“Doğa Benim Atölyem” Kadıköy’de sanatı aydınlatıyor

0

“Doğa Benim Atölyem”, baştan aşağı ortaya koyduğu her türlü işi, her türlü tasarımı doğanın bir parçası olarak gören ve kendini bütünden hiçbir şekilde ayrı tutmayan fikirlerin ortak zamanlı bir araya geldiği bir oluşumdur. Öyle ki, sanata hizmet eden bir tasarım atölyesi ve kurumsal bazlı bir firma olarak logomuzu tasarlarken bile, dijitallikten ve onun uzantılarından her zaman uzak durduk. Yaptığımız işe bakış açımızın ve hayat felsefemizin getirisi geleneksel olana yakınlığımız, bizi en net şekilde soyutlayıp özetleyen logomuza da yansıdı; ve tepeden tırnağa kaligrafik bir çalışmanın naif bir ürünü olarak kalıcı bir şekilde bünyemize yerleşmiş oldu.

Şu an yöneldiğimiz, kurgulayıp tasarladığımız her türlü işte doğallıktan ve onun samimi yansımalarından hiçbir şekilde ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz. Gerek hayata geçen, gerekse proje ve tasarım aşamasındaki hemen her türlü işte bu felsefemizin yansıma ve izlerinin rahatlıkla görülebildiğine gönülden inanıyoruz. Tam da bu noktada, Erol Çopur’un hayata geçirmeyi planladığı ve içinde aydınlatma konseptlerini de barındıran taş boyama sanatına dair tasarımlarını, yolumuzu aydınlatan ve iştahımızı arttıran en önemli dışavurumlar olarak gördüğümüzü de önemle belirtmek isteriz.

-Doğa Benim Atölyem-

Erol ÇOPUR

Erol Çopur, “Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü”nde lisans eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra, aynı üniversitede “Kaligrafi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini de tamamlamış oldu. Akademik kariyerinin ardından, çeşitli reklam ajanslarında grafik tasarımcı olarak çalıştı. Kaligrafi, illüstrasyon ve resim alanında ortaya koyduğu eserlerini gerek kişisel sergilerde, gerekse karma sergilerde sergileme imkânı buldu. Bunlara, son zamanlarda hobi amaçlı başlamış olduğu taş resimler de eklendi.

Mahmut Ekment

1958’de doğan Mahmut Ekmen, 1986’dan beri profesyonel bağlamda elektrik işleriyle uğraşmaktadır. “Doğa Benim Atölyem” adlı firmada elektrik tesisatlarının dizaynından döşenmesine, bakımından onarımına kadar ustalık gerektiren her türlü işi koordineli bir şekilde sürdürmektedir. Buna ek olarak da, aynı firmada hayata geçirilen çeşitli tasarımların elektrik montaj ve uygulama işlerini gerçekleştirip yönetmekte, bunların uygunluğunu ve kalite standardını denetlemektedir. 

Nino Tsulaia

1969 Gürcistan doğumlu Nino Tsulaia, Moskova Cumhuriyet Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk Bölümü”nden mezun olduktan sonra, uluslararası düzeyde gazetecilik yapmaya başladı. Uzun yıllar gazetecilik mesleğini başarıyla sürdürdükten sonra, 2003 yılında mesleği bırakma kararı aldı. Hemen akabinde, 2004 yılında İstanbul’a yerleşti ve “Doğa Benim Atölyem” adlı firmada çalışmaya başlayarak, uzun yıllar hayalini kurduğu el işi tasarımlarını hayata geçirme imkânı buldu.

Elif Yirmibeş

Elif Yirmibeş, 1986’da İstanbul Üsküdar’da dünyaya geldi. Akademik kariyerini “Trakya Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü”nde tamamladıktan sonra, çeşitli reklam ajanslarında grafiker ve görsel yönetmen olarak çalışmaya başladı. Hâlen “Doğa Benim Atölyem” adlı firmada ürünlerin tasarımını gerçekleştiren Yirmibeş, bir yandan da ürünlerin lansmanı ve reklam çalışmalarını hayata geçirmektedir.

Erol Çopur | Taş Boyamaları

Önceki İçerikYeni çekilecek Barbie filminde başrolde “Margot Robbie” yer alacak
Sonraki İçerikEmre Atabay: “Süperstarlar, Megastarlar yerine birçok yıldızın olduğu galaksilere geçiş yapıyoruz.”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments