Dmlll’den yeni tekli: “Face Off”

Dmlll, yeni teklisi  “Face Off”u bağımsız olarak müzikseverlerle buluşturdu.

Parçalarını ağırlıklı olarak keman grubu için yazan besteci, bu parçasını da 4 keman ve piyano eşliği için yazmış. Sanatçı bu parçada insanın gölgesiyle yüzleşme korkusunu ve bunun yansıması olan, dünyada bitmek bilmeyen savaş halini işliyor.

Dmlll mahlasıyla bilinen Damla Bozkurt, keman eğitimine 11 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu’nda başladı ve 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılında Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent bünyesinde keman sanatçısı olarak görevine başladı, halen bu görevini sürdürmektedir. 

Sanatçı, Türkiye’nin politik ve sosyoekonomik durumunun yarattığı ruh haliyle, kendi ev stüdyosunda bilgisayar programı kullanarak kendi bestelerini oluşturmaya ve kayıtlarını yapmaya başladı. 2013 yılında bestelerini Soundcloud’da paylaşmaya başladı ve farklı ülkelerden birçok bağımsız sanatçıyla ortak çalışmalar yaptı.

Damla Bozkurt’un ilk solo EP albümü ”Short Tales of Winter” 2018 yılında Verses Records (Washington DC) tarafından yayımlandı. Bu albümün hemen ardından ikinci albümümün kayıtlarına başladı ve 2019 yılının Ekim ayında ”Stories from a Cruel Planet” albümünü yine Verses Records etiketiyle yayımladı.

Bu albümlere https://versesrecords.bandcamp.com linki üzerinden ulaşılabilir. Face Off parçası aşağıdaki linkler üzerinden dinlenebilir.

Etiketler

0 yorum “Dmlll’den yeni tekli: “Face Off””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest