Selin’den yeni single: “Asi”

Selin, yeni şarkısı “Asi”yi Warner Music Türkiye etiketiyle dinleyiciyle buluşturdu.

0

Şarkıları kendine has yorumuyla benzersiz şekilde coverladığı viral videoları ve Warner Music’ten solo çıkışını gerçekleştirdiği Türkçe/İngilizce şarkısı “Gidip Gel” ile tanıdığımız Selin’in yeni şarkısı “Asi” ile şimdi yayında.

Uzun zamandır dinleyicisiyle buluşmayı bekleyen bu şarkı, Selin’in asi ruhunu yansıtmak için bizlere verdiği en önemli ipuçlarından biri. Selin, Asi’yi şu sözlerle anlatıyor;
“Asi, bir ayrılık hikayesi aslında. Bu şarkıda, bir ilişkiyi bitirirken, her iki taraf için de olabildiğince acısız bir süreç tecrübe etmeye çalışırken yaşananları anlatmak istedim.
Asi, iki kişinin usulca ve barışçıl bir şekilde yollarını ayırışını anlatıyor: “Yaşadığım gerçek bir olaydan ilham alarak yazdım şarkıyı. O kişi ile uzun bir süre aynı yolda yürüdük diyebilirim, fakat bir yerden sonra insan değişiyor, düşünceleri değişiyor hayat haritası değişiyor… Bu durum da farklı yollara seçtiriyor taraflara…
Alışkanlıklardan vaz geçebilmek zor elbette ancak yalanlar, oyunlar ve entrikalar ile ilişkiyi yürütmeye çabalamak, yıpratmak yerine bazen yolları ayırmak en sağlıklısı diye düşünüyorum.
Nasıl ki ilişkiler hayatın bir parçası ise ayrılıklar da hayatın bir parçası galiba…
Asi, bu ayrılık tecrübesi sürecinde doğru ve erdemli duruşun simgesi oldu benim için…”

Yıllardır kendi bestelerini yapan ve müzikle büyüyen Selin, bu şarkı için önemli müzisyenlerle bir araya geldi. Selin’in, söz ve besteleriyle son yılların en önemli hitlerini yaratan Onur Özdemir, benzersiz düzenlemeleri ve besteleriyle Türkçe Pop Müzik’e kendine has bir imza atan Ozan Bayraşa ve Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması’nın birincisi Umur Doma ile beraber ortaya çıkardığı ASİ, genç müzisyenin yorumcu kimliğinde ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyacak.

Şarkının yazarlarından Onur Özdemir’in asi’yle ilgili yorumu şöyle: “Böyle güzel, değişkenli ve sıcacık bir sesle buluşmak benim için bir şans. Selin’in her şarkıya dokunduğu kendine has bir tadı var ve verdiği duygu, enteresan bir biçimde beni hep bir yerlere kitliyor. Asi tam da bu zamanın şarkısı; Selin de bugünün şarkıcısı… Umarım yıldızının parlamasına tanık olurken, hikayesine ufak da olsa benim de katkım olmuştur!”

Şarkının, Selin’in gerçek hayatta yaşadığı bir ilişkisinden de izler taşıyan video klibi yaratıcı videolarıyla göz dolduran Ece Naz Kızıltan tarafından yönetildi. Selin’in hayal ettiği dünyanın hikayesini kurgulayan Ece Naz Kızıltan, videoyu Dolmabahçe, Galata, Zekeriyaköy, Kilyos ve Selin’in gerçek hayatta sahne aldığı Korto İstanbul’da çekti.

Oyuncu Utku Coşkun’un yer aldığı videoda, Selin’in müzisyen olan babası Selim Geçit de küçük bir sahnede görünüyor.

Şarkının videosu, “Başlangıç-Prelude” kısmı ile beraber izlendiğinde duygu dolu bir kısa filmi andırıyor. Finalde Sunay Akın’ın dizeleriyle taçlanan iki parçalı bu uzun video, iflah olmayan romantiklere hitap ediyor.

ASİ

Önceki İçerikElif Çağlar On Vocals: If You Loved Me
Sonraki İçerik“HLAG Türkiye / Kadın Davulcular Yarışması” için başvurular 1 Mart 2022’de başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments