Deja-vu’dan 20. Yıla Özel Konser

0

2000’li yıllara damgasını vuran, yıllar içinde hayran kitleleri artarak çoğalan Deja-vu 17 Ekim’de Dorock XL’da 20. yıla özel konserini verecek.

Konserde çok sayıda rock sanatçısının da sahne alacağı sürprizi bol konser için geri sayım başladı. Grup kuruluşunun 20. yılını kutlamaya hazırlandığı bu konser, aynı zamanda uzun bir aradan sonra eski ruh ile tekrardan sahnelere dönmesinin de ilk işareti.

1999 Ekim ayında Ankara’da kurulan Deja-vu yerli ve yabancı şarkıları yorumlayarak işe başladı. Seneler içerisinde bir çok organizasyonda sahne aldılar. “KENDİN COŞ” şarkısıyla 9. Efes Dark Roxy Müzik Günlerine katıldı. Buradan birincilikle ayrılan grup adını geniş kitlelere ulaştırdı.

Deja-vu 27 Haziran 2005 tarihinde “Kendin Coş” albümünü çıkardı. Albümde Bilge Kösebalan (Direc-t) vokalde, Görkem Karabudak(Çilekeş, Bubituzak) violinde katkı sağlamıştır. “Kendin Coş” albümünde 4 şarkıya video klip çekti. Çıkış parçası “Kendin Coş” Dream Tv’de 4 hafta boyunca Top 10 listesinde 1. sırada kalırken, MTV World Chart Express’e girmeyi başardı.

Deja-vu, 2007 yılına kadar medyanın yanı sıra sayısız organizasyonlarda ve festivallerde boy göstermiştir. 2007 yılında “Aşk Nereye Kadar” teklisini çıkardı. Bu şarkıya Kasım 2007 yılında video klip çektiler. (Single internet üzerinden yayınlandı.)

2010 yılında “Sinir Ötesi Operasyon” albümünü çıkardılar. Yüksek tempolu, rock müziğe bağlama ve buziki tınılarının harmanlandığı bir albümle sevenleriyle 3 yıllık aradan sonra tekrardan buluştular. 2 şarkılarına video klip çektiler.

2015 yılında “Dünya Varmış” albümünü çıkardılar ve “Duydum ki Unutmuşsun” ve “Vardar Ovası” coverları beğeni gördü. 2018 yılında “MNYK” teklisini çıkardılar.

Önceki İçerikBuse Türker ikinci teklisi “Seyyah” ile müzikseverlerle buluşuyor
Sonraki İçerikÖdüllü fotoğraf yarışmasına ilgi büyük
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments