Dreambox’ın yeni sahne alanı, Çin’den ödül getirdi

Drembox, Çin televizyon kanalı "Culture Express" programı için hazırladığı projeyle Promax Asia Altın Ödülü’nü kazandı.

0

“Kültür ve sanatın esası insandır” fikrinden yola çıkarak insan yüzünü bir tuval / sahne olarak kullanan ajans Dreambox, kültür sanat çalışmalarını bu alanda sergiledi. Drembox’ın Çin televizyon kanalı ‘Culture Express’ programı için hazırladığı proje, Promax Asia Altın Ödülü’nü aldı. İnsan yüzünü bir sergi alanı gibi kullanan Dreambox, resim, mimari, sinema, müzik gibi kültür sanat çalışmalarını yeni bir alana taşıdı.

Konvansiyonel ve dijital medya alanında düzenlenen yarışmanın kazananları arasında şimdi bir Türk şirketi de var. Uluslararası yarışmada Türkiye’den Dreambox ajansı, sekizinci kez ödül alarak büyük bir başarıya imza attı.

Çin’in, global hedef kitleye hitap eden kanalı CGTN’nin açtığı konkura, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Birleşik Krallık, Afrika, Asya, Hindistan ve Avustralya-Yeni Zelanda olmak üzere sekiz bölgeden ajanslar katıldı.

“Kendi başına bir sanat eseri diyebiliriz”

Türkiye’nin ilk multi-disipliner kreatif ajanslarından biri olan Dreambox’ın kurucu ortağı ve yönetici kreatif direktörü Çağrı Öztoksoy, ödül kazanmalarını “Bizim için büyük bir gurur kaynağı. Çalışmamızda hiçbir post-prodüksiyon ve bilgisayar destekli animasyon tekniği kullanmadık. Kendi başına bir sanat eseri diyebiliriz” sözleriyle değerlendirdi.

Başarılarının sırrının “sınırsız düşünme, bütünsel bir kreatif yönetim, kontrollü risk alma ve alanlarında uzman insanlar” olduğunu belirten Öztoksoy, her zaman özgün ve etki yaratacak işler yapmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Makyaj dünyaca ünlü makyaj uzmanı Natalia Pavlova’dan

Dreambox ajansının ‘Culture Express’ programı için hazırladığı jenerik ve branding çalışması ödül getirdi. Projenin konseptini oluştururken “kültür ve sanatın esası insandır” fikrinden yola çıkan ajans, insan yüzünü bir sahne alanı gibi kullandı. Resim, müzik, mimari, sinema, seyahat gibi kültür sanat temalarını yansıtmak için özel makyaj tasarımları uygulandığı çalışmada makyaj uygulamalarını Natalia Pavlova, fotoğraf çekimlerini Alexandre Kholkov üstlendi. Moskova’da yürütülen çekimlerin ardından çalışma tüm dünyada yayımlandı.

Dünya devleri de ödül kazandı

Promax Asia’nın televizyon, radyo ve interaktif medyanın çeşitli kollarında her yıl verdiği ödüllerin kazananları arasında dünya devleri HBO, TNT, Walt Disney, Fox, Sony gibi markalar da yer alıyor. Bu yarışmadan kazandığı sekizinci ödülle devler arasına adını yazdıran Dreambox ajansı IF, Cannes, Aurora Awards, DSE Apex Awards ve Telly gibi çok sayıda organizasyonda şimdiye kadar 32 uluslararası ödül kazandı. Ayrıca LG International, Toyo, Al Jazeera, CCTV, Samsung, Coca-Cola, Philips, Hyundai Engineering, Omniyat, Eczacıbaşı Holding, Borusan Holding, Koç Grubu ve T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı çok sayıda kreatif projeleri hayata geçirdi.

Önceki İçerikÖzlem Özdemir; “Amacım, Afet İnan’ın hak ettiği yerde olmasına katkı sağlamak”
Sonraki İçerikSelin Gökova’nın yeni teklisi: “Haze”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments