Butler’ın hesabı eve de, çarşıya da uymadı; 300 Spartalı gişede tulum çıkardı

Gerard Butler, bir söyleşide 300 Spartalı filmi hakkında düşüncelerini belirtti.

0

Gerard ButlerZack Snyder‘ın 300 Spartalı (300) filminin “berbat” olacağını varsaydığını açıkladı.

Adalet Birliği’nin (Justice League) Snyder’ın hazırladığı kurguyla yayımlanması Frank Miller‘ın çizgi romanının 2006 tarihli uyarlaması 300 Spartalı’nın yeniden değerlendirilmesine neden oldu. 300 Spartalı aynı zamanda, Snyder’ın yeniden çekilen 2013 yapımı Superman filmi Man of Steel‘dan 7 sene önce yönettiği ilk çizgi roman uyarlamasıydı. Filmde Kral Leonidas‘ı canlandıran Butler filmin başarılı olacağına her zaman güvenmediğini anımsadı.

Hollywood Reporter’a verdiği ropörtajda Butler o günleri şöyle anlattı: “Bazen kırmızı pelerin ve küçük deri külotla etrafta dolaştığım zamanlar olurdu, birisi hiçliğe işaret ederek ‘Bak! Yanan bir köy!’ derdi. Aman Tanrım. Bu film berbat olacak’ dediğimi hatırlıyorum.”

Butler rolüne hazırlanmak için günde 6 saat egzersiz yapıyordu ve bu da onun küçük bir speedo mayo ve kırmızı pelerin dışında bir şey giymemesini gerektiriyordu. Butler “Hayatımda vücudumun girdiği en iyi şekil oydu” diye övündü: “Bazı açılardan vücudumu mahvediyordum ama bunu yaparken harika görünüyordum.”

300 Spartalı 2006’da gişede beklenmedik bir başarı elde etmişti ve bu 2014’te 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi (300: Rise of an Empire) adlı bir devam filmini doğurmuştu. Hayranların yıllardır süren taleplerinin ardından geçen hafta yayımlanan Snyder’ın yeniden kurguladığı Adalet Birliği filmi karışık eleştiriler aldı.

Yönetmen, Batman‘in (Ben Affleck) yer aldığı birkaç karmaşık ve beklenmedik olay içeren serinin geleceği için iptal edilen planlarını da açıkladı. – Adam White

Önceki İçerikMutlaka görülmesi gereken en iyi dalış yerleri: Maldivler
Sonraki İçerikJean Anouilh’in “Antigone” oyunu Dünya Tiyatro Günü’nde Clubhouse’da
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments