Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Haziran 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 11 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 7 Haziran 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Bad Boys: Ya Hep Ya Hiç (Bad Boys: Ride or Die), Gözcüler (The Watchers), 3. Gece Habis, Adak (The Offering), Hit Man, Haikyu!! The Dumpster Battle, An, Combat Wombat, Sihirli Ormana Yolculuk, Miller’ın Favorisi (Miller’s Girl) ve Teorem filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

BAD BOYS: YA HEP YA HİÇ

Orijinal Adı: Bad Boys: Ride or Die
Yönetmen: Adil El Arbi, Bilall Fallah
Oyuncular: Martin Lawrence, Will Smith, Vanessa Hudgens
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, ScreenX, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 55 dk

Haftanın aksiyon filmlerinden Bad Boys: Ya Hep Ya Hiç (Bad Boys: Ride or Die), şimdiye kadar yaşadıkları en büyük sıkıntıyla karşı karşıya kalan Mike ve Marcus’un hikayesini konu ediniyor. Yüzbaşı Howard haksız yere uyuşturucuyla ilgili suçlarla itham edilir. Bu durum üzerine Bad Boys onun adını temize çıkarmak için harekete geçer. Araştırmalarını ilerletip, gerçeğe adım adım yaklaşan Mike ve Marcus, bu sırada büyük bir iftira ile karşı karşıya kalır. Artık ikili başlarına ödül konulan kaçaklardır. Polis tarafından takip edilen, kartellerin hedefindeki Mike ve Marcus, davayı çözmek için kanunların dışında ve kendi kurallarına göre çalışmak zorundadır.

ADAK

Orijinal Adı: The Offering
Yönetmen: Oliver Park
Oyuncular: Nick Blood, Paul Kaye, Allan Corduner
Formatlar: 2D, Dublajlı, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 34 dk

Oliver Park yönetmenliğinde vizyona girecek Adak, farkında olmadan bir iblisin serbest kalmasına neden olan bir adamın yaşadıklarını konu ediniyor. Eşi ile birlikte cenaze evi hizmetleri veren babasının yanına giden Arthur, borçlarından kurtulabilmek için gizlice evi ipotek ettirmeye çalışır. Hamile eşi Claire ve babası Saul’den her şeyi saklayan Arthur, ziyaretleri sırasında bedeninde kötü bir ruh saklanmış olan bir adamın defin işlemlerini yapmayı üstlenir. Ancak defin işlemleri sırasında Arthur, adamın bedeninde saklanan iblisin serbest kalmasına neden olur. Kendilerini bir anda korkunç olayların içerisinde bulan aile, çok geçmeden iblisin asıl hedefinin bebekleri olduğunu fark ederler.

HIT MAN

Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Glen Powell, . Retta, Adria Arjona
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 55 dk

Haftanın gerilim ve romantik komediyi birleştiren filmlerinden Hit Man, bir kadına yardım ederken uyması gereken kuralları hiçe sayan, tetikçi olarak gizli görev yapan bir polisin hikayesini konu ediniyor. New Orleans’ın en gözde kiralık katili olan Gary Johnson, aslında cinayet emrini veren kişileri mahkum etmek için yem görevi gören bir sivil polistir. Ancak çaresiz Madison, istismarcı kocasını öldürmek için karşısına oturduğunda profesyonelliğini bir kenara atar. Madison’a karşı bir şeyler hissetmeye başlayan Gary, sahte kimliğini benimseyerek bir suç makinesine dönüşür.

MILLER'IN FAVORİSİ

Orijinal Adı: Miller’s Girl
Yönetmen: Jade Halley Bartlett
Oyuncular: Jenna Ortega, Martin Freeman
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, VIP
Tür: Dram
Süre: 1 sa 33 dk

Yetenekli genç bir yazar, üniversite profesörünün ona verdiği projeyi en iyi şekilde tamamlamak için bir maceraya atılır. Bu süreç kendilerini oldukça karmaşık bir durumda bulmalarına sebep olacaktır.Sınırlar aşılıp, birbirlerinin hayatlarına dahil olduklarında profesör ve çırağı en karanlık benlikleriyle yüzleşmek zorunda kalırken, bireysel amaçlarına sadık kalıp değer verdikleri şeyleri korumakta zorlanırlar.

GÖZCÜLER

Orijinal Adı: The Watchers
Yönetmen: Ishana Shyamalan
Oyuncular: Georgina Campbell, Dakota Fanning, Olwen Fouéré
Formatlar: 2D, Altyazılı, Tempur
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 42 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ishana Shyamalan’ın üstlendiği Gözcüler (The Watchers), insanların gizemli yaratıklar tarafından evcil hayvan olarak tutulduğu Galway’in ücra ormanlarında geçen bir korku macerasına odaklanıyor. 28 yaşında bir sanatçı olan Mina, İrlanda’nın batısındaki geniş ve el değmemiş bir ormanda ilerlerken arabası bozulur. Kendisine sığınacak yer arayan Mina, gözetleme pencereli bir yer bulduğunda farkında olmadan kendisini büyük bir tehlikenin içerisine atar. Sığınağa giren Mina, her gece gizemli yaratıklar tarafından izlenen ve takip edilen üç yabancıyla birlikte kapana kısılır.

COMBAT WOMBAT

Yönetmen: Ricard Cussó
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 30 dk

Wonder Woman’a dönüşmüş bir vombat olan Maggie Diggins, çaylak bir süper kahraman olan şeker planörünü istemeyerek de olsa ölümden kurtardıktan sonra istemeden de olsa şehrin süper kahramanı olur.

HAIKYU!! THE DUMPSTER BATTLE

Yönetmen: Susumu Mitsunaka
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Anime
Süre: 1 sa 24 dk

Popüler bir voleybol animesinden uyarlanan Haikyu!! The Dumpster Battle, voleybolda ustalaşmış iki rakibin birleşip diğer bir takıma karşı mücadelesini anlatıyor. Anime, bir takıma karşı mücadele vermek için güçlerini birleştiren, iki eski rakibin hikayesini konu ediniyor. Shoyo Hinata, idolü “Küçük Dev”i taklit etmek için Karasuno Lisesi voleybol takımına katılır. Ancak eski rakibi Tobio Kageyama ile takım kurmak zorundadır. İkisi birbirine zıt oyun tarzlarına rağmen güçlü bir silah haline gelirler. Şimdi onlar karşılarına çıkan zorlu rakiplerini yenip, uzun zamandır bekledikleri hesaplaşmayı kazanabilecekler midir?

3. GECE HABİS

Yönetmen: Anastasiya Budakva
Oyuncular: Bahar Tutkum Ertok, Ozan Özdemir, Elif Özçelik
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 10 dk

Haftanın korku filmlerinden 3. Gece Habis, kendisine cinlerin musallat olmasıyla hayatı kabusa dönen genç bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Defne ve ailesi, yaşadıkları depremin ardından İstanbul’a yerleşirler. Onların taşınmasının ardından Defne için kabus dolu günler başlar. Defne, yaşadıklarından dolayı ailesinden de şüphelense de bunu kanıtlayacak hiçbir bilgiye sahip değildir. İlk iki geceyi korkuyla geçiren Defne, 3. gecenin sabahında üzerinde musallat olduğunu öğrenir. Habis cinleri 3. gece Defne için gelecektir. O gece Defne için artık cehennemdir.

AN

Yönetmen: M. Uğur Yağcıoğlu
Oyuncular: Anıl Altınöz, Zeynep Anıl, Tuğba Dokuzlar
Formatlar: 2D
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 21 dk

Zaman insanın algıladığı gibi sıralı değildir. An’lardan ibarettir. An’lar hep vardır ve var olacaktır.Doktor Çağrı, nöroloji uzmanıdır. Epilepsi hastalığını iyileştirmek için çalışmalar yapmak üzere bir şirketten fon alır. Araştırmalarında Epilepsi nöbeti esnasında hastalarının mekan odaklı zaman kırılması yaşadığını keşfeder. Elindeki fonu zamanın lineer akmadığını ispatlamak için kullanmak ister.

SİHİRLİ ORMANA YOLCULUK

Yönetmen: Şiar Zaim
Oyuncular: Birgül Akyar Demirel, Nihat Demirel, Alper Kemal Alp
Formatlar: 2D
Tür: Macera
Süre: 1 sa 20 dk

Gizemli ve sihirli bir ormanda bir hazinenin peşine düşen beş arkadaşın yaşadığı serüveni konu ediniyor. Küçük bir kasaba, gizemli bir ormanla çevrilidir. Ancak, bu orman sıradan bir orman değildir; içinde sihir dolu bir dünya gizlidir. Hikâye, cadı Beyaz’ın lanetlenmiş bir elması çalması ve bu yüzden çirkin bir cadıya dönüşmesiyle başlar. Beyaz, eski güzelliğine ve gücüne geri dönmek için elmasın izini sürerken, ona arkadaşları ve rehberleri Can eşlik eder. Ancak, sihirli ormandan kurtulmanın tek yolu, elması bulup ait olduğu yere geri bırakmaktır.

TEOREM

Yönetmen: Erman Er
Oyuncular: Doğa Yavuz, Gencer Güvercin, Sadi Celil Cengiz
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 27 dk

Erman Er’in yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı dram türündeki film “Teorem“in oyuncu kadrosunda Sadi Celil Cengiz, Gencer Güvercin, Doğa Yavuz, Ayhan Taş ve Ferhat Mete gibi isimler bulunuyor.

Önceki İçerikGeorge Clooney ve Brad Pitt yeniden bir arada
Sonraki İçerikKanada’nın en büyük sanat dolandırıcılığı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments