Burcu Ünlü’nün ilk kişisel sergisi: “Yansımalar”

Burcu Ünlü’nün ilk kişisel sergisi “Yansımalar” 7 Mayıs’ta Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda açılıyor.

0

Burcu Ünlü, Yansımalar adlı ilk kişisel sergisiyle, 7-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçının geçtiğimiz yıl yaptığı “Yansıma” adlı tablosuyla başlayan sergi hayali, bu hayali yansıtan 13 şehir ve 15 resme uzanıyor. İzleyicilerin kendilerinden yansımalar bulabileceği seçki, daha önce gördüklerimize farklı bir gözle bakmamız ve kendimizle karşılaşmamız için fırsat yaratırken bir yandan da aynalama efektiyle dikkat çekiyor.

Moda Tasarımı eğitiminin izlerini resimlerindeki canlı renklerinde görebileceğimiz sanatçı, pastel boyadan yola çıkarak mumlama tekniğiyle üretiyor. Beş senedir sanat üretimlerine yoğunlaşan Ünlü, son bir senelik çalışmalarını “Yansımalar” başlığı altında bir araya getiriyor ve ilk kez izleyiciyle buluşturuyor. Seyahat tutkusunu resimlerine yansıtan sanatçının işlerinde doğa olayları, gün doğumu ve batımı, güneşin parlaklığı, denizin ışıltısı gibi detaylar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Farklı şehir isimleri eserlere de ilham oluyor ve adını veriyor.

Ünlü izleyiciyi de içsel yolcuğunun yansımasına ortak olmaya davet ediyor. Her birimizin bir diğerinin aynası olduğu bu dünyada güneş gibi, deniz gibi ışığını yansıtarak çoğalmak ve çoğaltmayı amaçlıyor. İlk sergisinde küratör ve sanatçı kimliğini harmanlayacak olan Ünlü, “Yansımalar” ile başlayan sanatsal yolculuğunda ışığını farklı şekillerde yansıtma niyetiyle yola devam ediyor.

İyiliğin gücüne ve yansımasına olan inançla, sergiye de adını veren “Yansıma” adlı eserden elde edilecek gelir, Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanacak.

A: Ortaköy, Muallim Naci Cd. 21/A, 34347 Beşiktaş/İstanbul
T: +90 (212) 351 93 90
W: beltas.com.tr/tarihi-husrev-kethuda-hamami

Önceki İçerikRockA’dan yeni şarkı: “Uykundan”
Sonraki İçerik2024 WGAW Laurel Senaryo Yazarlığı Başarı Ödülü Walter Hill’e verildi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments