Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (8 Mart 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 8 Mart 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Hayali (Imaginary), Emanet, Hayatımız Roman, Rahha, Geride Kalanlar (The Holdovers), Tetikçi (Freelance), Süper Kahramanlar: Sihirli Dünya (Crazy Kwai Boo: Sanxingdui Spirited Away), Minik Fare ve Sevimli Ayının Maceraları (Ernest and Celestine: A Trip to Gibberitia) ve Hatır (Memory) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

GERİDE KALANLAR

Orijinal Adı: The Holdovers
Yönetmen: Alexander Payne
Oyuncular: Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da’Vine Joy Randolph
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 2 sa 13 dk

Alexander Payne yönetmenliğinde vizyona giren Geride Kalanlar (The Holdovers), Noel zamanı okulda gidecek yeri olmayan öğrencilere nezaret eden bir öğretmenin hikayesini konu ediniyor. Öğretmen Paul Hunham, Noel zamanı okulda kötü davranışları nedeniyle sürekli atılmakla tehdit edilen zeki Angus’la baş başa kalır. Onlara kendi oğlu yakın zamanda Vietnam’da kaybolan Afrikalı Amerikalı bir kadın olan baş aşçı Mary de eşlik eder. Üçü, New England’da iki hafta boyunca komik talihsizlikleri paylaşan beklenmedik bir Noel ailesi oluşturur.

HAYALİ

Orijinal Adı: Imaginary
Yönetmen: Jeff Wadlow
Oyuncular: Veronica Falcon, Betty Buckley, Matthew Sato
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 44 dk

Haftanın korku ve gerilim türündeki filmlerinden Hayali (Imaginary), doğduğu eve geri dönen ve orada beklenmedik durumlarla karşılaşan bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Jessica, yeni kocası Max ve iki kızıyla birlikte eski ebeveynlerinin evinde, büyük şehrin banliyölerinde rahat bir yaşam sürmeyi sabırsızlıkla bekler. Eve gittiklerinde küçük kızı Alice, bodrumda Jessica’nın eski peluş oyuncak ayısı Chauncey’yi bulur. Oyuncak ayıya tuhaf bir bağlılık geliştiren Alice, çok geçmeden tuhaf davranmaya, hatta tehlikeli şeyler yapmaya başlar. Jessica, kısa süre içerisinde Chauncey’nin oynadığı şeyin bir peluş oyuncak ayıdan çok daha fazlası olduğunu fark eder…

SÜPER KAHRAMANLAR: SİHİRLİ DÜNYA

Orijinal Adı: Crazy Kwai Boo: Sanxingdui Spirited Away
Yönetmen: Yunfei Wang
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 41 dk

Haftanın animasyon filmi Süper Kahramanlar: Sihirli Dünya (Crazy Kwai Boo: Sanxingdui Spirited Away), bilmediği sihirli bir dünyada kaybettiği altın asayı bulmaya çalışn Kwai Boo ve arkadaşlarının maceralarını konu ediyor. Yanlışlıkla boyutlar arası bir evrene giden Kwai Boo, bilmediği bu sihirli dünyada efsanevi Shu’nun altın asasını kaybeder. Bu durum üzerine Kwai Boo ve arkadaşları asayı bulmak için harekete geçer. Ne olursa olsun asayı bulup, ait olduğu müzeye iade etmek için mücadele eden Kwai Boo, asanın gücüyle kendi hazinesini keşfeder.

TETİKÇİ

Orijinal Adı: Freelance
Yönetmen: Pierre Morel
Oyuncular: Alison Brie, Alice Eve, John Cena
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 49 dk

John Cena, Alison Brie ve Juan Pablo Raba’lı usta oyuncu kadrosuyla vizyona girecek Tetikçi (Freelance), emeklilik hayatından bunalmışken kendisini bir anda büyük bir maceranın içerisinde bulan eski bir askerin hikayesini konu ediniyor. Emekli özel kuvvetler askeri olan Mason’a, bir Güney Amerika ülkesinin devlet başkanıyla röportaj yapmaya gidecek ünlü gazeteci Claire’in güvenliğini sağlaması teklif edilir. Ancak onlar röportaj için gittiklerinde ülkede ayaklanma çıkar. Kendilerini bir anda beklenmedik bir durumun içerisinde bulan eski asker, gazeteci ve acımasız ülke lideri, hayatta kalmak için güçlerini birleştirmek zorundadır…

HATIR

Orijinal Adı: Memory
Yönetmen: Michel Franco
Oyuncular: Brooke Timber, Jessica Chastain, Peter Sarsgaard
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 39 dk

Brooklyn’de yaşayan sosyal hizmet görevlisi, sade bir hayat sürdüren ve iyileşmekte olan bir alkolik olan Sylvia, kız kardeşi Olivia’nın ısrarıyla lise mezunlar buluşmasına katılır. Ancak buluşmada Saul’un onu evine kadar takip etmesiyle her şey değişir. Bu beklenmedik karşılaşma ikisini de derinden etkiler ve geçmişin kapısını aralar.

MİNİK FARE VE SEVİMLİ AYININ MACERALARI

Orijinal Adı: Ernest and Celestine
Yönetmen: Jean-Christophe Roger, Julien Chheng
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 20 dk

Ernest ve Célestine, kırılan kemanını tamir ettirmek için Ernest’in ülkesine döner. Müziğin ülke çapında yasak olduğunu öğrenirler. Ayı Ernest ülkelerine neşe getirmek için müzikal maceralarıyla keyifli anlar yaşatırlar.

RAHHA

Yönetmen: İlker Çavga
Oyuncular: Günce Ateş, Ayça Çataltaş, Ulukan Ağdaş
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 50 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini İlker Çavga’nın üstlendiği Rahha, bin yıldır bir büyünün altında kalan bir kral ile kraliçenin üzerindeki bu büyünün kalkmasını konu ediniyor. Ölümünden sonra karısının başka bir kral ile birlikte olmasını istemeyen kral, bu durumun gerçekleşmesini önlemek için define cinlerinin atası ve en tehlikelisi olan Rahha‘ya düğününde eşine hediye ettiği bileziği sunarak bir anlaşma yapar. Bitirme tezi için paranomal bir olayı kaydetmek isteyen bir grup arkadaşsa Afyonkarahisar’da bu bileziği bulunca işler karmaşıklaşır. Öfkelenen Rahha gruba musallat olur…

EMANET

Yönetmen: Ali İlhan
Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Tuvana Türkay, Turgay Tanülkü
Formatlar: 2D
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 37 dk

Senaryosunu Haluk Özenç’in yazdığı, yönetmenliğini Ali İlhan’ın üstlendiği Emanet, geçmişi sırlarla dolu olan bir adam ve ailesinin hayatına odaklanıyor. Geçmişi sırlarla dolu olan Orhan Usta, dağılmak üzere olan ailesiyle birlikte onlara ait olmayan bir emaneti korumaya çalışır. Her şeylerini kaybettikleri bu süreçte Orhan ve ailesi, birbirlerini yeniden bulur.

HAYATIMIZ ROMAN

Yönetmen: Savaş Sancak
Oyuncular: Anıl Altan, Cem Belevi, Aslı Bekiroğlu
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 45 dk

Haftanın komedi filmlerinden Hayatımız Roman, polislerden kaçarken kendilerini bir Roman mahallesinde bulan Nihat ve Öykü’nün hikayesini konu ediniyor. Peşlerindeki polisten kaçan Öykü ve Nihat’ın yolu bir tesadüf sonucu Roman mahallesine düşer. Suçsuz olduklarını kanıtlamaya çalışan Nihat ve Öykü, bir türlü kimseye kendilerini inandıramazlar. Bu koşuşturma içerisinde Nihat ve Öykü arasında bir yakınlaşma başlar.

Önceki İçerikYeni Çıkan Kitaplar (Şubat 2024)
Sonraki İçerikLeyan Senay’dan ilk single: “Bluetiful”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments