RockA’dan yeni şarkı: “Uykundan”

RockA yeni teklisi "Uykundan"ı sevenleriyle buluşturdu.

0

RockA, Pasaj&Garaj Müzik etiketli yeni şarkısı ‘Uykundan‘ı tüm dijital platformlarda yayımladı. Alternatif ve deneysel sahnenin kendi stili ve müzik anlayışıyla farklı bir kulvar açan RockA’nın yeni teklisi Uykudan’nın sözü ve müziği grubun aynı zamanda vokal bölümünü üstlenen Halil Özüpek‘e ait.

RockA, 2005 yılında Ankara’da kurulan, genel anlamda nu metal ve alternatif rock tarzlarında çalışmalar yapan Türk müzik grubudur. Uzun zaman amatör çalışmalar yaparak önemli etkinlik ve festivallerde kendine yer bulmayı başaran grup, ilk majör yapımını 2012 yılında DMC Müzik Yapım şirketinden çıkardı. 1997 yılında çıkan ve bir döneme damgasını vurmuş Tarkan’ın kült şarkısı Ölürüm Sana’ya  yaptığı cover ile Tarkan’ın desteğini alan RockA, şarkının klibinde Tarkan’ın da kendisine eşlik etmesiyle beraber tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ertesi yıl yine DMC etiketiyle ilk albümü “101”‘i yayınlayan grup, takip eden dönemde sırasıyla 2018’de “Sarılır Ay Geceye”, 2019’da “Unutulur Her Şey” ve 2020’de “herANKARAnlık” single çalışmalarını yayınladı. Pandemi dönemi sonrası 2021 yılıyla birlikte üst üste yayınladığı şarkılarıyla hem stüdyo hem konser çalışmalarına hız veren RockA, geçtiğimiz Eylül ayında yapılan ve çok ses getiren “Zülfü Livaneli” şarkılarıyla Nazım Hikmet’in hayatını anlatan biyografik müzikal “Ben Nazım”da yer aldı. 2022 yılında PASAJ Müzik ile anlaşan RockA, istikrarlı bir şekilde üretmeye ve konserlerine devam ediyor.

UYKUNDAN

Söz & MüzikHalil Özüpek
MixHalil Özüpek
MasteringÇağlar Türkmen
FotoğraflarTayfun Çetinkaya
Grafik TasarımCemre Kamacıoğlu
Önceki İçerik20. Akbank Kısa Film Festivali başlıyor
Sonraki İçerikBurcu Ünlü’nün ilk kişisel sergisi: “Yansımalar”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments