Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (5 Ocak 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 5 Ocak 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Atatürk 1881 – 1919 (2. Film), Başkan, Atan Kazanır (Next Goal Wins), Demon: Azab-ül Kem, Filme Gel, Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid) ve Kör Noktada (In The Blind Spot) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ATATÜRK 1881-1919 (2. FİLM)

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Sarp Akkaya, Songül Öden, Aras Bulut İynemli
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium
Tür: Dram
Süre: 2 sa 22 dk

Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı merakla beklenen Atatürk serisinin ikinci filmi Atatürk 1881 – 1919 (2. Film), Çanakkale Savaşı’na ve 1919 yılına kadar süren sürece odaklanıyor. Doğu Cephesi’nde Ruslara, Suriye cephesinde ise İngilizlere karşı büyük bir mücadele verecek olan Mustafa Kemal sonunda 1. Dünya Savaşı’nda savaş kaybetmeyen tek Osmanlı Subayı olarak tarihe geçecektir. Ancak cephelerde verdiği bu büyük başarıların ardından İstanbul’a döndüğünde Mustafa Kemal’i kötü bir sürpriz bekler.

ATAN KAZANIR

Orijinal Adı: Next Goal Wins
Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Michael Fassbender, Elisabeth Moss, Will Arnett
Formatlar: 2D, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 43 dk

Taika Waititi yönetmenliğinde vizyona girecek Atan Kazanır (Next Goal Wins), American Samoa takımının ve antrenör Thomas Rongen’in hikayesine odaklanıyor. Avustralya’ya karşı aldığı efsanevi 31-0’lık yenilgisinden bu yana dünyanın en kötü futbol takımlarından biri olarak kabul edilen Amerikan-Samoa milli futbol takımı, sonraki 30 uluslararası maçta da galibiyet kaydedemez. Dünyanın en kötü futbol takımını güçlendirmesi için Thomas Rongen, imkansızı ulaşılabilir kılacak planlar yapmaya başlar. Thomas, takımın kaderlerini değiştirmeyi başarabilecek midir?

BAŞKAN

Yönetmen: Ulaş Bahadır
Oyuncular: Necip Memili, Diren Polatoğulları, Büşra Pekin
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 2 sa 2 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ulaş Bahadır’ın üstendiği Başkan, belediye başkanlarından memnun olmayan ve yerel seçimlerde değiştirmek isteyen kasaba halkının yaşadıklarını konu ediniyor. Diren Polatoğulları, Necip Memili, Büşra Pekin, Nursel Köse, Şerif Sezer, Füsun Demirel gibi isimlerden oluşan kadrosuyla vizyona giren film, izleyiciyi kahkaha tufanına davet ediyor.

DEMON: AZAB-ÜL KEM

Yönetmen: Mustafa Miraç Kaya
Oyuncular: Gizem Tan, Tümay Genç, İlkşans Tan
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Korku
Süre: 1 sa 36 dk

Haftanın korku filmlerinden Demon: Azab-ül Kem, satanizme merak salan içerik üreticisi arkadaşların büyük bir projeye girişmelerini konu ediniyor. Süryanilerin yaşadığı Karalar isimli kasabaya giden 4 arkadaş, eskiden büyücülük yapan Süryani bir büyücünün evinde konaklarlar. Evde kendilerini satanist bir ayinin içerisinde bulan grup, evden kurtulmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalırlar…

FİLME GEL

Yönetmen: İhsan Taş
Oyuncular: Tolga Güleç, Fırat Doğruloğlu, Erkan Petekkaya
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 30 dk

Haftanın bir diğer komedi filmi Filme Gel, en büyük hayali film çekmek olan üç arkadaşın bu hayali gerçekleştirmek için çıktıkları macerayı konu ediniyor. Yıllarca dikiş tutturamayan üç arkadaş, bir film çekmek üzere güçlerini birleştirmeye karar verirler. Çetin’in eniştesinin kullanılmayan minibüsünü tamir edip yola koyulan ekip, artık filmi çekmeye hazırlardır ancak maceraya düğünü terk edip gizlice minibüse yerleşen Seda da dahil olur. Üç kafadarın film çekimi için gittikleri otelin sahibinin ise mafyacılıktan sıkılıp başka meslek arayışı için kafasını dinlemeye gelen Kadırgalı Kerim’in olması işlerin iyice karışmasına neden olur.

KÜÇÜK DENİZ KIZI

Orijinal Adı: The Little Mermaid
Yönetmen: Michael Johnson
Oyuncular: François Civil, Benjamin Lavernhe, Joséphine Japy
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 38 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid), insan olabilmek için bir deniz cadısıyla anlaşma yapan bir deniz kızının hikayesini konu ediniyor. Kız kardeşlerinin insanların karada sürdürdüğü harika hayatlarla ilgili anlattığı hikayelerle büyüyen bir deniz kızı prensesi olan Sereia, insan prens Lucas’a aşık olur. Prenses, Lucas’a olan özlemiyle deniz cadısı Revina’ya başvurur ve Revina ona bir teklifte bulunur. Bir yıl boyunca Sereia’ya Lucas’ın kalbini kazanmaya çalışabileceği bir insan formu verecektir. Ancak bu iyiliğin bedeli oldukça yüksektir…

KÖR NOKTADA

Orijinal Adı: In The Blind Spot
Yönetmen: Ayşe Polat
Oyuncular: Katja Bürkle, Çağla Yurga, Ahmet Varlı
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 57 dk

Almanya’dan gelip Türkiye’nin kuzeydoğusunda ücra bir köyde çekim yapan bir film ekibi, yaşlı bir Kürt kadınla röportaj yapar. Kadın, yıllar önce kaybettiği oğlunun anısını canlı tutabilmek için kadim bir ritüel yürütmektedir. Alman ekibe Kürtçe çeviride yardımcı olan genç kadın, yedi yaşındaki Melek’in de bakıcısıdır. Melek’in babası Zafer, asıl amacı belirsiz, karanlık bir örgüte mensuptur. Gizemli bir varlık Melek’e musallat olduğunda Zafer örgüte sadakatiyle ailesinin esenliği arasında kalakalır. Tüm bu kişilerin bir araya gelişlerinin sonucu yıkıcı olacaktır.

Önceki İçerikMelisa Uzunarslan’ın ilk klasik müzik albümü
Sonraki İçerik“Nora” oyunu ilk kez İstanbul’da
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments