Emir Yargın’dan slogan bir aşk şarkısı: “Mevzu Kriz, Çok Güzeliz”

0

Geçtiğimiz Mayıs ayında yayınladığı “Beni Yalnız Bırakın” teklisi ve başarılı festival konserleri ile ardı ardına çıkacak teklilerinin müjdesini veren Emir Yargın, dinlerken yerinizde duramayacağınız “Mevzu Kriz” ile karşınızda.

TÜRK FİLMİ MÜZİĞİNDEN DİLLERE SLOGAN BİR ŞARKIYA
 
Henüz sözler ortada yokken, Arel Koray Nalbant ile yaptıkları film müziği çalışmaları esnasında “Mevzu Kriz”in melodisi ortaya çıkıyor ve ikili melodiyi çok beğenerek Emir Yargın’ın teklilerinde kullanmak üzere rafa kaldırıyor. Tüm şarkıları gibi sözleri Emir Yargın’a ait olan parçanın müziği ve prodüktörlüğü Arel Koray Nalbant’a ait. Emir Yargın, daha önce denemediği vokal tınılarının şarkıya adaptesi ve bazı sözlerin Arel Koray Nalbant dokunuşları ile ehlileşmesiyle, şarkının daha iyi bir yere gittiğini söylüyor.
 
ELEKTRONİK MÜZİK TUTKUNLARINI GÜLÜMSETEN VİDEO
 
Yayınladığı tüm müzik videolarında alışılmışın çok dışında şeyler deneyen Emir Yargın, “Mevzu Kriz” videosunda da seyircisini adeta “trollüyor”. Dünyaca ünlü elektronik müzik etkinliklerinden birinin parodisini arkadaşları ile canlandırıyorlar. Hatta DJ’in çok benzerini bulmakla kalmayıp aynı DJ’in Türk ve sansasyonel arkadaşına bile bu parodide yer veriliyor. Başka müzisyenlere çektiği başarılı videolar ile de tanınan Emir Yargın, kendi videosu “Mevzu Kriz”in de yönetmenliğini üstleniyor.

Yönetmen: Emir Yargın
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Ali Ergin
Kurgu: Emir Yargın & Yüksel Şardağ
Prodüktör: Buse Toprak

Söz: Emir Yargın
Müzik: Arel Koray Nalbant & Emir Yargın
Prodüktör: Arel Koray Nalbant
Davul: Kutay Soysal
Asma Davul: Emir Yargın
Bas Gitar: Dünyacan Yılmaz
Mastering: Güven Ersoysal (Babajim)

Önceki İçerikAntik Mısır’ın gizemi, gün yüzüne çıkartılan 20 ahşap tabutta göz kamaştırmaya devam ediyor!
Sonraki İçerikEndüstriye karşı bir duruş albümü: KATMAN – ONLAR
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments