Buse Türker ikinci teklisi “Seyyah” ile müzikseverlerle buluşuyor

Geçtiğimiz yıllarda yayınladığı “Uzatmayalım” isimli teklisiyle dikkatleri çeken Buse Türker, uzun süredir üzerinde çalıştığı şarkısı “Seyyah” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Farklı müzik tarzlarından iddialı örnekleri, piyano performansı eşliğinde seslendiren ve müzik dünyasında çok az örneği olan bu konseptle ilgi çeken Buse Türker, sözü, müziği ve düzenlemesi Genco Arı’ya ait olan “Seyyah”ı iki versiyon halinde dinleyiciye sunuyor. 

İçerisinde pop, soul ve etnik unsurları barındıran “Seyyah”ın ilk versiyonu piyano – vokal yorumu. Aynı zamanda şarkının iddialı bir remix versiyonu da müzikseverlerle buluşuyor.

Müzik yolculuğuna ve eğitimine küçük yaşlarda başlayan Buse Türker, 2004 yılında 13 yaşındayken ilk albümünü yayınladı. Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi Müzik Bölümü’ne devam ederken bir yandan da piyano ve armoni dersleri aldı. Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera bölümünde lisans eğitimi aldı.

2011 yılında yerli ve yabancı şarkıları kendine özgü yorumuyla seslendirdiği piyano/vokal performansları yapmaya başlayan Buse Türker, bu süre zarfında Türkiye’nin önde gelen orkestraları ile de performanslar gerçekleştirdi. 

Etiketler

0 yorum “Buse Türker ikinci teklisi “Seyyah” ile müzikseverlerle buluşuyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest