Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (3 Şubat 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 3 Şubat 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Prestij Meselesi, BTS: Yet to Come in Cinemas, Musallat 3, Mumyalar (Mummies), Kulübeye Tıklat (Knock At The Cabin), The Banshees of Inisherin ve Cennetten Gelen Çocuk (Boy From Heaven) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

PRESTİJ MESELESİ

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: Engin Hepileri, Şebnem Bozoklu, Aslıhan Güner, Eser Yenenler, Biran Damla Yılmaz
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Tempur, VIP
Tür: Dram
Süre: 121 Dakika

Mahsun Kırmızıgül’ün hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı dram filmi Prestij Meselesi, Mahsun Kırmızıgül’ün kendi hayat hikâyesini işliyor. Filmde 90’lı yıllar boyunca ülke müziğine birçok önemli ismi kazandıran Prestij Müzik ile Mahsun Kızmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in yollarının kesişmesi ve ünlü müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu ile birlikte yıldızlığa uzanan bir yolculukları anlatılıyor.

PRESTİJ MESELESİ

BTS: YET TO COME IN CINEMAS

Yönetmen: Yoon Dong Oh
Oyuncular: SUGA ., RM ., Jin ., Jimin ., j-hope ., V ., Jung Kook
Formatlar:
 2D, 4DX, ScreenX, Altyazılı
Tür: Müzik
Süre: 104 Dakika

Güney Kore yapımı bir müzikal olan BTS: Yet to Come in Cinemas, ünlü müzik grubu BTS’nin Busan konserini özel görüntülerle Oh Yoon-Dong’un yönetmenliğinde beyazperdeye taşıyor. Yedi üyeden oluşan ünlü Koreli müzik grubunun bu ünlü konseri, Kore müziğini ve sanatını seven herkese 137 dakikalık harika bir şölen sunuyor.

BTS: YET TO COME IN CINEMAS

MUSALLAT 3

Yönetmen: Özgür Bakar
Oyuncular: İbrahim Aslan, Pelinsu Çileli, Kurtuluş Şakirağaoğlu
Formatlar:
 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 90 Dakika

Yönetmen koltuğunda Özgür Bakar’ın oturduğu yerli korku filmi Musallat 3, on beş yıl önce gerçekleşen korkunç olaylar nedeniyle oğlunu ve gelinini kaybeden Burhan’ın hikâyesini anlatıyor. Oğlunun ve gelinin ölümünden sorumlu tutulan Burhan, bu nedenle bir tımarhaneye gönderiliyor. Ancak ona musallat olan cinler, Burhan’ı akıl hastanesinde bile rahat bırakmıyor.

MUSALLAT 3

MUMYALAR / MUMMIES

Yönetmen: Juan Jesús García Galocha
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 89 Dakika

Animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak bir Warner Bros eseri olan Mumyalar (Mummies), Mısır’ın 3000 yıllık bir mumya şehrinde yaşayan iki gencin hikâyesini anlatıyor. Filmde imparator, Nefer ile Thut’u evlendirmek istiyor. Ancak hem Nefer hem de Thut özgürlüklerine çok düşkün oldukları için evlenmek istemiyorlar. Ama tanrıların istekleri kaçınılmaz olduğu için Thut’un yedi gün içinde kadim bir yüzükle düğünde olması gerekiyor.

MUMYALAR / MUMMIES

KULÜBEYE TIKLAT / KNOCK AT THE CABIN

Yönetmen: M. Night Shyamalan
Oyuncular: Dave Bautista, Jonathan Groff, Ben Aldridge
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Korku
Süre: 100 Dakika

M. Night Shyamalan’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı gerilim filmi Kulübeye Tıklat (Knock At The Cabin), bir ailenin başına gelen trajik olayları anlatıyor. Ücra bir kasabada tatil yapan aile, dört tane eli silahlı yabacı tarafından kaçırılıyor. Dış dünyayla iletişimi kesilen aile üyeleri, her şeyi kaybetmeden önce neye inandıklarına karar vermeleri gerekiyor. Çünkü kıyameti engellemek için bir seçim yapmak zorundadırlar.

KULÜBEYE TIKLAT / KNOCK AT THE CABIN

THE BANSHEES OF INISHERIN

Yönetmen: Martin McDonagh
Oyuncular: Brendan Gleeson, Colin Farrell, Kerry Condon
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 114 Dakika

Ünlü yönetmen Martin McDonagh’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dram filmi olan The Banshees of Inisherin, Colin Farrell ve Brendan Gleeson’ı In Bruges filminden sonra yeniden bir araya getiriyor. Küçük bir sahil kasabası olan Inisherin’de yaşayan ve ömür boyu dost olan Colm ile Pádraic arkadaşlıklarını bir anda bitiriyorlar. Bu olayın hem iki arkadaşın hem de kasaba halkı üzerindeki etkisi McDonagh’a has bir mizahla ekrana taşınıyor.

THE BANSHEES OF INISHERIN

CENNETTEN GELEN ÇOCUK / BOY FROM HEAVEN

Yönetmen: Tarik Saleh
Oyuncular: Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mohammad Bakri
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 126 Dakika

Tarik Saleh’in yönetmenliğini yaptığı yabancı dram filmi Cennetten Gelen Çocuk (Boy From Heaven), Mısır’ın El Ezher üniversitesine öğrenci olarak kabul edilen Adem’in hikâyesini anlatıyor. Üniversitenin başındaki imam tüm öğrencilerin önünde aniden hayatını kaybedince Adem, kendini cinayet ve entrikalarla örülmüş bir casusluk ağının tam göbeğinde buluyor. Mısır’daki güç mücadelelerinin ortasında kalan Adem, bu hikayede istemeden çok önemli bir rol oynuyor.

CENNETTEN GELEN ÇOCUK / BOY FROM HEAVEN

Önceki İçerikYarı canlı siborg hücreleri geliştirildi
Sonraki İçerikRockA’dan yeni şarkı: “Tükenirken”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments