülü” de veriyor.

SOBE: SAKALLI BEBEK

Yönetmen: Mustafa Miraç Kaya
Oyuncular: Onur Urhan, Taha Bakıcı, Elif Çapkın
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 26 dk

Haftanın korku filmlerinden Sobe: Sakallı Bebek, travmalarından kurtulmak için bir yolculuğa çıkan bir kadının hikayesini konu ediniyor. Saadet, çocukluk dönemini anne ve babasının başına gelen tuhaf olaylar nedeniyle travmalar yaşayarak geçiren bir kadındır. Yaşadığı travmalar nedeniyle çocukluğunu yaşayamayan Saadet, hayatını mahveden bu travmalardan kurtulmak ister ve bu amaçla istemediği bir yolculuğa çıkar. Saadet, zamanın sürekli tekrar ettiği bu yolculukta, paralel bir evren içerisinde sıkışıp kalır. İçine düştüğü labirentten kurtulmanın yolunu arayan Saadet, çıkış yolunu bulabilecek midir?

TEREDDÜT ÇİZGİSİ

Yönetmen: Selman Nacar
Oyuncular: Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Şahin, Tülin Özen
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 24 dk

İdealist bir ceza avukatı olan Canan’ın hayatı, gündüzleri adliyede, geceleri ise hastanede solunum cihazına bağlı yaşayan annesinin yanında mekik dokuyarak geçmektedir. Uzun süredir emek verdiği bir cinayet zanlısının karar duruşması gününde Canan; annesi, hâkim ve sanığın hayatını etkileyecek ahlaki bir tercih yapmak durumunda kalır.

ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA

Yönetmen: Caner Erzincan
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Bülent Emrah Parlak, Erkan Çelik
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 55 dk

İstanbul’un arka mahallelerinden birinde tekel sahibi olan Muhittin geçim sıkıntısına düşünce çareyi kendi içkisini üretmekte bulur. Ekibe önce Korsan taksici Kısmet’in ardından kimya öğrencisi Furkan’ın da dahil olmasıyla, hayalini kurdukları dillere destan mavi rakıyı yapmayı başarırlar. Tam zengin olduk dedikleri anda ise başlarına gelmeyen kalmaz.

VAZGEÇME

Yönetmen: Mustafa Kemal Kara
Oyuncular: Cezmi Baskın, Uğur Biçer, Sevda Bayraktar
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 23 dk

Film, hafıza kaybı yaşayan ve kim olduğunu hatırlamayan eşinin hafızasını geri getirmek için çaba gösteren bir adamın hikâyesini anlatıyor.

KANLI GECE: KAMP

Yönetmen: Mustafa Tilci
Oyuncular: Seval Arun, Engin Bozbey, Mehmet Özcan Varaylı
Formatlar: 2D
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 53 dk

Film, bir kaçırılma vakası etrafında gelişen olayları konu ediniyor.

Önceki İçerikGAİN’in yeni dizisi: “Dengeler: Biri Olmak”
Sonraki İçerikMüziKoridor #14: Eurovision 2024 öncesi değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments