Melisa Uzunarslan’ın ilk klasik müzik albümü

Melisa Uzunarslan’ın ilk klasik müzik albümü “Uzunarslan Keman Sonatı No:1 Op.13” yayında.

0

Türk bestecilerinin yeni kuşak başarılı kadın temsilcilerinden Melisa Uzunarslan, kendi bestelediği “Uzunarslan Keman Sonatı No:1 Op.13” isimli 4 bölümlük sonat formundaki eserini kendi yapım şirketi olan MDU YAPIM’dan yayımladı.

Piyanist Prof. Ayça Aytuğ ile birlikte icra ettiği, eserin ilk seslendirilişinin canlı konser kaydı olan albüm 2013 yılında İstanbul’da kaydedildi.

Türk beşlerinden Ahmed Adnan Saygun’un öğrencisi Hasan Uçarsu, Babür Tongur gibi değerli profesörler ile kompozisyon eğitimini tamamlamış olan besteci çok yönlü kimliğiyle bu sefer de çağdaş Türk klasik müzik eserlerini yayımlayacağını duyurdu.

Kemancılığı, söz yazarlığı, besteciliği, multi-enstrumantalist kimliği ile akademisyenliğinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında verdiği konserler ile de ülkemizi temsil etmeye devam ediyor.

“Sana”, “Bana”, “Onlara” ve “Hasta” bölüm başlıklarıyla adlandırılan eser hem keman ve piyanonun virtüözite kullanımları, lirik anlatımı ve armonik dili ile bestecinin güçlü yazısını ortaya koyan hem de bölüm başlıklarından da belli olduğu gibi sözsüz bir hikaye anlatımıyla dikkat çekiyor.

Albümün ses kaydı Erkan Çavdaroğlu’na, miks ve masteringi Nurkan Renda’ya, kapak fotoğrafı Özge Balkan’a ait.

Önceki İçerikTrump Art Gallery’de yeni sergi: “Rüyaların Gündoğumu”
Sonraki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (5 Ocak 2024)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments