Cahit Kukul’dan “Marduk Geliyor”

Cahit Kukul'un Burak Eren ve Alper Gadiş'le birlikte kaydettiği yeni çalışması "Marduk Geliyor" müzik platformlarında sevenleriyle buluştu.

0

Rami’de başlayan müzikal yolculuğunda; Siyah Gölgeler, Yeraltı Dörtlüsü, Hardal ve Meteor toplulukları bünyesinde yer alan Cahit Kukul’un solo çalışması “Marduk Geliyor” dinleyicilerle buluştu.

Uzun yıllar önce bestelemiş olduğu çalışmasını pandemi sürecinde kaydeden Cahit Kukul, Burak Eren ve Alper Gadiş ile birlikte kayıt çalışmalarını gerçekleştirdi. Üretim hayatı boyunca kuşağının uzun saçları, yaşamı ve müzikal görüşleri kabul görene değin mücadele eden Kukul, son süreçte birçok şarkı besteledi. İlerleyen zamanlarda bu kayıtları da gerçekleştirmeye gayret ediyor.

“Marduk Geliyor” şarkısının kahramanı Marduk uzaydan gelen bir savaşçı… Her zaman iyilerin yanında ve tüm evrendeki kötülüklerin de daima karşısında olarak iyi niyet, sevgi, barış ve kardeşlik elçisi olarak sonsuza kadar evrende tınlamaya devam edecektir.

Cahit Kukul, Burak Eren ve Alper Gadiş’e tüm yolculuğunda onunla beraber oldukları için sonsuz teşekkür ediyor. Bu çalışmayla birlikte her zaman iyilerin kazanmasını temenni ediyor.

“Bazen zor zamanlar olur, ama gönül dostlarıyla çıkılan yolun sonu her şeyin önüne geçer zamanın bile… Önemli olan da evrene ne söylediğimiz ve bu yolun sonunda er ya da geç iyi insanlarla kurduğumuz gönül bağı ve birliktelik değil midir?

“Selam iyiler, durun kötüler
Selam dostlarım, selam yiğitler…”

MARDUK GELİYOR

Önceki İçerikDiyarbakır Hafızası’nda yeni bölümler: “Üretimin hikâyesi: Kavşaklar, bereket ve siyaset”
Sonraki İçerik“Uluslararası Orta Asya’dan Anadolu’ya Baraklar Sempozyumu” açılışı yapıldı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments