Selin Gökova’nın yeni teklisi: “Haze”

Selin Gökova, yeni teklisi "Haze"yi dinleyiciyle paylaştı.

0

Selin Gökova, yeni teklisi “Haze“i tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sundu.

Kolektif olarak tecrübe edilen kaos ve belirsizliğin yarattığı anksiyetenin bireysel düzlemdeki yansımasının melankolisini tasvir eden “Haze”, puslu ve ıssız bir görsel imgeden besleniyor. Pustan kurtulup gün ışığına ulaşmaya çalışan her adımın belirsizlik okyanusuna çaresiz bir ilerleyiş daha olduğunu parçadaki tekrarlı motiflerle hissettiren parça, pandemi ile birlikte tanıştığımız belirsizlikler evreninin psikolojik tonuna ayna tutuyor.

Müzik:Selin Gökova
Mixing-Mastering:Khyaam Haque
Kapak Fotoğrafı:Gary Heatherly
Kapak Tasarımı:Christo Downs
Plak Şirketi:Circa Recordings (Los Angeles-Chicago)
Sanatçı Fotoğrafları:Natalia Kuzyk

HAZE

Selin Gökova;

1999 yılında İzmir’de doğan Selin Gökova, müzik hayatına TOBAV çocuk korosunda şarkı söyleyerek başladı. Koro yıllarında piyanoyla tanışmasıyla özel piyano dersleri almaya başlayan genç sanatçı, ortaokuldayken Fabrizio Paterlini ve Yann Tiersen gibi modern klasik müzik sanatçılarından etkilenerek ilk solo piyano bestelerini yaptı.

Lise yılları boyunca ABRSM sertifikalarıyla desteklediği klasik piyano eğitiminin yanında kendi bestelerini yapmaya devam eden Selin Gökova, üniversite yıllarında neo-klasik müziğin deneysel ve özgün dünyasını keşfetmesiyle bestelerinde etkileri hüküm süren geleneksel klasik batı müziğinin mükemmeliyetçi ve virtüözik doğası yerini neo-klasiğin minimal tınılarına bıraktı. Eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde devam eden sanatçı, 2 sene boyunca Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Rock Korosunda da korist ve piyanist olarak yer aldı.

Solo piyanonun yayında yaylılar ve flüt için de çalışmalar yaptı. 2020 yazında Young Women Composers Camp için bestelediği ve ICE Ensemble’dan Wendy Richman tarafından icra edilen “Wanderer” adlı solo viyola bestesi Philadelphia merkezli WRTI klasik müzik radyosunda “Back to School” kutlama haftası kapsamında yayınlanan 6 besteden biri oldu.

Selin Gökova’yı Takip Edin;

Önceki İçerikDreambox’ın yeni sahne alanı, Çin’den ödül getirdi
Sonraki İçerikBertuğ Cemil’den yeni şarkı: “Karanlık Sevda”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments