Eurovision, 64 yıl sonra ilk kez iptal edildi

64 yıldır kesintisiz düzenlenen Eurovison, dünyayı sarsan salgın nedeniyle ilk kez iptal edildi.

0

Hollanda’nın Rotterdam kentinde 12 ve 16 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan Eurovision Şarkı Yarışması koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi. Yarışma, 64 yıldır kesintiye uğramamıştı.

Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından yapılan resmi açıklamada, “Büyük bir üzüntüyle, 2020 Eurovision Şarkı Yarışması’nın iptal edildiğini duyurmak zorundayız” denildi.

Yarışmayı gerçekleştirebilmek için son birkaç haftadır çeşitli seçeneklerin değerlendirildiğini belirten açıklamada, şu ifadelere yer verildi; “Ancak koronavirüsün Avrupa çapında yayılmasının yarattığı belirsizlik ve hem Hollandalı yetkililerin hem de ortak yayıncıların hayata geçirdiği kısıtlamalar nedeniyle EBU, planlandığı gibi canlı organizasyona devam etmenin imkânsız olduğu yönündeki zor kararı aldı.”

Son 64 yılda yarışmanın kesintisiz düzenlendiğine vurgu yapılan açıklamada, iptal kararının üzücü olduğu ifade edildi. Öte yandan Rotterdam’ın önümüzdeki yıl yarışmaya ev sahipliği yapması için görüşmelerin devam ettiği de belirtildi.

Organizasyon için bu aşamaya kadar çalışan herkese teşekkür eden EBU, “Tüm dünyadaki Eurovision ailesinin bu zor zamanlarda birbirlerine sevgi ve destek göstereceğini biliyoruz” dedi.

Sputniknews
Önceki İçerikİsyanın Azizesi Nina
Sonraki İçerikEurovision, 64 yıl sonra ilk kez iptal edildi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments