Çiğdem Erken’in dördüncü albümü: “Uyandım Yoksun”

0

Türk müziğinin önemli isimlerinden piyanist ve besteci Çiğdem Erken, 4. albümü “Uyandım Yoksun” ile müzikseverlerin karşısında.

1995’ten bu yana 60 tiyatro oyununun müziğinde piyanist, müzik direktörü, besteci olarak yer alan ve aynı zamanda son yıllarda film müzikleri ile de adını duyuran Çiğdem Erken’in yepyeni albümü “Uyandım Yoksun”un prodüktörlüğünü Redd grubundan tanıdığımız Doğan Duru üstlendi.

“Sanki Bir Masalmışız” ve “Kafamız Yıldızlı Pekiyi” adlı şarkıların sözleri ve bestesi albümün aranjörlüğünü de üstlenen Doğan Duru imzasını taşırken, albümdeki diğer şarkıların sözü ve bestesi Çiğdem Erken’e ait.

Çok küçük yaşlarda başladığı ve birçok ödül ve akademik başarıyı sığdırdığı müzikal kariyerinin 4. albümü Uyandım Yoksun’da Levent Özer, Volkan Topakoğlu, Berke Özgümüş, Cem Tuncer, Derya Türkan, Şenova Ülker, Didem Erken, Özge Metin, Özge Fışkın, Gürtuğ Gök, Bayramcan Boy ve Nurkan Renda gibi önemli müzisyenler ile çalışan Çiğdem Erken’e “Ben Seçtim Yolumu” şarkısında Halil Sezai, “Bir Kutuya Topla ve At Beni” şarkısında ise Çağan Irmak eşlik etti.

Yönetmenliğini Onur Özcan’ın üstlendiği “Yeniden Doğar mıyım” klibi tek kişi tarafından sosyal mesafe kurallarına uyarak ev ortamında çekildi.

Mix ve mastering’i Erim Arkman’a ait olan albüm Hayyam stüdyolarında Sinan Sakızlı tarafından kaydedildi. Albümün önsözünü yazar Başar Başaran yazdı. Albüm fotoğrafları Muhsin Akgün tarafından çekildi.

Önceki İçerikEmre Kınay: “THY sosyal mesafesiz bilet satıyorsa ki satıyor biz de tiyatroları açabiliriz demek ki.”
Sonraki İçerikÇiğdem Erken’in dördüncü albümü: “Uyandım Yoksun”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments