Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Nisan 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 7 Nisan 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur, Gizemli Ada Mençuna, Hayalet Suikastçi, Simülasyon, Mitat, Convenience Store, Gasp ve İncir Reçeli filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ZİNDANLAR VE EJDERHALAR: HIRSIZLAR ARASINDAKİ ONUR

Orijinal Adı: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
Yönetmen:
 Jonathan Goldstein, John Francis Daley
Oyuncular: Regé-Jean Page, Michelle Rodriguez, Chris Pine
Formatlar: 2D, 4DX, Atmos, Dublajlı, GoldClass, MPX, ScreenX, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 134 Dakika

Fantastik film tutkunlarını sinemaya çekecek Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves), ünlü rol yapma oyunu Dungeons & Dragons’un sinema uyarlaması, kayıp bir kalıntının peşine düşen bir grup maceracının hikâyesini konu ediniyor. John Francis Daley ve Jonathan Goldstein’ın yönetmenliğinde vizyona giren film, büyüleyici bir hırsız ve bir grup maceracının kayıp bir kalıntıyı geri almak için destansı bir soyguna girişmesi ve işlerinin ters gitmesi serüvenini anlatıyor.

GİZEMLİ ADA MENÇUNA

Yönetmen: Bora Onur 
Oyuncular:
 Sinan Çalışkanoğlu, Barış Başar, Ünal Yeter, Şahin Irmak, Leyla Günay
Formatlar:
 2D, Cinemini, DBOX, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Aile
Süre: 101 Dakika

Bora Onur’un yönetmen koltuğunda oturduğu yerli komedi Gizemli Ada Mençuna, aynı isimli bir video oyununun gerçek hayata uyarlanması. Filmde, bu oyunu deneyimlemek üzere bir adaya davet edilen on çocuğun başından geçenler anlatılıyor.

HAYALET SUİKASTÇİ

Orijinal Adı: Assassin
Yönetmen: Jesse Atlas
Oyncular: Andy Allo, Dominic Purcell, Bruce Willis
Formatlar: 
2D, Altyazılı, Tempur
Tür:
 Aksiyon
Süre: 88 Dakika

Bruce Willis, Andy Allo ve Dominic Purcell’in başrollerini paylaştığı Hayalet Suikastçi (Assassin), gizli bir görev sırasında arkadaşı öldürülünce adaleti sağlamak için gizli operasyona sızan elit bir askerin hikâyesini konu ediyor. Film Valmora’nın, bir ajanın zihninin başka bir kişinin vücudunda gizli, ölümcül görevler gerçekleştirmesini sağlayan fütürist mikroçip teknolojisini icat etmesi ve sonrasında başından geçenleri beyaz perdeye taşıyor.

SİMÜLASYON

Orijinal Adı: Simulant
Yönetmen:
 April Mullen
Oyuncular: Jordana Brewster, Robbie Amell, Sam Worthington
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 98 Dakika

Kanada yapımı bir bilim kurgu filmi olan Simülasyon (Simulant), kendi özgürlüklerini elde etmeye çalışan yapay zekaları durdurmaya çalışan bir ajanın hikayesini konu ediyor. Filmde, kocasını trajik bir kazada kaybeden Faye’nin, eşinin yerini insansı bir yapay zeka olan SIM ile doldurması ve sonrasında SIM’lerin insanlara karşı başkaldırması sonrası yaşanan amansız mücadele anlatılıyor.

MİTAT

Yönetmen: Süleyman Arda Eminçe
Oyuncular: Sinan Albayrak, Dilek Serbest, Kadir Doğulu
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 101 Dakika

Kadir Doğulu, Sinan Albayrak ve Dilek Serbest’li kadrosuyla vizyona giren Mitat, son derece sıradan bir hayatı olan Mitat Karaman’ın, bir gece zil çalınca uyanıp diyafon düğmesine basarak apartman kapısını açmasıyla değişen hayatını anlatıyor. Kendisini bir anda beklenmedik bir olayın içinde bulan Mitat, başına gelenlerden kurtulmayı başarabilecek midir?

CONVENIENCE STORE

Yönetmen: Michael Borodin
Oyuncular: Zukhara Sanzysbay, Tolibjon Suleymanov, Lyudmila Vasilieva
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Suç
Süre: 106 Dakika

Muhabbet, Moskova’nın kenar mahallerinden birindeki bir bakkalda canını dişine takarak çalışmakta, geceleri de burada kalmaktadır. Birlikte çalıştığı diğer yasadışı göçmenler gibi ona da emeği karşılığında tek ruble dahi ödenmemekte, molaya çıkmasına dahi izin verilmemektedir. Bakkalın sahibi, yeni doğmuş oğlunu elinden aldığında Muhabbet’in de canına tak eder; çaresizliğin ve korkusunun üstesinden gelerek özgürlüğünü kazanır, diğerlerini kurtarır, ancak Rusya’dan ayrılmak zorunda kalır. Anavatanı Özbekistan’a dönen Muhabbet, çocuğunu ne pahasına olursa olsun geri almak için mücadele etmeye başlar. “Galyanovo kölelerinin” 2016’da ortaya çıkan gerçek hikâyelerinden uyarlanan Mahalle Bakkalı, çağdaş köleliğin dehşet verici yanlarını gerçekçi yaklaşım ve müthiş bir görsellikle aktarıyor. Mahalle Bakkalı, sinema okumadan önce Rusya’da göçmen işçi olarak çalışan Taşkent doğumlu yönetmen Michael Borodin’in ilk filmi. Film, dünya prömiyerini yaptığı Berlinale Panorama bölümünden C.I.C.A.E Ödülü ile döndü ve Türkiye prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

GASP

Yönetmen: Mohsen Rabiei
Oyuncular: Beyzanur Önispir, Sercan Boztepe, Nergis Odzak
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 87 Dakika

Sema eşinin onu aldattığını düşünür ve bir büyücüye gidip eşine büyü yaptırır. Bir süre sonra bu hoca kanserden ölür ve eski evini artık cinler ele geçirmiştir. Mustafa ve Sema çiftinin Cansu, Selim ve Emir adında üç çocukları vardır. Mustafa eski bir ev satın alır ve taşınırlar. Bu ev büyücünün evidir. Ev çok büyük ve çok eskidir. Evde açıklanamayan garip olaylar olur. Çocuklar garip sesler duymaya başlar. Duydukları ses “bu ev bizim evimiz buradan gidin “ gibi cümlelerdir. Korkunç yaratıklar görmeye ve sesler duymaya devam ederler. Gördükleri şeylerin cin olduğuna inanırlar. Cin, Sema’nın bedenine girer. Sema tüm aile üyelerine saldırır ve tüm evi dağıtır. Mustafa birinden yardım almaya karar verir ve yaşlı bir hoca bulur. Hoca, cini Sema’nın bedeninden çıkarmayı başarır. Fakat cin hocanın bedenine girmiştir.

İNCİR REÇELİ

Yönetmen: Aytaç Ağırlar
Oyuncular: Melike Güner, Halil Sezai Paracıkoğlu, Mustafa Uzunyılmaz
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 95 Dakika

Metin 30’lu yaşlarında hayatını TV’lere skeç yazarak kazanan bir adamdır. Yazdığı senaryoları reddedilen bir gün gittiği barda, hayatını tümüyle değiştiren Duygu’yla tanışır. Duygu ve Metin bir masala başlarlar ama sonu başından belli bir masaldır bu.

Önceki İçerikCalvin Klein İlkbahar 2023 kampanyasında yıldızlar geçidi
Sonraki İçerikİstanbul’un kültür sanat rotasına yeni bir soluk: “House of Performance”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments