Dogs Don’t Wear Pants

Film, fetiş ve bdsm sahnelerini es geçerek tamamen teorik, psikolojik, sanatsal yaklaşımla kurgulanıyor.

0

Gözlerinin önünde boğularak hayatını kaybeden eşini unutamayan doktor Juha, zaman içerisinde yaşam enerjisini de kaybederek sıradan, renksiz bir insana dönüşür. Taa ki yolu, kızının piercing yaptırmak için gittiği yerde bir dominatrix ile kesişmesine kadar.

Film, fetiş ve bdsm sahnelerini es geçerek tamamen teorik, psikolojik, sanatsal yaklaşımla kurgulanmış ve sırf bu dünyayı merak eden gözler için bir İskandinav filmi hatırlatmasını yapmak isterim.

İnsanın sadece doğum ve ölüm anında endorfin hormonunu en yoğun şekilde salgılaması teorisini iskeletine oturtarak “duygusal acılarımızı fiziksel acılarımızla aşabilir miyiz?” sorusuna psikolojik olarak cevap arıyor.

Bu noktadan sonra filmin kahramanı doktor Juha’nın hikayesini izlemenizi tavsiye ederim.

Başrollerini Pekka Strang ve Krista Kosonen paylaşırken, filmin müziklerini Adana Twins yapıyor ve bizleri heyecanlandırıyor. Evet, yanlış duymadınız, adını üniversite yıllarında gittikleri kebapçılardan ve Adana Kebaptan alan, aslında Adana ile hiçbir alakası olmayan Alman iki kardeşin kurduğu elektronik müzik grubu. Türk yemeklerini sevdiklerini kendilerinden dinleyebilirsiniz.

Bu arada film, dünya prömiyerini Mayıs 2019’da Cannes Film Festivalinde Director’s Fortnight serisinde yapmış, en iyi erkek oyuncu dahil birçok dalda bol ödüllü Finlandiya yapımı bir film.

Keyifli Seyirler.

DOGS DON’T WEAR PANTS

Önceki İçerikWalter Shaw Sparrow’un hazırladığı “Unutulmuş Kadın Ressamlar” kitabı Türkçede
Sonraki İçerikKayıp Rıhtım yeni tasarımı ile yayında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments