Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (8 Aralık 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 8 Aralık 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı, Haile 2: Var mı, Yok mu?!, Başka Bir Hayatta (Past Lives), Jeanne du Barry, Sessiz Gece (Silent Night) ve Viyana Operası Sahne Arkası (Backstage Wiener Staatsoper) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

MURAT GÖĞEBAKAN: KALBİM YARALI

Yönetmen: Ali Ayyıldız
Oyuncular: Tuvana Türkay, Burak Sevinç, Hande Soral
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 2 sa

Ali Ayyıldız yönetmenliğinde vizyona girecek Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı, 2014 yılında vefat eden sanatçı Murat Göğebakan’ın hayat hikayesini konu ediniyor. Burak Sevinç, Tuvana Türkay ve Hande Soral’ın oyuncu kadrosunda bulunduğu filmde, ünlü müzisyen Murat Göğebakan’ın zorluklarla dolu hayatı anlatılıyor. Zorlu koşullarda süren hayatında yokluktan başlayıp şöhret basamaklarını adım adım çıkan Murat Göğebakan, bir yanda sağlık sorunlarıyla mücadele ederken diğer yanda kendisine yapılan ihanetle yüzleşmesi ağır bir darbe almasına neden olur.

HAİLE 2: VAR MI, YOK MU?!

Yönetmen: Alper Mestçi
Oyuncular: Ömer Gecü, Betigül Ceylan, Gülşah Aydın
Formatlar: 2D, Sky Auditorium
Tür: Korku
Süre: 1 sa 25 dk

Haftanın korku filmlerinden Haile 2: Var mı, Yok mu?!, geçmişe hapsolmuş kabuslarla dolu bir evde yaşananları konu ediniyor. Evin çatlaklarından yatırların fısıldadığı lanet, evin ziyaretçilerini sonsuz bir kabusa hapseder. Her bir odada, geçmişteki hataları yankılayan bir ayna bulunur. Zamanın duvarların arasında hapsolduğu odada kabustan kurtulmak mümkün değildir. Gelen ziyaretçilerin günahlarıyla dolan bu evden çıkış mümkün değildir…

BAŞKA BİR HAYATTA

Orijinal Adı: Past Lives
Yönetmen: Celine Song
Oyuncular: John Magaro, Teo Yoo, Greta Lee
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, VIP
Tür: Dram
Süre: 1 sa 45 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Celine Song’un üstlendiği Başka Bir Hayatta (Past Lives), farklı yollara savrulan iki çocukluk arkadaşının hikayesini konu ediniyor. Nora ve Hai Sung, birbirlerine derinden bağlı olan iki çocukluk arkadaşıdır. Ancak Nora’nın ailesinin Kore’den Kanada’ya göç etmesiyle birbirlerinden kopmak zorunda kalırlar. Birbirlerinden habersiz geçen yirmi yılın ardından kader onları New York’ta yeniden bir araya getirir. Birlikte geçirdikleri bir hafta boyunca aşkları ve geçmişleriyle yüzleşirler.

JEANNE DU BARRY

Yönetmen: Maiwenn
Oyuncular: Johnny Depp, Maiwenn, Benjamin Lavernhe
Formatlar: 2D, GoldClass, ScreenX, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 1 sa 57 dk

Johnny Depp’in başrolünde olduğu Jeanne du Barry, sınıf atlamaya çalışan işçi sınıfından Jeanne Vaubernier’in, Kral 15. Louis ile tanıştıktan sonra değişen hayatını konu ediniyor. Jeanne’nin sayesinde zenginleşen sevgilisi Count du Barry, onu Kral ile tanıştırmak ister ve Richelieu Dükü aracılığıyla bir toplantı organize eder. Ancak görüşme beklenenden bambaşka geçer ve XV. Louis ve Jeanne, birbirlerine ilk görüşte aşık olur. Kral, Jeanne sayesinde yaşamın zevkini yeniden keşfeder. Ancak çok geçmeden skandal patlar. Kimse sokaklardan gelen bir kadını sarayda istememektedir…

SESSİZ GECE

Orijinal Adı: Silent Night
Yönetmen: John Woo
Oyuncular: Joel Kinnaman, Catalina Sandino Moreno, Kid Cudi
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 44 dk

Haftanın aksiyon filmi Sessiz Gece (Silent Night), oğlunun ölümünün sorumlularından intikam almak için suç dolu bir dünyaya adım atan acılı bir babanın hikayesini konu ediniyor. Noel arifesinde kavgalı iki çete arasındaki çatışma, Brian Godlock’un oğlunun ölümüyle sonuçlanır. Kendisini dilsiz bırakan bir yaralanmanın ardından iyileşmeye çalışan Godlock, adaleti kendi elleriyle sağlamak, oğlunun ölümümün intikamını almak için harekete geçer.

VİYANA OPERASI SAHNE ARKASI

Orijinal Adı: Backstage Wiener Staatsoper
Yönetmen: Stephanus Domanig
Oyuncular: Marco Armiliato, Simon Keenlyside, Elina Garanca
Formatlar: 2D, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Belgesel
Süre: 1 sa 34 dk

Film, dünyaca ünlü Viyana Devlet Operası’nın perde arkasında gerçekleşenleri konu ediniyor.

Önceki İçerik“Kuş Uçuşu” ikinci sezonuyla geri dönüyor
Sonraki İçerikEsin İris’ten yeni şarkı: “Sana Bi’ Şey Olmasın”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments