Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (8 Eylül 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 8 Eylül 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Dehşetin Yüzü 2 (The Nun II), Küçük Allen ve Galaksi Yolcusu (The Little Alien), Kaçakçılar (Smugglers), Şeytanın Elçileri, Şeytana Sempati (Sympathy for the Devil), Bulutların Üstünde, Kar ve Ayı ve Sonsuz Sır (The Eternal Daughter) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

DEHŞETİN YÜZÜ 2

Orijinal Adı: The Nun II
Yönetmen: Michael Chaves
Oyuncular: Jonas Bloquet, Storm Reid, Taissa Farmiga
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür: Korku
Süre: 1 sa 50 dk

The Nun’da yaşanan olaylardan dört yıl sonra Rahibe Irene, yaşadığı travmayı atlatmaya çalışır. Bu sırada garip olaylar ve açıklanamayan ölümlerle ilgili söylentiler yayılmaya başlar ve kısa süre sonra Irene, iblisle ilk karşılaştığı manastıra geri çağrılır. Tuhaf olayları araştırmaya başlayan Rahibe Irene, Valak’ın geri döndüğünü ve her zamankinden daha güçlü olduğunu keşfeder. Rahibe Irene korkularının üstüne gidip, iblisle yüzleşmelidir.

KÜÇÜK ALLEN VE GALAKSİ YOLCUSU

Orijinal Adı: The Little Alien
Yönetmen: Amalie Naesby Fick
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, VIP
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 25 dk

Küçük Allen, babası ile yeni bir kasabaya taşınmıştır. Allen, yeni arkadaşlar ararken birdenbire yaşlı ve UFO takıntılı komşusu için anten görevi görmeye başlar. Uzaylı bir kız olan Britney dünyaya düşer ve Küçük Allen ile tanışır. Artık Allen’ın önemli bir görevi vardır ve bu da Birtney’in galaksisine geri gitmesine yardım etmek. Bu zorlu görevde bu ikiliyi birbirinden çılgın maceralar beklemektedir.

KAÇAKÇILAR

Orijinal Adı: Smugglers
Yönetmen: Seung-wan Ryu
Oyuncular: Kim Hye-su, Yum Jung-ah, Zo In-sung
Formatlar: 2D, ScreenX, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 9 dk

Haenyeo, huzurlu sahil kasabası Guncheon’da bir kimya fabrikası inşa edildiğinde bir gecede işini kaybetti. Chun-ja (Kim Hye-soo), geçimini sağlamanın yolunu arayan bir savaşçıdır. Denize atılan bir nesneyi kaldırarak çok para kazanabileceğiniz söyleniyor. Kaçakçılık dünyasını öğrenir ve tehlikeli olduğunu bilmesine rağmen geçimini sağlamak için cesur bir karar veren haenyeo lideri Jin-sook’a (Yum Jung-ah) çekici bir teklifte bulunur . Ulusal kaçakçılık kralı Çavuş Kwon (Zo In-sung) ile tanışınca kaçakçılığa aşık olur. Sonra bir gün, hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir servet kazanma fırsatı gelir.

ŞEYTANIN ELÇİLERİ

Yönetmen: Özlem Yeşilyurt
Oyuncular: Caner Gölcüoğlu, Atilla Karahan, Cemre Yalçın
Formatlar: 2D, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 23 dk

Aslı, Berk ve Tuna isimli 3 sapkın, satanist ayinler yapan arkadaş vardır. Yakında, bin yılda bir denk gelen kutsal yılın, kutsal ayın 13’ü yaklaşmaktadır ve bu ayin için pentagramın köşeleri gibi 5 kişi olmak gerekmektedir. 1 kurban ve 4 ayin yapan.

ŞEYTANA SEMPATİ

Orijinal Adı: Sympathy for the Devil
Yönetmen: Yuval Adler
Oyuncular: Joel Kinnaman, Alexis Zollicoffer, Nicolas Cage
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 30 dk

İntikam cehennem gibi bir yolculuktur. Nicholas Cage’in şeytani yüzünü görmeye hazır mısınız? Karısı doğum yapmakta olan bir adam hastaneye yetişmek üzeredir. Hastane önünde birden arabasına yabancı bir adam biner. Arabaya binen adam silah zoruyla sürücüye sürmesini söyler ve aksiyon dolu olaylar başlar. Yolda yaşanan şok edici olayların ışığında görünenin hiç de görüldüğü gibi olmadığı anlaşılacak ve kimin gerçekten masum kimin şeytan olduğu ortaya çıkacaktır.

BULUTLARIN ÜSTÜNDE

Yönetmen: Deniz Çınar
Oyuncular: Kerim Aydemir, Ruhi Sarı, Cemal Hünal
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 24 dk

Film, çalıştığı gazeteye haber yapmak için yola çıkan Gökhan’ın ıssız bir arazide aracının bozulması ve ardından gizemli bir yabancı ile tanışıp çaresizlikten peşine takılması sonucu ikilinin başından geçen olayları anlatıyor.

KAR VE AYI

Yönetmen: Selcen Ergun
Oyuncular: Saygın Soysal, Merve Dizdar, Asiye Dinçsoy
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 1 sa 33 dk

Aslı, bitmek bitmeyen kışın dışarıyla bağlarını kestiği, kış uykusunda erken uyanan ayı söylentilerinin kulaktan kulağa yayıldığı bir kasabaya hemşire olarak atanmıştır. Bir gece, kasabadan bir adamın ortadan kaybolmasıyla kendisini adım adım su yüzüne çıkan güç ilişkilerinin, sır ortaklıklarının ve şüphenin içinde bulur. Dünya prömiyerini 2022 yılında dünyanın en önemli film festivallerinden Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan Kar ve Ayı, Selcen Ergun’a 66. San Francisco Uluslararası Film Festivali’nde ‘Yeni Yönetmenler Ödülü’nü, 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi İlk Film Ödülü’nü ve filmdeki performansı ile Merve Dizdar’a da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırdı.

SONSUZ SIR

Orijinal Adı: The Eternal Daughter
Yönetmen: Joanna Hogg
Oyuncular: August Joshi, Tilda Swinton, Louis
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 36 dk

Bir sanatçı ve yaşlı annesi, artık bir otele dönüşmüş olan eski aile evlerine döndüklerinde, uzun süredir saklı kalmış sırlarla yüzleşirler. Tilda Swinton’ın muazzam ve derinlikli performansıyla, Joanna Hogg’un bu son filmi, ebeveyn ilişkileri ve geride bıraktıklarımıza dair sarsıcı ve büyüleyici bir hikaye.

Önceki İçerikBir Kadın Hikâyesi: Onun
Sonraki İçerikKemal Bozkurt’tan yeni single: “Yalnız Bırak”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments