Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin söyleşi programı belli oldu

Bu yıl ilki gerçekleşecek olan Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin söyleşi programı açıklandı.

0

Bu yıl 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin sanat ve bilim dünyasından önemli isimleri ağırlayacağı söyleşi programı açıklandı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali; Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Fitaş, Yeşilçam Sineması ve Kadıköy olmak üzere İstanbul’un iki yakasında gerçekleştirilecek. Yoğun ilgi nedeniyle festival tarihleri uzatılırken; film gösterimleri, ödül töreni ve söyleşilerin yer alacağı festivalin, alanında ön plana çıkan isimlerden oluşan söyleşi serisi 29 Eylül Perşembegünü Akademi Beyoğlu’nda seyircilerle buluşacak.

Yaratıcılığın bilimle buluştuğu Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin 29 Eylül’de gerçekleşecek söyleşilerinde moderatörlükler festivalin idari direktörü Filiz Dağ, festival yönetmeni Gülşah Elikbank, festivalin sanat yönetmeni Kerem Akça, festival koordinatörü Melis Kalkan tarafından yapılacak.

Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin kuracağı akademinin de habercisi olan söyleşi programında; “Görsel Efektlerle Bilim ve Sanat” konusu yönetmen ve sanatçı Onur Şentürk, yapımcı ve görsel efekt sanatçısı Aynur Kazaz, görsel yönetmen Onur Can Çaylı ile konuşulacak. Edebiyat dünyasının sevilen yazarları Tevfik Uyar ve Doğu Yücel’in katılacağı “Bilim ve Sanatın İşbirliği” söyleşisinin ardından “Çizgi Romandan Bilim Kurguya” yapılacak yolculukta çizgi roman yazarları Devrim Kunter ve Memo Tembelçizer sinemaseverlerle buluşacak. “Edebiyatta Aykırı Türler” yaratan yazarlar Mehmet Berk Yaltırık ve Birol Tezcan yaratım süreçlerine dair bilgiler paylaşırken; “Sinemada Farklı Arayışlar” söyleşisinde senarist ve yönetmen Onur Ünlü, oyuncu Alican Yücesoy ve yönetmen Can Evrenol seyircilere sinemanın yaratıcı gücünden bahsedecek. Festival kapsamında yapılacak söyleşilerin tamamı ücretsiz ve tüm sinemaseverlere açık olarak gerçekleşecek.

Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali ile ilgili detaylı bilgi için us3f.com adresi ve festivalin sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.

29 EYLÜL PERŞEMBE – AKADEMİ BEYOĞLU

“Görsel Efektlerle Bilim ve Sanat” | Saat 14:00
Moderatör: Filiz Dağ (Festival İdari Direktörü)
Konuklar: Onur Şentürk (Yönetmen & Sanatçı) – Aynur Kazaz (Producer & 3D Artist) – Onur Can Çaylı (3D Concept Designer & Art Director)

“Bilim ve Sanatın İşbirliği” | Saat 15:00
Moderatör: Gülşah Elikbank (Festival Yönetmeni)
Konuklar: Tevfik Uyar (Yazar) – Doğu Yücel (Yazar)

“Çizgi Romandan Bilim Kurguya” | Saat: 16:00
Moderatör: Melis Kalkan (Festival Koordinatörü)
Konuklar: Devrim Kunter (Çizgi Roman Yazarı) – Memo Tembelçizer (Çizgi Roman Yazarı)

“Edebiyatta Aykırı Türler” | Saat 17:00
Moderatörler: Gülşah Elikbank (Festival Yönetmeni) – Kerem Akça (Festival Sanat Yönetmeni)
Konuklar: Mehmet Berk Yaltırık (Yazar) – Birol Tezcan (Yazar)

“Sinemada Farklı Arayışlar” | Saat 18:00
Moderatörler: Gülşah Elikbank (Festival Yönetmeni) – Kerem Akça (Festival Sanat Yönetmeni)
Konuklar: Onur Ünlü (Senarist ve Yönetmen) – Alican Yücesoy (Oyuncu) – Can Evrenol (Yönetmen)

Önceki İçerikSpotify, EA Sports iş birliği ile FIFA 23’ün resmi soundtrack’ini duyurdu
Sonraki İçerikİçinde bolca Unkapanı, Raks, Kral Tv ve Prestij Müzik geçen yazı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments