Christopher Nolan’dan “The Curse” dizisine tam not

The Curse, eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes'da 100 üzerinden 94 gibi mükemmele yakın bir puana sahip.

0

Christopher Nolan, başrollerini Emma Stone ve Nathan Fielder‘ın paylaştığı hiciv dizisi The Curse‘ten övgüyle söz ediyor.

10 bölümden oluşan ve geçen kasımda BluTV’de gösterime giren The Curse, HBO’nun The Rehearsal dizisiyle tanınan Nathan Fielder ve Netflix’in çok beğenilen filmi Uncut Gems’in yönetmeni Benny Safdie tarafından yaratıldı.

The Curse, çocuk sahibi olmaya çalışan, bir realite şova katıldıkları için günlük hayatları 7/24 filme alınan ve başlarına bir lanet geldiğine inanan bir çiftin hikayesine odaklanıyor.

Showtime, Oppenheimer ve Tenet’in Oscar adayı yönetmeni Nolan’ın moderatörlüğünde özel bir soru-cevap bölümü yayınladı.

53 yaşındaki yönetmen, diziden övgüyle bahsetti ve şöyle dedi: “Bu inanılmaz bir dizi ve daha önce televizyonda gördüğüm hiçbir şeye benzemiyor.”

“Ezber bozan” çok az dizi olduğunun altını çizen Nolan, The Curse’ü David Lynch’in meşhur dizisi İkiz Tepeler’le (Twin Peaks) kıyasladı: “Gerçekten emsali olmayan çok az dizi var. İkiz Tepeler, The Prisoner ya da Dennis Potter’ın Singing Detective’i gibi şeylere geri dönüyorsunuz, bu yüzden inanılmaz bir alandasınız ve doruk noktasını yakalamak için sabırsızlanıyorum.”

“Şaşırtıcı ve harika”

Dizinin başrol oyuncularından Emma Stone’dan övgüyle bahseden yönetmen ekledi: “Emma Stone hakkında konuşmak istiyorum. Bence performansı kesinlikle şaşırtıcı ve harika.”

The Curse’te Stone ve Fielder’ın yanı sıra Benny Safdie, Corbin Bernsen ve Barkhad Abdi de rol alıyor. Showtime, dizinin ikinci sezonu için henüz onay vermedi.

THE CURSE

Önceki İçerikBir Memleket Sevdalısı: “Cem Karaca”
Sonraki İçerikBeyza Doğuç’tan ilk kitap: “KODA”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments