Elif Çağlar On Vocals: If You Loved Me

Elif Çağlar'ın sürprizlerle dolu “Elif Çağlar On Vocals” projesi, başka bir tarzla, başka bir hikayeyle karşımızda.

0

Elif Çağlar‘ın akapella projesinin üçüncü teklisi “If You Loved Me”, 25 Şubat Cuma günü, nu-DC Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Tüm söz-müziği ve düzenlemesi Elif Çağlar’a ait “If you Loved Me”, vokallerin yarattığı club ve disko hissini soul süslemeli melodilerle yükselten, kalp kırıklığı eşliğinde dansa davet eden bir şarkı.

Söz-Müzik:Elif Çağlar
Stüdyo:Artçı Sanat
Mixing&Mastering:Deniz Doğançay
Cover:Pelin Aysan
Grafik tasarımı:Asiye Muslu

IF YOU LOVED ME

Elif Çağlar;

Elif Çağlar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde, caz kompozisyonu eğitimi aldı. 2006’da, caz performansı üzerine lisans üstü eğitim almak için gittiği ve yaşayan efsane Sheila Jordan’ın öğrencisi olduğu New York, Queens College bünyesindeki “The Aaron Copland School of Music”ten ödülle mezun olan ilk Türk oldu.

Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde prestijli festivallerde ve kulüplerde halen düzenli olarak sahne almaktadır. Geniş kitlelerce beğeni toplayan, “nu-DC Records” etiketli “M-U-S-I-C” isimli albümü, Türkiye müzik tarihinde bir caz vokalistinin tüm söz, müzik ve aranjmanlarını yazdığı, ilk İngilizce beste albümüdür. Radyo Boğaziçi Müzik Ödüllerinde üç defa “En İyi Caz Müz ik Sanatçısı” ödülünü alan ve Türk caz sahnesinin en önemli isimleriyle çalışan Çağlar, ikisi dünyaca ünlü Amerikalı ve İtalyan caz müzisyenleriyle olmak üzere dört albüm çalışmasına imza atmıştır ve farklı tarzlarda eserler yayınlamaya devam etmektedir.

www.elifcaglar.com
www.instagram.com/elifcaglarmuslu
www.twitter.com/elifcaglarmuslu
www.facebook.com/elifcaglarpage

Önceki İçerikEren Tümer’in yeni kitabı: “YOL”
Sonraki İçerikSelin’den yeni single: “Asi”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments